За крок від цілі

Ліга чемпіонів. Чоловіки

Дніпровський «Прометей» з першого місця вийшов до 2-го етапу кваліфікації Ліги чемпіонів з волейболу. Слобожанська команда здобула три перемоги в трьох матчах у турнірі першого раунду кваліфікації.

«Прометей» вперше у своїй історії змагається у найпрестижнішому європейському клубному турнірі з волейболу – Лізі чемпіонів. У кваліфікацію Ліги чемпіонів «Прометей» пройшов в статусі чемпіона України. У сезоні-2022/23 дніпряни вперше завоювали «золото» чоловічої Суперліги.
Суперниками «Прометея» у першому раунді відбору стали ВаЛеПа (Фінляндія), «Хіпо Тіроль» (Австрія) та «Динамо Апелдорн» (Нідерланди). Поєдинки групи відбувалися в австрійському Тіролі. Українська команда здолала усіх суперників у групі і посіла перше місце за підсумками стартового відбіркового етапу та вийшла до другого.
З другої кваліфікації в основну частину змагань Ліги чемпіонів вийдуть три клуби. Переможці кожної з двох групи разом із кращою командою, що посяде друге місце, вийдуть до головного раунду турніру. За це дніпряни змагатимуться з грецьким «Олімпіакосом», болгарським «Нафтохіміком» і румунською «Аркадою».
Груповий раунд Ліги чемпіонів 2023/24 стартує 22 листопада.

27 жовтня. Інсбрук (Австрія)
«Хіпо Тіроль» (Австрія) – «Прометей» (Україна) – 1:3 (23:25, 32:30, 23:25, 22:25)
28 жовтня. Інсбрук (Австрія)
«Форд Леворанта» (Фінляндія) – «Прометей» (Україна) – 2:3 (25:19, 25:21, 27:29, 20:25, 13:15)
29 жовтня. Інсбрук (Австрія)
«Прометей» (Україна) – «Драхма-Динамо» (Нідерланди) – 3:2 (25:22, 13:25, 21:25, 25:18, 15:11)
Підсумкове становище команд у групі 3:
1. «Прометей» (3 матчі, 3 перемоги, 7 очок, співвідношення партій 9-5).
2. «Хіпо Тіроль» (3, 2, 6, 7-4). 3. «Форд Леворанта» (3, 1, 4, 5-6). 4. «Драхма-Динамо» (3, 0, 1, 3-9).

Кубок ЄКВ. Чоловіки

На дальніх підступах

Одразу два українські представники, «Житичі-Полісся» та «Епіцентр-Подоляни», провели свої перші матчі 1/32 фіналу волейбольного Кубку ЄКВ.

Дебютанти турніру волейболісти житомирського клубу «Житичі-Полісся» у польському Жешуві приймали відому сербську команду «Войводіна», яка постійно бере участь у єврокубках і навіть свого часу виступала у Лізі чемпіонів. Проте житомирці не знітилися і успішно провели поєдинок, вигравши на тай-брейку з рахунком 15:10. Найкращим у складі українців були діагональний Віктор Шаповал, який набрав 27 очок.
А ось більш досвідчений у єврокубкових баталіях «Епіцентр-Подоляни» з Городка Хмельницької області, на жаль, зазнав поразки у Бельгії. У складі українців найрезультативнішим став чеський легіонер Міхал Фінгер, який набрав 21 очко.
Матч-відповідь «Житичі-Полісся» грає 1 листопада в Сербії, а «Епіцентр-Подоляни» у польському місті Блоні 2 листопада прийматиме бельгійський клуб.

1/32 фіналу. 26 жовтня
«Житичі-Полісся» (Україна) – «Войводина» (Сербія) – 3:2 (26:24, 22:25, 25:16, 21:25, 15:10)
«Декоспан» (Бельгія) – «Епіцентр-Подоляни» (Україна) – 3:1 (29:27, 22:25, 25:18, 25:19)