Фінішна пряма

На Відкритому чемпіонаті США (US Open-2023) завершилися матчі четвертого кола турніру у жіночій та чоловічій сітці. За їхніми підсумками визначилися усі чвертьфіналісти Великого шолому в Нью-Йорку.

До четвертого кола основної сітки американського мейджора не дісталася жодна з п’яти українок, що стартували на турнірі. Останньою українською тенісисткою, яка завершила виступ на US Open-2023 була Еліна Світоліна. Наприкінці поєдинку з третьою ракеткою світу Джессікою Пегулою у трьохсетовому протистоянні Еліні забракло сил, щоб схилити шальки терезів на свій бік. Після перемоги над Світоліною у наступному колі Пегула програла іншій американці Медісон Кіз – 0:2.
У жіночому одиночному розряді в 1/8 фіналу дещо несподівано невдачі зазнала чинна володарка чемпіонського звання US Open-2022 Іга Свьонтек, яка поступилася Єлені Остапенко – 1:2. Через цю поразку Свьонтек розлучається не тільки з титулом US Open, а й зі статусом першої ракетки жіночого світового рейтингу, який тепер перейде до Аріни Сабалєнка.
Загалом до наступного раунду не змогли пройти три тенісистки із топ-10: окрім Швьонтек та Пегули, змагання припинила п’ята сіяна Онс Жабер, яка програла Цінь Чжен, 23-й ракетці світу із Китаю.
У чоловічому світовому рейтингу по закінченню турніру теж станеться зміна лідера. Статус першої ракетки світу собі поверне Новак Джокович. Поки що перша ракетка і чинний чемпіон US Open-2022 Карлос Алькарас продовжує боротьбу на турнірі, але він зможе лише захистити очки здобуті перемогою рік назан. А Джокович суттєво підвищить свій рейтинг додатковими балами, бо минулорічний Відкритий чемпіонат США він пропускав.
У чоловічій сітці лише один тенісист із першої десятки світового рейтингу вибув зі змагань у четвертому колі: Яннік Сіннер програв Александру Зверєву з рахунком 2:3.
Українка Марта Костюк була найкращою із наших тенісисток, які виступали у парному розряді. Вона завершила виступи на US Open в 1/8 фіналу. Українка з румункою Русе поступилися дуету американок Коко Гофф/Джессіка Пегула – 0:2 (4:6, 1:6).