Голепадний початок

1/4 фіналу

Справжню голеву феєрію влаштували учасники перших чвертьфінальних матчів Ліги чемпіонів – 10 голів на два поєдинку. Проте, попри зливу голів, «Арсенал» з «Баварією» та «Реал» з «Манчестер Сіті» переможців у першому раунді їхнього протисояння не виявили. В обох цих матчах взяли участь українські легіонери – Олександр Зінченко в складі «Арсенала» з’явився на полі по перерві, Андрій Лунін весь поєдинок захищав ворота «Реала».

9 квітня
«РЕАЛ» (Іспанія) – «МАНЧЕСТЕР СІТІ» (Англія) – 3:3 (2:1)
Голи: Діаш (12 автогол), Родріго (14), Вальверде (79) – Бернардо Сілва (2), Фоден (66), Гвардіол (70)
«АРСЕНАЛ» (Англія) – «БАВАРІЯ» (Німеччина) – 2:2 (1:2)
Голи: Сака (12), Троссар (76) – Гнабрі (18), Кейн (32)

«Арсенал» – «Баварія»
У цій парі експерти віддавали перевагу англійському клубу. «Арсенал» демонструє зараз потужну гру в англійській АПЛ. «Баварія» ж перебуває у певній кризі, програвши два останні матчі в німецькій Будеслізі. Мюнхенці практично змирилися з втратою за підсумком сезону чемпіонського титулу країни. Але великий успіх у Лізі чемпіонів може компенсувати невдачі в домашньому турнірі.
Лондонці відразу вирішили довести статус фаворита практично. Вони швидко почали зустріч і швидко відкрили рахунок зусиллями Сака. Щоправда, лідирували «каноніри» зовсім недовго. Мюнхенці швидко виправили ситуацію завдяки зразковій контратаці, яка завершилася результативним ударом Гнабрі. А після півгодини ігрового часу «Баварія» вийшла уперед. Сані заробив пенальті, який впевнено реалізував Кейн. 2 удари «Баварія» завдала по ходу першого тайму, і обидва стали результативними. Природно, що футболісти «Арсеналу» кинулися виправляти ситуацію.
Перед початком другої половини матчу тренер «Арсеналу» Артета вніс заміну. Ківьор залишив поле, а наш Олександр Зінченко вийшов на заміну. Олександр традиційно виконував гібридну роль. При захисті українець займав позицію лівого захисника, а при володінні м’ячем лондонцями він переміщувався в центр півзахисту, щоб допомагати команді краще просувати м’яч вперед. Для Зінченка це був звичайний функціонал.
Після перерви футболісти «Арсеналу» очікувано знову намагалися заволодіти ініціативою і прагнули нав’язувати масовий тиск на ворота мюнхенців. Господарі володіли територіальною перевагою, але атакуючої винахідливості з їхнього боку було не так багато порівняно зі стартом матчу. Тим не менш, вже в заключному відрізку команда Артети все-таки зрівняла рахунок завдяки точному удару Троссара, що вийшов на заміну. Жезус забезпечив передачею Троссара, і ніким не охоронений бельгієць з близької відстані направив м’яч у ворота Нойєра – 2:2.
Питання переможця у цій парі залишається відкриттим.

«Реал» – «Манчестер Сіті»
Цей чвертьфінал Ліги чемпіонів назвали гідним фіналу. Обидві команди борються за чемпіонський титул у своїх національних чемпіонатах. У мадридців позиції надійніші. «Реал» підійшов до цього матчу як лідер Ла Ліги з восьмипунктовою перевагою над «Барселоною». Він не програвав протягом 13 матчів у всіх турнірах. «Манчестер Сіті» у Прем’єр-лізі йде третім, але від «Арсеналу» і «Ліверпуля» відстає всього на одне очко. «Містяни» не знають поразок протягом 25 матчів у всіх турнірах. Востаннє «Реал» і «Манчестер Сіт»і зустрічалися в травні минулого року в Лізі чемпіонів. Тоді «містяни» були успішніші (1:1 і 4:0).
Поєдинок розпочався дуже енергійно. І ось вже перший стандарт біля воріт «Реала» виявився результативним. Удар Бернарду Сілви не був дуже небезпечним, м’яч летів на досяжній для Лунина відстані, але воротар якось зволік і не зміг його відбити – 0:1. Такий старт явно вразив «Реал». Мадридці стали грати дещо нервово. Ще небезпека – Холанн прорвався зліва в штрафну, але з його ударом Лунін впорався. На якусь мить навіть з’явилася думка, що «Реалу» в цьому матчі буде непереливки. Проте вони змогли зібратися. Протягом трьох хвилин м’яч двічі побував у воротах «Манчестер Сіті». Щоправда не обійшлося без певного везіння – двічі успіху зарадив вдалий рикошет.
Після такого перевороту вже ініціатива належала господарям і так тривало досить довго. Лише у другому таймі «Сіті» став переламувати ситуацію назад. Тиск «містян» зростав і прорвався парою голів за короткий відрізок часу. Тепер вони знову виявилися лідерами. Вистачило п’ять хвилин. Далі тривали гойдалки, в яких було багато боротьби, динаміки, але передбачити наступну зміну в рахунку навряд чи хтось міг. Вона ще раз сталася на користь «Реала». І рахунок 3:3 став остаточним.
Терер два європейські футбольні гранди остаточно з’ясують взаємини уже в Манчестері.