Спортивна газета "Вболівальник"

Пристрасті за СК «Дніпро-1»

Найрезонантнішою подією міжсезоння-2024 українського клубного футболу стала звістка про вірогідне припинення існування команди, яка посіла в минулому чемпіонаті УПЛ четверте місце і якій належить представляти Україну у нинішньому розіграші єврокубків. Йдеться про дніпровський СК «Дніпро-1».

Причина загрози існуванню клубу вже відома достеменно – втрата інвестора і фінансові проблеми. Банально все і тривіально. Єдине питання, чому про це у клубі схаменулися лише тепер, а не вчора, чи позавчора, коли така загроза вже нависла.
Яскравим підтвердженням того, що проблема є життєва і задавнена є втрата у короткі терміни практично всіх футболістів основи і не тільки основи. Для прикладу, уже гравцями «Динамо» стали вчорашні представники «Дніпра-1» Піхальонок і Рубчинський. «Полісся» поповнили Гуцуляк, Бабенко та Волинець. В «Олександрію» вже перейшов Філіппов, у «Металіст 1925» – Пасіч та Кравець, в «Карпати» – Мірошниченко. Сваток і Ківінда рушили ще далі – до американської МЛС. І це ще не весь перелік кадрових втрат «Дніпра-1».
Команда мала зібратися після відпустки 1-го липня. Потім дату перенесли на 8 липня, потім 10-е… Схоже, що у цій ситуації невизначеності і непорозуміння, нема кому збиратися, та й збиратися немає потреби.
І без того надскладна ситуація, ускладнюється мотивами взаємних звинувачень і претензій серед осіб, які є серед керманичів клубу. Ще є.
Зарах ці позиції заявляються у ЗМІ. Не беремо на себе роль арбітрів у цій ситуації, просто знайомимо із висловленими оцінками і позиціями.
Комерційний директор «Дніпра-1» В’ячеслав Фрідман в ітерв’ю Трибуні прокоментував ситуацію спортивного клубу.
– Чи давала УПЛ клубу чіткий дедлайн, до якого ви повинні владнати свої проблеми або знятись остаточно?
– Нам УПЛ надсилає листи. Ну то що? Ми повинні зараз відмовитися? Хай вони з’ясують, яка команда зайде замість нас. Читаю, що ніхто не знає, яка команда має зайти, якщо «Дніпро-1» не зможе стартувати. Нема регламенту. Не розумію – хто заважає УПЛ зайнятись цим питанням? Зробити такий регламент на майбутнє. Всі ж пам’ятають ситуацію з «Металістом 1925».
– Клуби дратуються не лише через це, але й через те, що нема розуміння, до якої ліги їм готуватись, у випадку того ж «Миная». Це не стане зрозумілим без участі «Дніпра-1».
– Так що нам робити? Допомогти «Минаю»? Нам треба за себе думати чи як допомогти «Минаю»? Хай УПЛ визначить клуб, який буде готуватись замість нас зіграти. От ми зараз знімемось, інша команда замість нас готуватиметься, а через 10 днів у нас спонсор з’явиться. Навіщо? Ми не хочемо нікому нашкодити, але в нас є деякі шанси. Вся країна знає, що нам потрібен інвестор. З кількома ми говорили, вони думають. У нас невеликі зовсім борги перед старими гравцями, можливо будуть якісь перед новими. Ми стараємося, потихеньку закриваємо.
«Металіст 1925» зараз намагається на великому бюджеті потрапити в Прем’єр-лігу. А можна за кілька мільйонів доларів в ній опинитись – перевезти команду з Дніпра в інше місто, де зараз комфортно грати. Бо в Дніпрі некомфортно зараз ні грати, ні проживати. Ці матчі, перервані тривогами, й виснажили команду, починаючи з першого весняного туру, не дали посісти третє місце. А може навіть друге, і тоді б доля клубу могла бути іншою. Чому ми повинні відмовитися, а потім говорити: «Ой, ми поспішили».
– А що сталось з попередніми спонсорами «Дніпра-1»? Через що виникли проблеми нинішні, що зникло фінансування?
– Так, зникло фінансування наших дніпровських спонсорів, які були з нами від самого початку. Вони бачать ситуацію в місті, переживають труднощі фінансові. У нас є бюджет, але тільки до зими. Тому, якщо не буде бюджету до літа, ми не будемо стартувати, щоб не псувати чемпіонат іншим.
Почесний президент «Дніпра-1» Юрій Береза розповів про потенційно нових інвесторів спортивного клубу:
– Є новий інвестор. Умова – щоб мої партнери вийшли з клубу. Ті, що довели до цугундера клуб. Ну звичайно, Русол (виконавчий директор «Дніпра-1» – прим.) та Фрідман (комерційний директор «Дніпра-1» – прим.)
До 2022 року, до тих пір, поки ми з моїм сином Максимом (президентом «Дніпра-1» – прим.) не пішли на війну, там був ряд інвесторів. Після того, як ми відійшли від справ клубу у березні 2022-го – на жаль, не все добре. Жили не по грошах, скажімо так.

Exit mobile version