Їм своє робить

Поки футбольна європейська еліта відволіклась на з’ясування міжнародних взаємин збірних у стартових турах Ліги націй, на інших скромніших футбольних рівнях змагання не припиняються. Футболісти Першої і Другої ліги української першості до матчів національної команди не залучені, тож, не гаючи часу, провели черговий тур своїх турнірів.

ПЕРША ЛІГА

У 5-му турі Першої ліги визначальними були кілька матчів, які на фінішній прямій впливатимуть на позиції команд, передбачає прес-служба УАФ. Варто також відзначити, що у семи зустрічах, які відбулися, було забито 18 м’ячів. З середнім показником 2,57 гола на поєдинок можна сказати, що цей тур, на відміну від попереднього, порадував хорошою результативністю.
Щодо принципової боротьби за очкові здобутки, передусім йдеться про протистояння в Кам’янці-Подільському, де в групі А «Епіцентр» приймав сусідів із Чернівецької області – «Буковину». Господарі, яких гнала вперед 1 000 вболівальників, відкрили рахунок наприкінці першого тайму. Після перерви м’ячем частіше володіли гості, але на 82-й хвилині Станіслав Кристін, що вийшов на заміну, встановив підсумковий результат – 2:0.
Після фінального свистка керманич подолян Сергій Нагорняк зазначив, що його підопічні забивали в потрібний момент, а його чернівецький колега Валерій Кривенцов поскаржився на помилки арбітра.
Найрезультативніший матч у групі видали «Поділля» з «Прикарпаттям» в Хмельницькому. Щоправда, цьому зарадили аж три пенальті у поєдинку. Завдяки одному із них господарі змогли наприкінці матчу уникнути поразки.
Продовжує скочуватися донизу «Минай», який ще зовсім нещодавно претендував, щоб зберегти собі місце в УПЛ. Тернопільській «Ниві» вистачило першої третини матчу, щоб забезпечити переможний рахунок над минайцями на їхньому полі. Наставник «Минаю» Желько Любенович, за повідомленням ЗМІ, знову згадав про відставку. «Була розмова, якщо керівництво вирішить, що проблема у мені, я готовий піти», – наводяться слова Любеновича.
Не відбувся матч «Хуст» – «Металіст». Керівництво закарпатського клубу через фінансову скруту вирішило зняти команду зі змагань. Тепер слово за Центральною радою ПФЛ.
Угадав із заміною головний тренер «Полтави» Володимир Сисенко в центральному матчі туру в групі Б – із «Вікторією». На 65-й хвилині Артем Перебора, що ввійшов у гру із лави запасних, забив переможний м’яч – 1:0. Це перша втрата очок для сумської команди.
Ніяк не запише до свого активу першу перемогу «Металіст 1925». От і цього разу харків’яни дозволили аутсайдеру, «Діназу», під завісу поєдинку врятуватися від поразки – 2:2. Це вже третій поєдинок, з урахуванням кубкового, під проводом нідерландського наставника Патріка ван Леувена, коли футболісти цієї харківської команди не можуть відсвяткувати перемоги, зате вперше за його керівництва потішили голландського фахівця забитими голами. Є підозра, що не про такі успіхи була домовленість з Патріком ван Леувеном перед його призначенням. Тим більше, нещодавно «Металіст 1925» отримав чергове кадрове поповнення. В команду на правах оренди перейшов із чеського клубу «Вишков» півзахисник збірної Замбії Голден Мафвента.
Уже на старті сезону відбулася зміна на тренерському містку в «Кудрівці». Замість Романа Локтіонова надалі обов’язки головного тренера буде виконувати Василь Баранов, під керівництвом якого команда вирвала звитягу над «Кременем» – 2:1.

ДРУГА ЛІГА

У п’ятому турі «Ужгород» зумів зупинити «Пробій», який до цього виступав без втрат.
Ба більше, саме закарпатці відкрили рахунок, коли на 10-й хвилині відзначився Антоній Емере. Утім, це не вибило прикарпатців із колії, і вони ще до перерви вирівняли становище завдяки старанням Богдана Оринчака, для якого це був уже четвертий гол у поточній першості.
Не бракувало активності цьому досвідченому універсалу «Пробою» й у другому таймі, проте господарі щільно грали на підступах до свого штрафного майданчика й відстояли свої володіння, при цьому двічі схибивши біля чужих воріт. Відтак бойова нічия – 1:1.
У центральному поєдинку туру в групі А в Житомирі «Полісся-2» приймало «Скалу 1911», яка не приховує свого бажання підвищитися в класі. Поліщуки останнім часом тішили результативністю, але тепер найшла коса на камінь. Було зафіксовано нульову нічию, хоча гості із 73-ї хвилини грали в меншості. Такий підсумок більше влаштував конкурентів цих команд.
А в групі Б продовжує наступати на ті самі граблі вінницька «Нива». У попередньому турі подоляни в компенсований час двічі пропустили від «Колосу-2» й поступилися – 1:2, а цього разу м’яч влетів у їхні ворота під завісу поєдинку із «Черніговом» – 0:1. Ця перемога дозволила «містянам» знову очолити турнірну таблицю.
Один поєдинок у групі Б не зіграли за не до кінця зрозумілих обставин. 7 вересня на Сумщині мав відбутися матч 5 туру між «Тростянцем» та ковалівським «Колосом-2». Проте незабаром після початку матчу було оголошено про початок повітряної тривоги. Команда гостей почекала одну годину після початку тривоги і поїхала додому, відмовившись чекати на її закінчення та догравати матч, принаймні так цю ситуацію коментує ФК «Тростянець». Але долю гри тепер вирішить КДК.