Англія та інші

Група С. 1-й тур

У цій групі Євро є однозначний фаворит, який вважається одним із головних претендентів на нагороду турніру – збірна Англії. А ось три інших із цієї компанії, Сербія, Данія, Словенія, мають поборотися між собою за перепустку у наступний раунд чемпіонату.

16 червня
СЛОВЕНІЯ – ДАНІЯ – 1:1 (0:1)
Голи: Янжа (77) – Еріксен (17)
СЕРБІЯ – АНГЛІЯ – 0:1 (0:1)
Гол: Беллінгем (13)

Матч збірних Словенії і Данії виявився першим на нинішньому чемпіонаті Європи, на якому зафіксовано нічийний результат. У протистоянні цих команд попередньо перевага віддавалась данським футболістам. Цікаво, що ці команди протистояли одна одній у відбірковому турнірі Євро-2024. У словенській Любляні було зафіксовано нічию з рахунком 1:1, а на своєму полі данці здобули перемогу – 2:1. Тож знали одна одну обидві команди якнайкраще.
У першій половині матчу Данія багато атакувала, але реалізовувала лише один момент. У Словенії зі творенням були проблеми. За весь перший тайм Шмейхель жодного разу не взяв участь у якомусь небезпечному моменті біля своїх воріт. Але у другому таймі словенці стали діяти сміливіше та рішучіше. І футбольне щастя їм посміхнулося. Янжа ударом із середньої дистанції (за допомогою рикошету) змусив Шмейхеля капітулювати. Масовані заміни наприкінці матчу даньцям не допомогли, вони не виправдали роль фаворита матчу.
Англійців зараховують взагалі до фаворитів Євро. З огляду на такі очікування, навряд чи, цей матч можна записати до їхнього активу, попри те, що головної мети досягнуто – перемога. Запорукою цієї перемоги став гол 20-річного Беллінгема ще на початку матчу. Далі англійці продемонстрували зразок контрольованого прагматичного футболу. Англія, могла збільшити свою перевагу, але не соромилася грати за результатом. Головні матчі, вважають англійці, ще попереду.