Єврокубковий старт

Першими серед українських команд стартувати в єврокубках сезону-2024/2025 випало у кваліфікаційних раундах трьом клубам: «Динамо» – в Лізі чемпіонів, «Поліссю» і «Дніпру-1» – обом у Лізі конференцій. Динамівці почали з феєричної розгромної перемоги. Житомиряни розчарували, не так поразкою, як рівнем гри. Для «Дніпра-1» все закінчилося з відомих причин ще до початку.

Ліга Конференцій. Кваліфікація. 2-й раунд
25 липня
«ОЛІМПІЯ» (Словенія) – «ПОЛІССЯ» (Україна) – 2:0 (0:0)
Голи: Флоруц (56), Пінто (90+2)

Про суцільне знищення динамівцями сербських «партизан» ми говорили в минулому номері газети. Розгром «Динамо» «Партизана» (6:2) практично не залишило супернику ніяких шансів на продовження боротьби у Лізі чемпіонів. У цього протистояння було особливе підгрунтя. Сербам закортіло у це міжсезоння пограти у футбол в країні-агресорі і вбивці. Не думаєм, що цим варто якось особливо перейматися. Захотілося комусь полізти у лайно, нехай лізе. Обніматися не будемо, щоб не смердіти. Відповіли ділом. Прийшли, побачили, розгромили. Сподіваємось, що у матчі відповіді цих команд у Сербії, який відбувся після передачі цього номера газети до друку, обійшлося без підлих провокацій. Нам своє робити.
А от свого потенційного рівня у першому виїзному матчі зі словенською «Олімпією» житомирське «Полісся» чомусь и близько не продемонструвало.
Так, це був єврокубковий дебют п’ятої команди минулого розіграшу УПЛ, який відбувся відбувся на полі суперника, у Любляні. Також це був перший матч поліщуків під керівництвом Імада Ашура, як справедливо зазначає прес-служба УАФ. Але ігровий рівень футболу, яким зустрів житомирців словенський клуб вимагав від «Полісся» значно кращого підсумкового результату першого матчу. За умови, звісно, задіяння всього наявного потенціалу команди. А от цього якраз і не було, команда чомусь виявилася не готовою до першого єврокубкового матчу. Будемо це списувати на дебютне хвилювання, з яким житомирцям тепер вдасться впоратися, бо з таким рівнем гри будуть проблеми і в чемпіонаті УПЛ.
Повертаючись до матчу «Олімпія» – «Полісся». Перший тайм пройшов у боротьбі з невеликою кількістю моментів в обох команд. Ближче до перерви ініціатива перейшла до господарів, і Волинцю декілька разів довелося вступати в гру.
Після антракту команди заграли жвавіше, а на 56-й хвилині «Олімпія» відкрила рахунок. Флоруч отримав м’яч на правому куті штрафного, після чого пройшов уперед і влучно пробив під дальню стійку. Пізніше Волинець виручив після удару Неманьї Мотики, а Бултам пробачив нашу команду на добиванні.
Наприкінці зустрічі «Полісся» пробувало йти вперед, але небезпечних моментів так і не створило. Натомість у компенсований час Пінту завершив контратаку та подвоїв перевагу господарів. Згодом після кутового міг відіграти один м’яч Пайшао, але пробив у руки кіперу. Тож житомирці поступаються – 0:2.
Але, повторюючись, якщо Полісся задіє свій ігровий потенціал, хоча б на рівні кращих матчах в УПЛ, ліквідувати цей гандикап із таким суперником житомирцям цілком під силу.
Матч-відповідь відбудеться 1 серпня в польських Гливицях на міському стадіоні (початок – о 19.00 за київським часом).