Лідер змінився

У чемпіонській групі другого етапу розіграшу Першої ліги зійшлися шляхи лідерів – житомирське «Полісся» приймало на своєму полі київську «Оболонь». У цьому поєдику вирішувалося, по-перше, хто наразі очолюватиме групу. По-друге, у кого буде комфортніша позиція у боротьбі за 1–2 мсця, які забезпечують пряму путівку до УПЛ.

У двох стартових турах беззаперечні лідери на початок другого етапу змагань не обійшлися без несподіваних втрат. «Оболонь» у двох матчах не змогло обіграти ні «Епіцентр», ні тернопільську «Ниву». «Полісся» вдома програло «Металургу». Не має значення з першого, чи другого місця групи отримати підвищення в класі, але почала вимальовуватися ситуація, коли ці прохідні позицї для обох лідерів могли б опинитися під загрозою.
Лобовий матч очільників групи складався вдаліше для гостей. Кияни більше володіли ініциативою, діяли гостріше. І вже на 18 хвилині «Оболонь» мала відкривати рахунок, коли після стрімкого вбігання до карного майданчика суперника Олександр Чернов, як «на блюдечку», видав передачу в район одинадцятиметрової позначки Віталію Груші. Той примудрився «поцілити в небо». А вже за десять хвилин після кутового і скидки без будь-якого опору буквально з метра проштовхнув м’яч у ворота Тарас Мороз. Цей гол виявився єдиним і вирішальним у матчі. Друга підряд поразка «Полісся» на своєму полі. І до третього місця в таблиці з ЛНЗ уже лише 4 очки. А наступного туру житомирській команді якраз їхати до Черкас.
Досить красномовно прокоментував поразку своєї команди головний тренер житомирського «Полісся» Юрій Калитвинцев: «Я згоден, що було багато емоцій. Але ми не в пісочниці граємо. У нас багато гравців, які мають досвід. І в таких іграх досвід виходить на перший план. Чи можна сказати, що не хотіли – не можна так сказати. Ми зіштовхнулись з дуже дисциплінованою обороною суперника. Те, що ми пропустили – це була фора для нашого суперника. Вони дуже дисципліновано і організовано зіграли. А ми не знайшли, що їм показати у відповідь.
В першому таймі – спали. Другий – трохи краще з емоційної точки зору. Але моментів – не створили. Не знайшли ключової передачі. Тому і рахунок такий. Осад залишився дуже великий, бо ми очікували такої гри, ми добре розібрали суперника, але не змогли знайти заключної передачі. Так ми пропустили, але команда повинна бути до таких ситуацій готова і реагувати на них.
Повторюсь, в другому таймі реакція була непогана, але не було простору, були довгі передачі. Це трохи не наш футбол. Але ми повинні грати в різний футбол. Ми повинні очікувати і розуміти сили суперника. Ми не змогли відкрити організовану та дисципліновану оборону нашого суперника», – сказав Калитвинцев.
Ще одна обставина привернула увагу під час цього матчу Але не на полі а на ВІП-трибуні. Там з»вився знаний тренер Юрій Максимов, найбільше відомий по роботі головним у полтавській «Ворсклі». На заміну Калитвенцову? Але згодом сам Максимов спростував такі припущення. Він підписав угоду лише на посаду спортивного директора, а на роль головного тренера «Полісся» не претендує і надалі претендувати не буде.
Іще одне зауваження, напряму не пов’язане з подіями на полі. Було видно як біля рішітчатих парканів стадіону зібралося чимало вболівальників, щоб хоч так стежити за матчем. Може краще організовано, в обмеженій кількості, наскільки дозволяють мождивості людей запускати на стадіон, аніж вони будуть стихійно збиратися до купи біля спортивної арени. Тема – дискусійна.
Іще два матчі туру серед претендентів на підвищення у класі привернули увагу. Львіськи «Карпати» не змогли вдома обіграти черкаський ЛНЗ, а запорізький «Металург» на виїзді переміг кам’янець-подільский «Епіцентр». Всі ці команди зберігають шанси принаймні на плей-оф до УПЛ (3–4 місця).
Наступного туру цікаві протистояння у групі, уже згадане, ЛНЗ – «Полісся», а також «Оболонь» – «Карпати».
У групі вибування інтрига залишається лише в бороьбі між ФК «Маріуполь» і «Гірником-Спорт» за шанс утриматися у Пе ршій лізі. Наступного туру цієї групи вони зустрічаються між собою.