Перший дубль Довбика

У чергових матчах провідних європейських чемпіонатах серед українських легіонерів відразу двоє голевих «іменинники». В іспанській Ла Лізі дублем відзначився Артем Довбик, а в Англійській прем’єр-лізі – гол на рахунку Михайла Мудрика.

Артем Довбик провів найрезультативніший свій матч за іспанську «Жирону». Артем вперше відзначився дублем. Обидва голи, на 39-й і 43-й хвилинах матчу, були забиті завдяки індивідуальній майстерності українського форварда – уникав захисників та влучними ударами обігрував воротаря. Важлива обставина – голи Довбика стали перломними у матчі. Перед ними «Жирона» поступалася – 1:2. Загалом господарі здобули перемогу над «Альмерією»з рахунком 5:2. Артем відіграв 66 хвилин і був замінений під аплодисменти вболівальників. За матч Довбик отримав також високі оцінки експертів та похвалу від тренера «Жирони» Мічела.
Наразі Артем Довбик є найкращим бомбардиром «Жирони» і одним з найкращих в Ла Лізі – 5 голів. Більше Артема в чемпіонаті забивали лише Беллінгем («Реал») – 8 голів і Грізманн («Атлетико») – 7. Варто відзначити, що жодного матчу з 10-ти за «Жирону» Довбик не відіграв усі 90 хвилин. В його активі також 2 асисти.
Ще одна приємна новина для вболівальників збірної України. Віктор Циганков уже відновив тренування після м’язової травми, але наставник «Жирони» не включив українця до заявки на матч, щоб той повністю відновився.
У турнірній таблиці Ла Ліги після 10 турів «Жирона» ділить перше місце з «Реалом».
Ще одним звитяжним українським легіонером став у минулий вікенд Михало Мудрик у матчі його «Челсі» з одним із лідерів АПЛ «Арсеналом». Спочатку Михало заробив пенальті, примусивши захисників суперника помилитися. А потім відзначився сам голом-красенем. Мудрик ювелірним ударом з лівого флангу атаки закинув м’яч «за комірець» кіперу «Арсенала», чим викликав овацію вболівальників «Челсі» на свою адресу. На 66-й хвилині за рахунку 2:0 на користь його комади Михайла Мудрика замінили. Без Мудрика «Челсі» перевагу не втримав – 2:2. За «Арсенал» у цьому матчі зі старту вийшов Олександр Зінченко. Виглядав втомленим, у перерві був замінений.
Іще в одному матчі АПЛ відбулась подія, без звитяг і досягнень, але варта уваги українських вболівальників. У складі «Брентфорда» проти «Бернлі» з 76-ї хвилини в англійській лізі дебютував наш 19-річний півзахисник Єгор Ярмолюк. Відзначитися нічим не встиг, але одного удару по воротам суперника за відведений час завдав. Його головні матчі ще попереду. У наступному турі у Ярмолюка є шанс зустрітися на полі з Мудриком в матчі «Челсі»-»Брентфорд». Не забувають в Англії український футбол. Ярмолюк став 11-м українцем, який виступав в АПЛ.
Віталій Миколенко у старті вийшов у ліверпульському дербі – «Ліверпуль»–«Евертон». Відіграв 88 хвилин, попри поразку його «Евертона», отримав пристойні оцінки гри.
«Борнмут» без Іллі Забарного уже важко й уявити. Всі 9-ть матчів в нинішній АПЛ Ілля відіграв «від дзвінка до дзвінка». Але справи у його команди поки-що неважнецькі – чергова поразка (Забарний відіграв без помилок) і передостаннє місце у турнірній таблиці.
У Руслана Малиновського в черговому турі італійської Серії А був знаковий поєдинок. Нинішня команда Руслана «Дженоа» завітала до його колишнього колективу «Аталанти». Маліновський вийшов у стартовому складі гостей та відіграв до 84-ї хвилини матчу. Загалом Маліновський отримав хороші оцінки за свою гру. Багато працював в опорній зоні – відбирав, блокував, починав атаки, 4 рази бив по воротах суперника. Але його теперішня команда поступилася колишній.
Ще з італійських історій – «Емполі» Віктора Коваленка в гостях переміг «Фіорентину» – 2:0. Сам Віктор через травму не потрапив до заявки.
У французькій Лізі 1 «Страсбург» Едуарда Соболя у Парижі зазнав розгромної поразки від ПСЖ – 0:3. Едуард продовжує безвихідно перебувати на лаві запасних.
Насамкінець знову повернемося до Іспанії. Тут ледь не сталася в Ла Лізі ще одна визначна подія. Роман Яремчук вийшов на заміну у «Валенсії» на 75-й хвилині та забив гол, однак через офсайд його не зарахували. Але це вже щось. Андрій Лунін – стабільний запас «Реала».

Андрій СМАЛЬКО

Чемпіонат Іспанії. ЛаЛіга
10-й тур
22.10.2023
«Жирона» – «Альмерія» – 5:2
Голи: Іван Мартін (37), Довбик (39, 43), Мавіо Морейра (71), Стуані (85) – Баптістао (2, 24)