Федерація волейболу України визначилася з кандидатурою нового головного тренера чоловічої національної збірної. В ФВУ офіційно оголосили, що рекомендуватимуть на цю посаду аргентинця Рауля Лосано. Латвієць Угіс Крастіньш, який очолював команду з 2016 до 2023 року, залишає збірну України.

Збірна України. Чоловіки
ЧАС ЗМІНЮВАТИ ІМЕНА
Виконком Федерації волейболу України проголосував за те, щоб рекомендувати на посаду головного тренера чоловічої збірної України аргентинського фахівця Рауля Лосано.
Президент ФВУ Михайло Мельник розповів подробиці щодо призначення нового коуча збірної:
– З допомогою Угіса збірна України здійснила величезний прорив у результатах, якості гри і в світовому рейтингу, Крастіньш прищепив нашій команді європейський менталітет. Але час не стоїть на місці. Останнім часом збірна України не виправдовувала тих сподівань, які на неї покладені. Треба щось змінювати і вдосконалюватися. Дякуємо панові Крастіньшу за сім років добросовісної праці. Надалі ми плануємо співпрацю з іншими закордонними фахівцями.
При виборі кандидатури нового головного тренера представники ФВУ провели перемовини з 24 фахівцями з різних країн світу. І врешті зійшлися на кандидатурі
67-річного аргентинського спеціаліста Рауля Лосано. Тренерською діяльністю Рауль займається з 1974 року, в ході кар’єри очолював збірні Іспанії, Польщі, Німеччини, Ірану і Китаю. Вагомим аргументом на користь кандидатури Лосано стало його бажання допомогти Україні в скрутний час.
Аргентинський фахівець Лосано в разі свого затвердження поєднуватиме роботу в збірній України та японському клубі «Джей-Ті Тандерс», який очолює з 2022 року.

Рауль ЛОСАНО. Головні здобутки тренера:
– Віце-чемпіон світу 2006 року на чолі збірної Польщі.
– Клубний чемпіон світу-1992 з італійським клубом «Гонзага Мілан».
– З іншою італійською командою, «Тревізо», виграв «срібло» Ліги чемпіонів сезону–2000/01.
– Переможець Кубка ЄКВ (1993) та Кубка виклику (1999) з італійськими «Гонзагою Міланом» та «Палермо» відповідно.
– У 2009 році привів збірну Німеччину до дебютного «золота» Євроліги.
Згідно з процедурою, виконком ФВУ рекомендував кандидатуру Лосано, а затвердити її має комісія Міністерства молоді і спорту. Дуже авторитетним буде також помічник головного тренера. Але з ним ще тривають перемовини і узгоджуються формальності умов контракту.
Перший офіційний турнір, який проведе чоловіча збірна України у 2024 році, розпочнеться у середині травня – золота Євроліга. Якщо українці дійдуть до фіналу, то також гратимуть у Кубку претендентів – за право вийти до Ліги націй.

Євро-2024 (U-20)
БЕЗ ШАНСІВ ДЛЯ СУПЕРНИКІВ
Завершилися відбіркові турніри до чемпіонатів Європи з волейболу вікової категорії до 20 років серед юнаків і дівчат. Обидві наші збірні чудово виступили у своїх групах, здобули по 3 перемоги, посівши перші місця та забезпечивши собі вихід до фінальної частини Євро-2024.

Юнаки
Юнацька чоловіча збірна України під керівництвом заслуженого тренера України Володимира Романцова у Таллінні в заключному матчі групи С зустрічалася із господарями майданчика волейболістами Естонії. Наші хлопці здобули впевнену перемогу 3:0. У жодній із партій суперники не змогли набрати навіть двадцяти очок. Перед цим українська команда в суху обігралв в групі збірні Нідерландів і Румунії.
Таким чином, збірна України набрала максимальну кількість очок за різниці партій 9-0 і посіла перше місце у групі. Тепер вона зіграє у фінальній частині чемпіонату Європи, який пройде у двох країнах Сербії та Греції у період з 26 серпня по 7 вересня.

Відбірковий турнір до Євро-2024. U-20. Юнаки
Група С. Таллінн (Естонія).
7 квітня
Україна – Естонія – 3:0 (25:12, 25:15, 25:19)
Склад збірної України: Руслан Черватюк (набрав 8 очок), Денис Дегтяр (2), Євген Бойко (5), Андрій Челеняк (8), Максим Тонконог (13), Едуард Штерик (7), Микола Джуль (ліберо) – стартовий. На заміну виходили: Максим Свиридов (0), Олександр Бойко (2), Денис Самсонов (0), Артем Рязанов (0), Ярослав Горобець (3), Микола Куц (1), Олександр Остапчук (ліберо).

Дівчата
Аналогічного успіху досягла і жіноча збірна України цієї вікової категорії. Підопічні Артема Дигтяренка у неділю в Німеччині також зустрічалися з господарками майданчика й здобули перемогу з рахунком 3:1. Наша команда виграла дві стартові партії 25:13 і 25:22, потім поступилася в третьому сеті 20:25, але досягла успіху в четвертій партії 25:22.
Жіноча збірна України також фінішувала у групі на першому місці з різницею партій 9-1. В групі також були обіграні по 3:0 збірні Фінляндії та Естонії.Наші волейболістки зіграють у фінальному турнірі чемпіонату Європи 2024 року, який пройде у Болгарії та Ірландії в період з 5 по 17 серпня.

Відбірковий турнір до Євро-2024 року. U-20. Жінки
Група С. Кінбаум (Німеччина).
7 квітня
Україна – Німеччина – 3:1 (25:13, 25:22, 20:25, 25:22)
Склад збірної України: Поліна Герасимчук (набрала 3 очки), Вероніка Тверда (0), Маргарита Гейко (17), Христина Старостенко (18), Кіма Жаркова (14), Богдана Грицик (5), Марія Драпак, Яна Прокопова (обидві ліберо) – стартова. На заміну виходили: Андріана Павлік (5), Марія Риболовлєва (2), Діана Крива (5), Валерія Кравченко (0), Марія Накоскіна (0).

Чемпіонат України. Жінки
АБСОЛЮТНИЙ ТРІУМФ
Жіночий «Прометей» захистив звання чемпіонок України з волейболу. У фінальній серії сезону дніпрянки обіграли іншу команду з Дніпра, «Аланту», з рахунком 3:0. «Прометей» учетверте поспіль виграв жіночу Суперлігу з волейболу. Відзначимо, що підопічні Івана Петкова виграли всі три вітчизняні турніри – чемпіонат України, Кубок та Суперкубок.
Дніпрянки встановили абсолютний рекорд України: в цьому сезоні на внутрішній арені «Прометей» не віддав своїм опоненткам жодної партії – ні в плей-оф, ні в регулярному чемпіонаті Суперліги, ні на Кубок. 69:0 – такий загальний рахунок за партіями на користь «Прометея» у всіх цих змаганнях. Рекорд, який неможливо перевершити.
Спочатку «Прометей» здобув перемогу у регулярному чемпіонаті, перемігши в усіх 18 матча із сухим рахунком. У плей-офф підопічні Івана Петкова стартували у півфіналі, де обіграли у двох матчах «Балту». Суперницею «Прометея» у фіналі стала друга команда регулярного чемпіонату «Аланта», яка у півфіналі також у двох поєдинках пройшла «Буковинку».
У фінальному протистоянні чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд сезону–2023–2024 зійшлися «Аланта» та СК «Прометей».
Рахунок у серії: 3-0 на користь СК «Прометей».