Мирний початок

Груповий етап. 1-й тур

«Шахтар» з нульової нічиєї розпочав свою участь у новоформатному груповому турнірі Ліги чемпіонів-2024/2025. У першому турі лігочемпіонівського змагання «гірники» розійшлися миром з італійською «Болоньєю» на її полі – 0:0. Для старту такий результат можна вважати прийнятним. Могло бути краще, а могло і гірше.

18 вересня
«БОЛОНЬЯ» (Італія) – «ШАХТАР» (Україна) – 0:0

«Болонья» не дуже вдало розпочала нинішній сезон. До зустрічі з «Шахтарем» в італійської команди в 4-х турах нового чемпіонату Італії ще не було жодної перемоги. Пояснюється все дуже просто. «Болонья», яка в минулому сезоні Серії А Італії посіла 5-е місце, є суто тренерською командою, в її складі немає мега-зірок. Коли в міжсезоння команда втратила свого тренера Тіагу Мотту, з яким пов’язані успіхи останніх років, а також кількох ключових гравців, стало ясно, що минулорічний успіх для болонців навряд чи буде досяжним. Але Ліга чемпіонів то є інша історія, і де як не тут нагода реабілітуватися за попередні невдачі. Частково це стосувалося і «Шахтаря».
«Гірники» дуже вдало розпочали матч в Болоньї. Відразу здобули право на кутовий. Потім Микола Матвієнко закинув м’яч на хід Егіналдо, якого вклав на газон Штефан Пош – пенальті та жовта картка для господарів, які у перші хвилини виглядали навіть дещо розгубленими. У «Шахтарі» моменти, де можна вигідно «засвітитися» довіряються Георгію Судакову, але цього разу результат був зворотнім. І черговий такий момент він змарнував – пробив пенальті не сильно і не на відмінно влучно. Воротар «Болоньї» Лукаш Скорупський впевнено впіймав м’яч.
Надалі в першому таймі гра минала загалом у рівній боротьбі, яка ускладнювалася дощем і відповідно важким газоном. До того ж ще до перерви «Шахтар» змушений був зробити дві позапланові заміни після ушкоджень Данила Сікана і Юхима Коноплі.
А от з початком другої половини матчу «гірникам» довелося добряче попрацювати в обороні. Не завжди це вдавалося під натиском господарів бездоганно. Героєм другої половини матчу став Дмитро Різник, який виручав свою команду, а одного разу неймовірним чином відбив удар впритул від італійця Джованні Фаббіана. Ближче до закінчення гра почала потрохи заспокоюватися. Давалася взнаки втома, до того ж, ніхто не хотів ризикувати – ціна гола зростала, адже відігратися було б дуже важко. Загалом «Болонья» була ближчою до перемоги, але не настільки, щоб перемогти. Команди задовольнилися першим здобутим очком в груповому турнірі Ліги чемпіонів-2024/25. Після завершення зустрічі експерти УЄФА визначили захисника «гірників» Миколу Матвієнка найкращим гравцем матчу.
У 2-му турі «Шахтар» 2-го жовтня на умовно домашньому полі в німецькому Гельзенкірхені зустрінеться ще з однією італійською командою – «Аталантою», яка у 1-му турі групового турніру Ліги чемпіонів вдома також зіграла у нульову нічию з англійським «Арсеналом».