«Спортивна Честь України»

Рейтинг травня-2023

1. Артем Довбик (футбол)
Зазвичай ми досить рідко відзначаємо у рейтингу «Вболівальника» представників футбольної професії, вважаючи, очевидно, що їм і без того надається достатньо уваги в інформаційному полі. Але, коли у цьому часовому відрізку до події прикута максимальна увага, а ситуація досягає своєї кульмінації, це варто відзначити. У травні перший у стані війни чемпіонат України з футболу набув своєї розв’язки. А одним із головних героїв цих інтригуючих змагань став футболіст «Дніпра-1» Артем Довбик.
Довбика беззаперечно було визнано в опитуванні представників усіх клубів найкращим футболістом УПЛ в сезоні-2022/2023. Форвард також став з великою перевагою найкращим бомбардиром чемпіонату України. Артем Довбик забив 24 у ворота суперників м’ячі. Одного результативного удару не вистачило дніпровському форварду, щоб повторити історичний рекорд Генріха Мхітаряна за кількістю голів в одному сезоні чемпіонату України. Але варто відзначити, що Довбик – лише другий футболість в історії чемпіонатів України, кому вдалося забити більше 22 м’ячів за сезон. Дуже солідний результат.
Не даремно до Артема Довбика уже виявили увагу представники клубів провідних футбольних чемпіонатів Європи.

2–5. Наталія Довгодько, Анастасія Коженкова,
Дарина Верхогляд, Катерина Дудченко (академічне веслування)
Коли всі в одному човні, то успіх в однаковому вимірі залежить від кожного. І виділяти когось одного немає сенсу. Тому ми вирішили рівно поділити місця у цьому рейтингу між одразу чотирма спортсменками – чемпіонками Європи з академічного веслування у четвірці парній на 2000 метрів, Наталією Довгодько, Анастасією Коженковою, Дариною Верхогляд та Катериною Дудченко. На дистанції «синьо-жовтий» екіпаж обійшов представниць Нідерландів і Великої Британії, в активі яких «срібло» та «бронза» відповідно.
«Золото» на континентальній першості, змагання якої відбувалися у словенському місті Блед, для України стало першим на чемпіонатах Європи з академічного веслування від 2014 року. Саме у цьому виді програми на континентальних першостях українські веслувальниці востаннє досягали перемоги.

6. Людмила Лузан (веслування на каное)
Людмила Лузан здобула золоту медаль на етапі Кубка світу з веслування на каное, який відбувався у польському місті Познань. Українська веслувальниця стала найкращою на дистанції 200 метрів.
Лузан – срібна та бронзова призерка Олімпійських ігор 2020 року, дворазова чемпіонка Європи, багаторазова призерка чемпіонатів Європи.
Свого успіху на травневому етапі Кубка світу Людмила досягла на тлі драматичних подій. Повідомлялося, що наприкінці квітня Лузан знялася з Кубка України з веслування через ракетний удар по Умані. Спортсменка перебувала неподалік від будинку, в який влучила російська ракета.

7. Яролава Магучіх (легка атлетика)
Знову як не згадати про українську легкоатлетку Ярославу Магучіх. У травні їй підкорилося чергове досягнення, що стає уже звичною справою.
Ярослава Магучіх стала переможцем 2-го етапу сезону Діамантової ліги, комерційних змагань з легкої атлетики. що відбулися у марокканському місті Рабат.
Ярослава взала планку на висоті 2.01, і це найкращий результат сезону у світі. Попереднє досягнення сезону (2.00 м) теж належало Магучих. І теж було встановлене в травні на змаганнях в Найробі (Кенія).

8. Емілі Конрад (фехтування)
Юна українська шпажистка Емілі Конрад піднялася на найвищу сходинку п’єдесталу чемпіонату Європи U23 у столиці Угорщини Будапешті.
Одна з наймолодших учасниць чемпіонату Європи з фехтування серед молоді до 23 років – 15-річна киянка Емілі Конрад у фіналі особистих змагань жіночої шпаги перемогла старшу на 7 років італійку Сару Марію Ковальчик із рахунком 15:12.

9. Ольга Сопіт (фехтування)
Українська рапіристка 20-річна Ольга Сопіт теж здобула золоту нагороду на чемпіонаті Європи з фехтування U-23 у Будапешті. У вирішальних боях Ольга Сопіт перемогла двох італійок: в 1/2 фіналу – Анну Крістіно (15:12), а у фіналі – Вітторію Чіампаліні (15:10).
Це перша золота медаль для України у рапірі на усіх чемпіонатах Європи U-23 із фехтування.

10. Олександр Гвоздик (бокс)
У мексиканській Гвадалахарі український боксер екс-чемпіон світу у напівважкій вазі за версією WBC Олександр Гвоздик (18-1, 14 КО) достроково у 6-му раунді нокаутував Річарда Болотніка з Латвії (19-6-1, 8 КО).
Це 19-та перемога Гвоздика на профі-рингу і друга поспіль після повернення у бокс за трирічною паузою. Олександр Гвоздик заявив своєю метою – повернути пояс чемпіона світу у напівважкій вазі.

Команда
Футбольний клуб «Шахтар»
Гірники стали 14-разовими чемпіонами України з футболу. Попри масовий відтік через війну з лав «Шахтаря» бразильских легіонерів, їх успішно зуміли замінити українські молоді футболісти і у напруженій конкуренції вибороти чемпіонський титул.

Подія
Чемпіонат України з футболу
Завершений чемпіонат України з футболу став для українців не лише 32-м за ліком, а й історичним – першим чемпіонатом з футболу, який було повноцінно проведено, попри нахабну агресію проти нашої країни і повномасшабноу війну. Народ – безсмертний!