Тріумф і травми

В черговому матчі іспанської Ла Ліги голеадорською звитягою відзначився Артем Довбик. Свої матчі пропустили Олександр Зінченко і Віталій Миколенко, а Руслан Маліновський і Роман Яремчук травмувалися у перших поєдинках після паузи на збірні.

В іспанській Ла Лізі відбувся матч 30-го туру Ла Ліги між командами «Жирона» та «Бетіс» – 3:2.
Українці Артем Довбик і Віктор Циганков вийшли у стартовому складі жиронського клубу. Результативними діями відзначився Артем, який оформив дубль та перервав свою безгольову серію, яка налічувала вісім матчів.
Циганков зіграв ключову роль у другому голі «Жирони», хорошим пасом організувавши результативну атаку. За результатами матчів 30-го туру чемпіонату Іспанії Довбик потрапив у символічну збірну. Артем Довбик тепер наздогнав Джуда Беллінгема («Реал») і Анте Будіміра («Осасуна») у перегонах бомбардирів – по 16 голів. Проте Артем лідирує завдяки 5 гольовим передачам, тоді як у Джуда їх 4, а в Анте – 2.
За інформацією статистичного порталу Opta, Довбик став першим українським футболістом, який за останні 18 років зумів забити понад 15 голів в топ-5 європейських лігах. Востаннє подібне вдавалося зробити Андрію Шевченку, який у сезоні–2005/06 зумів забити 19 голів за «Мілан» у Серії А.
26-річний український форвард «Жирони» Артем Довбик зацікавив низку іменитих клубів, які спробують його підписати у наступне трансферне вікно. Зазначається, що Довбиком цікавиться «Атлетіко», який у випадку продажу гравця групи атаки спробує підписати Артема і запропонує «Жироні» 30 мільйонів євро.
У цьому сезоні Артем Довбик відіграв за «Жирону» 33 матчі, забив 17 голів та віддав 7 результативних передач.
У матчі 30-го туру між командами «Реал» (Мадрид) та «Атлетік» (Більбао) (2:0) український голкіпер господарів Андрій Лунін вийшов у стартовому складі та відіграв на нуль. За матч Лунін зробив 3 сейви
Іспанське ЗМІ Defensa Central високо оцінив виступ українського воротаря у цьому матчі: «Андрій Лунін знову виступив на дуже високому рівні, відгукнувшись на довіру головного тренера Карло Анчелотті. Він виручив команду на 51-й хвилині, коли врятував ворота після удару Вільямса, здійснивши сейв, який нагадував Ікера Касільяса», – йдеться у повідомленні Defensa Central.
У нинішньому сезоні 25-річний Андрій Лунін провів 24 матчі, в 11 з яких зберіг ворота в недоторканності.
У матчі чемпіонату Іспанії між «Валенсією» та «Мальоркою» (0:0) український нападник «кажанів» Роман Яремчук вийшов на поле у стартовому складі, але був замінений вже на 17-й хвилині через травму. Як стало відомо пізніше,
28-річний футболіст отримав пошкодження підколінного сухожилля лівої ноги. Форварду необхідно пройти медичне, фізіотерапевтичне та реабілітаційне лікування, іспанські ЗМІ повідомляють, що гравець вибув орієнтовно на 2–3 тижні і пропустить 2–3 матчі.
В цьому сезоні Роман Яремчук провів 25 матчів за «Валенсію», відзначившись 4 забитими м’ячами.
У центральному поєдинку туру Англійської Прем’єр-ліги «Манчестер Сіті» зіграв унічию з лондонським «Арсеналом» з рахунком 0:0. Український футболіст «канонірів» Олександр Зінченко потрапив у заявку на гру, але так і не вийшов із лави запасних.
«Челсі» з Михайлом Мудриком розписав мирову з «Бернлі» – 2:2. Українець провів усі 90 хвилин на полі, зумівши заробити пенальті та вилучення для суперника.
«Борнмут» на своєму полі переграв «Евертон» 2:1. Ілля Забарний провів весь поєдинок, а Віталій Миколенко не потрапив у заявку «ірисок» через хворобу. Незабаром він має повернутися у загальну групу команди.
«Брентфорд» та Єгор Ярмолюк зіграли внічию з «Манчестер Юнайтед» – 1:1. Українець вийшов у старті та був замінений лише на 71-й хвилині.
На жаль зазнав травми ще один гравець збірної України Руслан Маліновський. У матчі італійської Серії А Руслан вишов по перерві у складі свого «Дженоа» проти «Фрозіноне». А вже на 63 хвилині Маліновського через ушкодження довелося замінити. Про складність травми поки що не повідомлялось.
Віктор Коваленко черговий матч «Емполі» провів на лаві запасних.