Іспано-італійський початок

Група В. 1-й тур

У першому турі групи В підвищена увага була до матчу збірних Іспанії та Хорватії. Фаворитом в матчі вважалися іспанці, але й хорвати мали в своєму складі досвідчених бійців.

15 червня
ІСПАНІЯ – ХОРВАТІЯ – 3:0 (3:0)
Голи: Мората (29), Руїс (32), Карвахаль (45+2)
ІТАЛІЯ – АЛБАНІЯ – 2:1 (2:1)
Голи: Бастоні (11), Барелла (16) – Байрамі (1)

Тому розгромний результат поєдинку на користь іспанців певною мірою можна вважати несподіванкою. Але не сказати, що цей підсумок матчу абсолютно відповідає перебігу подій на футбольному полі. Головний козир, яким скористалася збірна Іспанії – це ефективність дій у завершенні атак, або, якщо одним словом – реалізація. Іспанські футболісти наявні моменти використали максимально ефективно. Особливо дуже добре їм це вдалося у відносно невеликому проміжку часу наприкінці першого тайму. Через півгодини ігрового часу команда Іспанії відкрила рахунок зусиллями Морати, який скористався передачею Руїса. Уже за 3-и хвилини Руїс відзначився сам, подвоївши перевагу іспанців. І вже перед самісінькою перервою Іспанія довела перевагу до розгромної позначки завдяки результативному удару Карвахаля, йому асистував 16-річний Ямаль, який став наймолодшим футболістом, що з’явився на полі в матчі чемпіонатів Європи. Ці хвилини практично визначили переможця матчу. У свою чергу хорвати мали кілька хороших можливостей, якими вони не скористалися. Навіть пенальті у ворота Іспанії наприкінці матчу не допоміг розмочити рахунок. У футболі такі правила – хто забиває, той перемагає.
А ось матч Італія – Албанія розпочався великим сюрпризом. Албанці вже через 22 секунди ошелешили італійців точним ударом у дев’ятку їхніх воріт. Проте «Скуадра адзурра» через 15 хвилин була попереду в рахунку. Італійці контролювали перебіг матчу, але слизькі 2:1 протрималися до фінального свистка.