Німці – так, іспанці – ні

Груповий етап. 2-й тур

Усі представники Німеччини минулого вівторка здобули перемоги в групі Ліги чемпіонів, а іспанські колективи того ж дня одностайно програли.

Успішність піренейських команд залежала від німців, адже клуби цих країн перетнулися 14 вересня, коли потенційно найсмачнішою стравою була зустріч «Баварії» та «Барселони». Особливо інтригувало побачення Роберта Левандовського зі своїм колишнім клубом. Один з лідерів мюнхенського колективу Томас Мюллер завчасно спрогнозував: «Баварія» покаже Роберту, що його перехід в «Барсу» був помилкою». Півзахисник збірної Німеччини мав рацію, але перший тайм говорив про зовсім інший підсумок…
На території опонента каталонці виглядали збалансованою командою, причому якість гри дозволяла створювати гольові моменти. Спочатку ідеальний шанс отримав Педрі, але свою команду врятував Мануель Нойєр. Воротар «Баварії» пізніше впорався з небезпечним ударом Левандовського, а перед цим Роберт з ідеальної позиції вдарив вище воріт. Тоді німецькі вболівальники почали жартувати, що польський форвард насправді просто не хоче образити свою колишню команду…
Однак перевага «Барселони» спостерігалася лише до перерви, а потім підопічні Юліана Нагельсманна швидко зробили результат. Перший гольовий акт прийшов після подачі з кутового від Йосуа Кімміха, а на ближню штангу вчасно прибіг Люка Ернандес. За кілька хвилин тонка комбінація двох гравців дозволила Лерою Сане вийти на побачення з воротарем – 2:0, а результативну передачу на себе записав Джамал Мусіала.
В складній ситуації «Барселона» не опустила руки і ноги залишалися на місці, та вони продовжували бити у неправильному напрямку. Це може підтвердити Педрі, якому ідеальний пас віддав Левандовський, однак хавбек з близької відстані влучив у штангу воріт. Також перспективно бив Ансу Фаті, однак влучності не вистачило. Певна активність з боку «Барси» залишалася, але це була вже не так команда, що бездоганно грала до перерви. І «Баварія» була не та… Варто додати, що в історії протистоянь двох колективів зафіксована п’ята поспіль перемога «Баварії», причому майже завжди в останні роки мюнхенці перемагають каталонців без проблем (3:2, 8:2, 3:0, 3:0, 2:0).
Ще довше до першого голу йшов «Байєр», але у цій зустрічі гол німецької команди став закономірним підсумком дуелі. Останній відрізок зустрічі гравці «Атлетіко» провели без належної концентрації уваги, за що й були покарані. Спочатку з меж штрафної площі без спротиву вдарив Роберт Андріх, а потім Мусса Дьябі легко завершив ідеальну контратаку. Дві результативні передачі в активі Джеремі Фрімпонга, який вийшов на поле лише у другому таймі.
Головною сенсацією дня стало побиття «Порту» на його ж полі, а зухвалим хуліганом став «Брюгге», де грають українці Едуард Соболь та Роман Яремчук. На жаль, головні події зустрічі пройшли без участі наших земляків, а вийшли вони на поле, коли до завершення зустрічі залишалось не дуже багато часу, а суперник на ту мить встиг погодитися з принизливою поразкою. Треба відзначити, що гру «Рейнджерс» – «Наполі» довелося винести на середу, оскільки в Глазго не вистачало полісменів, які працювали на траурних заходах перед похованням Єлизавети II.