Американська федерація біатлону під назвою «Ю-Ес Біатлон» (US Biathlon) розглядає можливість інтеграції до організації «Ю-Ес Скі енд Сноуборд» (U.S. Ski & Snowboard). У разі ухвалення такого рішення це буде одним із небагатьох прикладів злиття двох національних федерацій, що представляють олімпійські види спорту в Сполучених Штатах. Ініціатива має на меті оптимізувати адміністративні витрати, посилити фінансову основу обох структур та забезпечити додаткові ресурси для розвитку біатлону.

Обговорення питання про об’єднання триває з весни 2026 року. Керівництво обох організацій підкреслює, що мова не йде про ліквідацію біатлонної федерації, а про формування стратегічного альянсу, який допоможе використати адміністративний, маркетинговий та комерційний потенціал U.S. Ski & Snowboard.

За попередньою моделлю інтеграції:

– US Biathlon збереже свій бренд, торговельні марки та права інтелектуальної власності.
– Співробітники біатлонної федерації приєднаються до структури U.S. Ski & Snowboard.
– Основні зусилля персоналу будуть спрямовані на розвиток спортсменів і тренувальних програм.
– Адміністративні, юридичні та регуляторні функції перейдуть до більшої організації.

Президент US Biathlon, Макс Кобб, наголосив на прагненні федерації спрямовувати більші ресурси безпосередньо на підтримку спортсменів:

«Ми хочемо, щоб наша команда приділяла менше часу адміністративним питанням і більше — підтримці атлетів, тренерів та спортивних клубів», — зазначив він.

Виконавча директорка U.S. Ski & Snowboard, Софі Голдшмідт, також вважає, що партнерство відкриє перспективи для обох сторін:

«Ми розглядаємо значний потенціал для зростання біатлону завдяки об’єднанню ресурсів, накопиченого досвіду та інфраструктури», — заявила Голдшмідт.

Разом із тим частина біатлонної спільноти ставиться до пропозиції про об’єднання із певною критикою. Зокрема, колишній член збірної США з біатлону та представник спортсменів у раді директорів, Джейк Браун, зауважив, що хоча багато атлетів підтримують ідею отримання додаткових ресурсів, вони виражають побоювання щодо можливої трансформації моделі фінансування після об’єднання.

За словами Брауна:

– Головне занепокоєння полягає в тому, що фінансова модель біатлону може поступово перейти у формат, що домінує на лижний спорт після інтеграції.
– Однак остаточные висновки робити передчасно.

«Ми усвідомлюємо, що злиття може відкрити нові можливості, але при цьому необхідно все зробити правильно», — підкреслив Браун після рішення ради директорів відкласти голосування.

Крім цього, низка колишніх спортсменів і членів біатлонної спільноти закликають не поспішати з прийняттям остаточного рішення. Вони висловлюють побоювання, що в результаті інтеграції «Ю-Ес Біатлон» може втратити частину своєї автономії, а ключові стратегічні рішення стосовно розвитку дисципліни ухвалюватимуться в межах більшої організації, де біатлон не матиме статусу пріоритетного виду спорту.

Незважаючи на позитивні очікування керівництва обох федерацій та сумніви серед спортсменів, остаточне рішення наразі не прийнято. Наприкінці липня рада директорів US Biathlon ухвалила рішення відкласти голосування, щоб надати членам федерації додатковий час для ознайомлення з умовами інтеграції та обговорення майбутньої моделі управління.

Джерело: Inside the game