В’ячеслав Кравцов – рекордсмен національної збірної України з баскетболу, який тепер стане головним героєм нового сезону відомого телевізійного шоу «Холостяк» на телеканалі СТБ. У ньому спортсмен шукатиме другу половинку в ефірі національного телебачення. У цьому матеріалі «Главком» розповідає про ключові моменти біографії та кар’єри відомого баскетболіста.
Життєвий шлях і кар’єра
В’ячеслав народився в Одесі, проте свій професійний шлях у баскетболі він проклав у Києві – столиці України. За понад двадцять років спортивної діяльності він представляв багато команд та мав можливість спробувати свої сили у десятках чемпіонатів по всьому світу.
Основні етапи ігрової кар’єри В’ячеслава Кравцова:
- Дебют на професійному рівні: Старт у складі БК «Київ», де починав підкорювати баскетбольні вершини.
- Спроба потрапити до НБА: У 2009 році подав заявку на драфт, але жоден клуб Американської баскетбольної асоціації не обрав його.
- Літня ліга НБА 2010 року: Виступи за команду «Бостон Селтікс» не дали очікуваного результату, і контракту в НБА не отримав.
- Повернення в Україну: Після невдалого американського досвіду грав за клуб «Донецьк», де досяг значних успіхів.
- Контракт із «Детройтом»: В осінньо-зимовому сезоні 2012/13 В’ячеслав дебютував у НБА за «Пістонз». Хоча основним гравцем так і не став, це був важливий етап у його кар’єрі.
- Обмін до «Фінікса»: Наступний сезон провів у складі «Фінікса Санз», де також не зміг закріпитися.
- Світові клуби і країни: Після американської пригоди Кравцов грав у різних країнах, серед яких – Китай, Іспанія, Туреччина, Японія, Тайвань та Бахрейн.
- Перебування в московському ЦСКА: У жовтні 2015 року підписав контракт із відомим клубом у Росії вже після анексії Криму та початку війни. Кравцов підкреслив, що для нього це лише спортивне рішення і він уникає політики.
- Повернення в Україну: У 2020 році баскетболіст повернувся додому та виступав за «Дніпро» до повномасштабного вторгнення Російської Федерації.
- Нове спортивне життя: Після початку війни знову відправився шукати роботу як професіонал у спорті за кордоном.
В’ячеслав Кравцов переписав історію збірної України
Фото: FIBA
Особисте життя
Особисте життя спортсмена також викликає інтерес. У 2019 році він одружився з Еліною Руденко, яка перемогла на конкурсах краси «Міс Тернопіль» та «Віцеміс Україна-2015». Через два роки після весілля у подружжя народилася донька Меліса.
Згодом, у 2022 році, у пресі з’явилися повідомлення про погіршення стосунків у сім’ї. В результаті пара розлучилася. Однак В’ячеслав підтримує теплі стосунки з донькою і активно бере участь у її житті, що підтверджують спільні знімки та публікації у соціальних мережах. Колишня дружина на теперішній час займається модельним бізнесом в Іспанії.
Найважливіші досягнення у кар’єрі В’ячеслава Кравцова
- Двічі ставав чемпіоном України: один раз у складі «Києва», інший — з командою «Донецьк».
- Дебютував у збірній України 2006 року.
- Представляв Україну на двох чемпіонатах Європи та одному чемпіонаті світу.
- Був учасником команди, яка посіла шосте місце на Євробаскеті-2013.
- У збірній України встановив низку рекордів:
- Найбільша кількість проведених ігор – 84 матчі.
- Рекордсмен за кількістю набраних очок – 630.
- Лідер за кількістю підбирань – 383.
В’ячеслав Кравцов продовжує залишатися однією з найвизначніших постатей у вітчизняному баскетболі, гідно представляючи Україну на міжнародній арені та тепер входить у нову роль, долучившись до популярного телевізійного проєкту. Його спортивний шлях, пов’язаний із багатьма країнами, а також особисті випробування формують унікальний образ людини і спортсмена водночас.
