Поліпшення реноме

Україна традиційно у боксі на Олімпіадах мала високий статус. Достатньо згадати олімпійський тріумф Володимира Кличка, Василя Ломаченка, Олександра Усика…

Цього разу могло скластися, що Україна взагалі може в Парижі обмежитися представництвом лише в одного боксера на весь олімпійський турнір. Раніше ліцензію здобув Олександр Хижняк, срібний призер Олімпіади-2020, який здобув свою ліцензію ще минулого року на Європейських іграх. На щастя, в останній момент ситуацію вдалося дещо покращити.
На світовому олімпійському кваліфікаційному турнірі, який проходить в таїландському Бангкоку, ліцензії для українського боксу на Олімпійські ігри змогли вибороти Айдер Абдураїмов та Дмитро Ловчинський.
20-річний Айдер Абдураїмов виступає у вазі до 57 кілограмів, де на цьому турнірі розігрувалися усього три ліцензії на Олімпіаду. Відтак, українцеві потрібно було здолати п?ятьох суперників для здобуття перепустки на Ігри – він впорався з цим завданням.
1-й раунд: Йоел Фінола (Венесуела) – 5:0
2-й раунд: Мвенго Мвале (Замбія) – 5:0
1/8 фіналу: Асрор Вохідова (Таджикистан) – 5:0
1/4 фіналу: Денис Бріля (Німеччина) – 4,5:0,5
1/2 фіналу (ліцензійна сутичка): Мунарбек Сеїтбек Улу (Киргизстан) – 5:0.
Лише в поєдинку 1/4 фіналу один із арбітрів побачив нічию. В усіх інших боях всі рефері одноголосно віддавали перевагу українському атлету. Айдер Абдураїмов – перспективний український боксер, який є дворазовим чемпіоном Європи серед юнаків.
У ваговій категорії понад 91 кг на цьому ж відбірковому турнірі в Бангкоку ще одну олімпійську ліцензію виборов 25-річний українець Дмитро Ловчинський.
Тут у найважчому олімпійському дивізіоні на Олімпіаду-2024 розігрувалися чотири путівки. Єдиному представнику України Ловчинському для кваліфікації було необхідно здобути три перемоги. Його боротьба на цьому шляху до Парижа виявився складнішою, ніж у земляка, але мети було досягнути.
1-й раунд: Іфеайньї Оніеквере (Нігерія) – 3:2
2-й раунд: Лука Пратлячич (Хорватія) – 4:1
Відбірковий фінал: Стиліанос Руліас (Греція) –5:0.
Найскладнішим для українця вийшов бій першого раунду з нігерійцем Оніеквере – роздільним рішенням Ловчинський здобув перемогу 3:2.
Дмитро Ловчинський – учасник Європейських ігор-2023, де зупинявся за крок від чвертьфіналів.

Кількість атлетів від України на Олімпіаду-2024:

18 – футбол
16 – легка атлетика
9 – стрибки у воду
8 – фехтування, веслування (байдарки, каное).
7 – художня гімнастика, академічне веслування
6 – спортивна гімнастика, стрільба
4 – плавання, боротьба
3 – велоспорт, бокс
2 – артистичне плавання, настільний теніс
1 – сучасне п’ятиборство, важка атлетика, стрільба з лука, бадмінтон.

Андрій ПРОЦЕНКО