Сім українських тенісисток потрапили до основної сітки US Open-2026. Організатори US Open опублікували список з тенісисток, які потрапили до основної сітки жіночого турніру. До неї вже традиційно для турнірів Великого шолому увійшли сім представниць України. Згідно зі світовим рейтингом WTA, до основної сітки US Open потрапили Еліна Світоліна, Марта Костюк, Олександра Олійникова, Дарія Снігур, Юлія Стародубцева, Ангеліна Калініна та Даяна Ястремська.
Між іншим, повідомлялося, що одразу дві українські тенісистки Еліна Світоліна та Марта Костюк увійшли до чільної десятки головних фавориток US Open-2026. Наразі шанси двох провідних ракеток України оцінюються фахівцями коефіцієнтом 25,0. Світоліна та Костюк ділять 9–13 місця з чешками, фіналістками Вімблдона-2026 Кароліною Муховою та Ліндою Носковою, а також з американкою Медісон Кіз. Головними претендентками на титул є минулорічна переможниця турніру Аріна Сабалєнка (4,0), полька Іга Швьонтек (7,0), казахстанка Єлєна Рибакіна (8,0) та американка Коко Гофф (8,0).
Загалом до списку учасників основної сітки нинішнього змагання увійшли 102 тенісистки. Матчі основної сітки US Open-2026 розпочнуться 30 серпня.
У резервному списку основи US Open-2026 перебувають ще чотири українці: Віталій Сачко (у чоловічому турнірі), а також Вероніка Подрез, Анастасія Соболєва та Катаріна Завацька (у жіночому). Проте всі вони, найімовірніше, боротимуться за вихід до основної сітки турніру через кваліфікацію. Кваліфікаційний відбір Відкритого чемпіонату Америки пройде з 24 по 27 серпня.
Українські тенісистки в основній сітці US Open-2026.
Втринадцяте в основній сітці US Open зіграє Еліна Світоліна – чинна перша ракетка України. Її найкращий результат – вихід у півфінал у 2019 році, тоді українка поступилася за вихід у фінал американці легендарній Серені Вільямс – 0:2 (3:6, 1:6). А от торік Світоліна завершила виступи на US Open вже у першому колі.
Марта Костюк всьоме розпочне US Open в основній сітці й підходитиме до нього на тлі двох поспіль півфіналів турнірів Великого шолому-2026: Ролан Гарросу та Вімблдону. Торік вона встановила особистий рекорд на Відкритому чемпіонаті США – вийшла у четверте коло.
Дарія Снігур лише вдруге в кар’єрі зіграє в основній сітці US Open. Після дебюту в основі турніру у 2022 році, де вона пройшла стартове коло, вона три роки поспіль не могла подолати кваліфікацію. До речі, Снігур оновила особистий рекорд у новому рейтингу WTA: Дарія вперше потрапила до топ-50. Новий ігровий тиждень українська тенісистка розпочала на 43-й позиції. Снігур також тепер є вже третьою ракеткою України після Світоліної та Костюк.
Для Олександри Олійникової це буде дебютна участь в основній сітці US Open. Торік вона намагалася подолати кваліфікацію, але завершила в ній виступи вже у першому колі. До слова, Олександра Олійникова також встановила особистий рекорд у світовому рейтингу WTA. В оновленому рейтингу Олійникова розташувалася слідом за Снігур – на 44-й позиції.
Юлія Стародубцева втретє поспіль зіграє в основній сітці US Open – досі далі першого кола не проходила.
Ангеліна Калініна повертається на US Open після пропуску турніру у 2025 році, коли відновлювалася від травми. Далі другого кола (2022, 2023 роки) експерша ракетка України не проходила.
Увосьме до основної сітки US Open потрапила Даяна Ястремська. ЇЇ найкращим результатом на турнірі залишається вихід у третє коло у 2019 році.
