Париж відсвяткував

В Парижі урочистою церемонією закриття Паралімпіада-2024, яка відбулася по закінченню Олімпійських ігор-2024, завершилося велике спортивне світо цього року.

Визначився переможець загального медального заліку нинішньої Паралімпіади. За підсумками змагань у Парижі очолила залік збірна Китаю, яка також стала лідеркою за кількістю нагород. Загалом китайці здобули 220 нагород різного ґатунку, з них 94 «золота». Друге місце посіла Велика Британія, на рахунку якої 49 золотих медалей із 124-х. Третьою стала команда США – 36 «золота», а загалом – 105 нагород.
Від України у Парижі на Паралімпіаді виступали 140 атлетів, які змагалися у 17 видах спорту. Найбільша кількість українських паралімпійців була представлена у плаванні (37), ще 28 параспортсменів виступали у легкій атлетиці.
На нинішніх змаганнях Україна вшосте поспіль увійшла у топ-10: фінішувала на сьомому підсумковому місці з загальною кількістю 82 медалі, з яких 22 золоті. Найбільшу кількість нагород на Паралімпійських іграх Україна виборола у плаванні (40).