Прорив на Олімпіаду

Нарешті футбольній Україні вдалося досягти мети, якої не вдавалося дістатися ще ніколи. Збірна України візьме участь в олімпійському футбольному турнірі на Іграх-2024 в Парижі. Цього права досягнуто за підсумками виступу української збірної на чемпіонаті Європи з футболу 2023 серед молодіжних команд.

Окрім європейських молодіжних титулів, на фінальному турнірі Євро-2023 (U-21) розігрувався ще один престижний трофей – путівки на Олімпіаду-2024.
Україні у своїй незалежній футбольній історії ще ніколи не вдавалося пробитися до футбольного турніру Олімпійських ігор. Саме таке завдання першочергово ставилося перед нашою командою на Євро-2023 (U-21). Молодіжній збірній України для досягнення цієї мети необ хідно було послідовно спочатку вийти із групи до чвертьфіналу, посівши перше-друге місця. А потім у плей-офф турніру пройти до півфіналу.
У нашій групі В фаворитами вважалися іспанці. А от у боротьбі за другу путівку до чвертьфіналу головними конкурентами української молодіжки були ровесники зі збірної Хорватії. Уже у стартовому турі збірна України максимально наблизилася до виконання першого завдання, виходу з групи до плей-офф чемпіонату, переконливо обігравши хорватів. Варто відзначити, до української молодіжки напередодні доєдналися чотири футболісти національної збірної.
Однак, з тих гравців, які нещодавно виступали за дорослу збірну, повний матч з Хорватією відіграв лише Анатолій Трубін. На 83-й хвилині поєдинку на заміну замість Данила Сікана вийшов Георгій Судаков. Допомога Михайла Мудрика і Владислава Ваната навіть не знадобилася. В наступних матчах вони долучилися до гри нашої команди.
Трохи довелося понервувати у другому турі проти румун. Лише на 89-й хвилині після прострілу Максима Брагару все-таки зрадили нерви у півзахисника суперників Віктора Дікана, який спрямував м’яч у свої ворота.
Перед заключним поєдинком збірної України у групі з іспанцями обидві команди достроково пройшли до плей-оф за підсумками двох турів. Розігрувалося перше місце у групі. І наша молодіжка була дуже близькою, щоб його посісти. Після реалізованого наприкінці матчу Судаковим пенальті збірна України повела у рухунку. І все ж на останній хвилині поєдинку іспанці врятували нічию в матчі. За рівності очок через кращу різницю забитих-пропущених м’ячів перше місце дісталося їм. А на нас чекала зустріч в чвертьфіналі з одним із фаворитів цього Євро збірною Франції.
Це був найкращий матч молодіжної збірної Україна на чемпіонаті Європи-2023. А починалося у ньому для наших не найкращим чином. Вже на 19 хвилині французи повели у рахунку. І тут наші хлопці повною мірою змогли проявити характер, волю до перемоги, і підкріпити ці зусилля високою майстерністю. Спершу пенальті через фол на Михайлові Мудрику реалізував Георгій Судаков. А перед перервою Судакова оформив дубль і вивів уперед уже нашу збірну. Після перерви нашим вистачило психологічної стійкості не посипатися і не грати лише на утримання рахунку. Навпаки, наприкінці матчу Артем Бондаренко остаточно утвердив перевагу української збірної.
У підсумку 3:1 – Україна заслужено обіграла Францію, вийшла у півфінал Євро-2023. А разом із цим і на Олімпіаду-2024.
У півфіналі зі старими знайомими, іспанцям, команді України, очевидно, просто вже забракло, передусім, моральних сил. Коли тебе переповнює ейфорія від вже виконання головного завдання, важко без звички налаштуватися на ще більші звитяги.
Ну, не все відразу. Досягнуто історичної мети – перша українська футбольна участь в Олімпійських іграх!
Наша нова молодіжна збірна успішно вже почала черговий кваліфікаційний турнір до Євро-2025 (U-21). Але до цього повернемося докладніше уже в наступних номерах газети.

Іспанія – Україна – 2:2
Голи: Желізко (49, автогол), Руїс (90) – Вьюнник (43), Судаков (81).
1/4 фіналу
02.07.2023
Франція – Україна – 1:3
Голи: Шерки (19) – Судаков (32 з пенальті, 44), А. Бондаренко (86)
УКРАЇНА: Трубін – Сич, Таловеров, Батагов, Вівчаренко – А. Бондаренко (к) (Желізко, 88), Бражко, Судаков – Кащук (О. Назаренко, 59), Криськів (Сікан, 59), Мудрик (Брагару, 78).
Іспанія – Україна – 5:1
Голи: Руїс (17), Сансет (24), Бланко (54), Орос (68), С. Гомес (78) – Бондаренко (13)
УКРАЇНА: Трубін – Сич, Таловеров, Батагов, Вівчаренко (Брагару, 61) – Бондаренко (к) (Очеретько, 76), Бражко (Желізко, 61), Судаков – О. Назаренко (Кащук, 46), Сікан (Ванат, 61), Мудрик.
Ізраїль – Англія – 0:3