Український атакувальний захисник Максим Шульга дебютував у чемпіонаті НБА, уперше вийшовши на майданчик у матчі за команду «Бостон Селтікс». Цей крок зробив його десятим українцем, який зіграв у найсильнішій баскетбольній лізі світу.

Максим став гравцем «Бостона» після драфту наприкінці липня 2025 року, підписавши дворічний контракт. Протягом сезону 2025/26 українець виступав у фарм-клубі G-Ліги – «Мейн Селтікс». Зокрема, 31 грудня Максим оформив свій перший дабл-дабл у грі проти «Ноблсвілл Бум».

Згодом Шульгу включили до заявки основної команди «Бостона» на матч із «Г’юстон Рокетс». У цьому поєдинку Максим отримав можливість дебютувати за головну команду. Він вийшов на майданчик за 1 хвилину 41 секунду до закінчення гри, зробивши спробу кидка з двох очок, яка не була реалізована. Внаслідок цього Шульга не набрав жодного очка за час перебування на паркеті.

Що стосується підсумків поєдинку, «Селтікс» здобули переконливу перемогу над «Рокетс». Вони виграли перші дві чверті, набравши перевагу у загальному рахунку +7. Третя десятихвилинка завершилася розгромним рахунком 36:21 на користь «Бостона». У четвертій чверті «Г’юстон» мав мінімальну перевагу 30:29, але загальний результат залишився на користь «Бостона» – 114:93.

До особливостей матчу можна віднести й те, що Максим Шульга став десятим спортсменом в історії України, який зіграв в НБА. Попереднім дев’ятим був Дмитро Скапінцев, котрий дебютував за «Нью-Йорк Нікс». Варто зазначити, що Шульга – лише другий українець після Скапінцева, який пробився до НБА з рівня G-Ліги. Наразі у лізі також продовжує виступати Святослав Михайлюк, який є гравцем «Юта Джаз».

Повний перелік українських баскетболістів, які грали в НБА:
1. Олександр Волков (1989–1992 роки)
2. Віталій Потапенко (1996–2007 роки)
3. Станіслав Медеденко (2000–2007 роки)
4. Олексій Печеров (2007–2010 роки)
5. Кирило Фесенко (2007–2012 роки)
6. В’ячеслав Кравцов (2012–2014 роки)
7. Олексій Лень (2013–2025 роки)
8. Святослав Михайлюк (з 2018 року до сьогодні)
9. Дмитро Скапінцев (2023–2025 роки)
10. Максим Шульга (з 2026 року до сьогодні)

Наступний матч команди «Бостон Селтікс» запланований на ніч із п’ятниці на суботу, 7 лютого, де команда Максима зіграє проти клубу «Маямі».