Збірна України на Євро-2024 (U-19)!

Юнацька збірна України (футболісти не старші 2005 року народження) виборола в еліт-раунді відбору путівку на фінальний турнір Євро-2024 (U-19). У вирішальному матчі відбіркового раунду українські юнаки не залишили жодних шансів свом швейцарським ровесникам.

До завершального матчу відбіркового турніру збірні України і Швейцарії підійшли з однаковими здобутками – по 2-і перемоги.
Раніше українські підопічні Дмитра Михайленка здолали Північну Македонію (2:0) та Латвію (3:0). Швейцарці також оформили дві перемоги, але мали гіршу різницю м’ячів. Тож для здобуття першої сходинки в групі й путівки на Євро українцям було достатньо нічиєї в останньому поєдинку в північомакедонському Скоп’є, де відбувався відбірковий турнір уцій групі.
На початку зустрічі українець Маткевич, інформує прес-служба УАФ, головою пробив у площину, незабаром іншу його спробу заблокував візаві. Швейцарці відповіли небезпечним ударом зі штрафного поруч зі стійкою. На 26-й хвилині Синчук пробив із гострого кута, але Хубер свою команду виручив. Наприкінці першого тайму після кутового вище цілі прийшовся удар Михавко. Незадовго до перерви Беней скористався помилкою українських захисників, але з убивчої позиції пробив у руки Крапивцову.
На 55-й хвилині Беней знову опинився на хорошій позиції, але пробив вище. Українці відповіли небезпечним ударом Синчука, який у стрибку потягнув Хубер. Але на 63-й хвилині той же Синчук перехопив м’яч біля чужого штрафного й цього разу влучив точно в дев’ятку, відкривши рахунок.
Спроби швейцарців швидко відігратися виявилися невдалими. Натомість на 68-й хвилині після закидання Кревсуна випередив кіпера й відправив м’яч у порожні ворота Пономаренко. Пізніше Матвій оформив дубль, скориставшись класним пасом Михавка із центра поля. У підсумку збірна України здобула звитягу з переконливим рахунком 3:0.
Таким чином, наші хлопці здобули три вікторії, посіли першу сходинку в групі та кваліфікувалися на чемпіонат Європи, який проходитиме 15–28 липня цього року в Північній Ірландії за участі восьми збірних. Жеребкування фінального турніру відбудеться 17 квітня в Белфасті.
Нагадаємо, нещодавно путівку на фінальний турнір Євро-2024 здобула також збірна України (U-17).

Склад юнацької збірної України U-19
Воротарі: Владислав Кравець («Шахтар», Донецьк), Владислав Крапивцов («Дніпро-1», Дніпро), Давид Фесюк («Кроація», Хорватія).
Захисники: Олексій Гусєв, Тарас Михавко (обидва – «Динамо», Київ), Антон Дрозд, Микола Огарков (обидва – «Шахтар», Донецьк), Іван Єрмачков («Вупперталь», Німеччина), Максим Стрюков («Ганновер 96», Німеччина).
Півзахисники: Данііл Ващенко («Олександрія»), Андрій Маткевич («Динамо», Київ), Віктор Цуканов («Шахтар», Донецьк), Максим Мельниченко, Ілля Баденко (обидва – «Дніпро-1», Дніпро), Геннадій Синчук («Металіст», Харків), Данило Кревсун («Боруссія» Д, Німеччина).
Нападники: Матвій Пономаренко («Динамо», Київ), Рамік Гаджиєв («Дніпро-1», Дніпро), Михайло Дубровний («Гент», Бельгія), Тімур Тутєров («Сандерленд», Англія), Крістіан Шевченко («Вотфорд», Англія).