«Жирона», Довбик, Циганков

В Ла Лізі «Жирона» в каталонському дербі обіграла «Барселону» – це вже не сенсація. Артем Довбик забив, Віктор Циганков віддав йому голевий пас – це вже не дивина.

«Жирона» у матчі чемпіонату Іспанії перемогла «Барселону» з рахунком 4:2 та одноосібно очолила турнірну таблицю Ла Ліги. У стартовому складі «жиронців» на поле вийшли українці Віктор Циганков та Артем Довбик. На 12-й хвилині матчу наш дует організували черговий гол у Ла Лізі і перший в цьому матчі. Українці вибігли у швидку контратаку, після цього послідував своєчасний пас Віктора на Артема, який пробивав уже практично без опору воротаря, відіграного в цьому епізоді. Зазначимо, що Довбик і Циганков організували удвох уже чотири голи в сезоні-2023/24. Тричі Артем забивав після асистів Віктора, і один раз Довбик віддав гольову передачу Циганкову.
Загалом у поточному сезоні Довбик забив 8 голів і зробив 4 асистів у 15 матчах Ла Ліги, у Циганкова 3 голи і 3 результативні передачі в 14 поєдинках.
«Жирона», обігравши «Барселону», набрала 41 пункт. Команда стала першою серед учасників топ-5 чемпіонатів, хто вже має 40+ очок. В Англії лідирує «Ліверпуль» з 37 очками (16 турів), у Німеччині у «Баєра» 36 пунктів (14 турів), в Італії перший «Інтер» з 38 балами (15 турів), а ПСЖ лідирує у Лізі 1 з 36 очками (15 турів).
Все частіше з різних джерел подейкують про зацікавленість до Артема Довбика і Віктора Циганкова з боку більш маститих і титулованих клубів. Серед останніх згадувалися «Атлетіко» щодо Довбика, «Барселона» щодо Циганкова. Але наразі, схоже наші зовсім не погано почуваються і в «Жироні».
«Реал» відстав від «Жирони» не зумівши обіграти в гостях «Бетіс». Український голкіпер королівського клубу Андрій Лунін відстояв у воротах увесь поєдинок. На 66-й хвилині «Бетіс» зрівняв рахунок чудовим ударом. В українця було мало шансів врятувати вершкових. Але Лунін, крім пропущеного голу, також відзначився двома чудовими сейвами, один із яких він здійснив на останніх хвилинах зустрічі, врятувавши свою команду від поразки. Андрія похвалив і очільник Реала Карло Анчелотті: «Андрій Лунін дуже добре сьогодні відіграв. Він показав впевненість та виручив нас у декількох моментах». Але на останній матч у Лізі чемпіонів Анчелотті знову поставив у воротах Кепу Аррісабалагу, який відновився після травми.
Якщо умовно спробувати визначити позитивні відгуки щодо українських футболістів в Англії, напевне, останнім часом найбільше це лунало на адресу Віталія Миколенка.
У зустрічі 16-го туру чемпіонату АПЛ між «Евертоном» і «Челсі» відбулося українське дербі. Наші збірники Віталій Миколенко та Михайло Мудрик вийшли з перших хвилин, результативними діями не відзначилися. Щоправда, від Віталія це і не вимагалося. Він відмінно відіграв за своїми прямими захисними обов’язками і був визнаний найкращим гравцем матчу, в якому його «Евертон» переміг 2:0. Віталій уже стає одним із лідерів в матчах АПЛ. Статистичний портал WhoScored включив Миколенка в символічну збірну 16-го туру Англійської прем’єр-ліги. А чого варті слова очільника «Евертона» Шона Дайча: «Миколенко – на якого гравця він перетворюється! Я дуже радий бачити, як гравці прогресують під моїм керівництвом. Це те, заради чого я почав працювати тренером».
Михала Мудрика теж переважно відзначають, але чекають від нього більшого. Дуже дорого все ж він обійшовся. Ілля Забарний незамінний у «Борнмуті». Всі матчі «від дзвінка до дзвінка». Була інформація, що на українського захисника задивляється «Тоттенгем». У Олександра Зінченка непорушні позиції в «Арсеналі». 19-річний Єгор Ярмолюк регулярно виходить на поле у складі «Брентфорда». В Англії у нас порядок.
Вперше в сезоні італійської Серії А в стартовому складі свого «Емполі» з’явився Віктор Коваленко. За 80 хвилин відзначитися не вдалося. Руслан Маліновський пропускав матч свого «Дженоа» через перебір карток.

Павло ВЛАДКО

Чемпіонат Іспанії
ЛаЛіга
16-й тур
«Барселона» – «Жирона» – 2:4
Голи: Левандовскі (19), Гюндоган (90+2) – Довбик (12), Мігель Гутьєррес (41), Валері Фернандес (80), Стуані (90+5)