Юсуф Нуркич, який нині виступає разом із українським баскетболістом Святославом Михайлюком у складі «Юти Джаз», відкрив нові подробиці свого співробітництва з Майком Буденгольцером у період роботи останнього в «Фінікс Санз». Ця інформація надійшла завдяки повідомленню «Главком» із посиланням на подкаст X&O’s Chat.
Центровий висловив низку критичних зауважень стосовно підходів Буденгольцера під час його тренерської роботи. Деталі, озвучені 31-річним баскетболістом, включають:
– Атмосфера в команді, якою керував дворазовий володар звання тренера року в НБА, була вкрай напруженою та неадекватною.
– За твердженням Нуркича, Буденгольцер страждав від серйозної алкогольної залежності, що негативно позначалася на його поведінці та професійній діяльності.
– Тренер зловживав індивідуальними зустрічами з гравцями, які використовував як засіб провокації та розпалювання конфліктів без об’єктивних причин.
– Найбільш уразливими до таких провокацій ставали гравці Бредлі Білл та Грейсон Аллен.
– Особисто Нуркич зазнав безпідставної критики, будучи названим тренером «поганим партнером по команді».
– Особливе здивування викликали спроби Буденгольцера повчати лідерів команди. Зокрема, він детально намагався пояснювати Кевіну Дюранту — одному з найкращих бомбардирів в історії НБА та п’ятому за результативністю гравцю в історії франшизи — техніку забивання м’яча, що Нуркич порівняв із абсурдністю вчити досвідченого пілота, як управляти літаком.
Щодо тренерської кар’єри Майка Буденгольцера, слід зазначити такі ключові факти:
– Він очолював «Фінікс Санз» у сезоні 2024/2025.
– Незважаючи на наявність зіркового складу, до якого входили Дюрант, Деандре Букер і Бредлі Білл, команда за підсумками сезону здобула лише 36 перемог.
– Команда посіла 11-те місце у Західній конференції і вперше за довгий час не кваліфікувалася до плейоф.
– Відносини між Нуркичем і тренером різко погіршилися: у січні 2025 року гравець відкрито заявив про відсутність спілкування з Буденгольцером.
– Напередодні лютневого трансферного дедлайну центрового обміняли до «Шарлотт Горнетс».
– Наприкінці того сезону Буденгольцера було звільнено, і цей період став останнім у його тренерській кар’єрі в НБА.
– До приходу у «Фінікс» тренер мав значні успіхи, зокрема, вигравав чемпіонський титул із «Мілуокі Бакс» у 2021 році.
– Після зміни тренера «Фінікс Санз» під керівництвом Джордана Отта у сезоні 2025/2026 вийшли до плейоф.
На завершення варто нагадати, що недавно зірковий гравець «Сан-Антоніо» отримав офіційне попередження від НБА.
