Зі своїми шансами

1/16 фіналу. Перший матч

Нічию «Шахтаря» у першому матчі 1/16 Ліги Європи проти «Марселю» можна розглядати як прийнятний результат. Оцінюючи перебіг першого поєдинку у протистоянні цих команд, можна говорити, що «гірники» зберігають реальні шанси на вихід у наступний раунд змагань.

«ШАХТАР» (Україна) – «МАРСЕЛЬ» (Франція) – 2:2 (0:0)
15 лютого
Голи: Матвієнко (68), Егіналду (90+3) – Обамеянг (64), Ндіає (90).

Загалом перебіг першої зустрічі «Шахтар» – «Марсель» значною мірою відповідав передматчевим очікуванням. Французи, у яких свій чемпіонат, маючи мінімальну зимову перерву, перебуває уже на ходу, мали перевагу в ігровому тонусі. Питання лиш у тому, що, як і передбачалося за останніми результатами, тонус цей у «Марселя» далеко не оптимальний.
Іще одна обставина, до якої, як певною мірою містичної, можна ставитися скептично, але факт – полюбляє футбольна Фортуна останнім часом в певний момент посміхатися «гірникам» у єврокубкових протистояннях з представниками французької Ліги. Так було у двобої «Шахтаря» минулого сезону теж у 1/16 Ліги Європи з «Ренном» (2:1, 1:2 (5:4 – пенальті), так було і позаминулого сезону в плей-офф Ліги чемпіонів проти «Монако» (1:0, 2:2 – французький автогол в овертаймі).
Перший тайм на «домашній» арені «Шахтаря» в Гамбурзі назагал обидві команди провели досить обережно, віддаючи перевагу надійній грі у захисті. На стартовий тотальний штурм у «Марселя», як згадувалося, потенціал недостатній, «гірники» до такої активості особливо і не прагнули. Небезпечних моментів було обмаль, класичний варіант поступового практичного вивчення суперника, його можливостей і вад.
У другому таймі гра пішла значно жвавіше. Насамперед за рахунок активності номінальних гостей. Схоже у перерві Дженнаро Гаттузо «накрутив хвости» своїм підопічним. Паніки і безладдя це у стані «гірників» не викликало, але оборона почала давати «тріщини», запізнюватися. Спочатку Енріке вибачив: після його удару головою футбольний снаряд трохи розминувся зі штангою. Але потім довелось поплатитися.
Як можна було П’єра Обамеянга залишати однісіньким у своєму карному майданчику? Це запитання до Юхима Коноплі. Добре, що він такий рухливий хлопець, але захисникові повертатися до своїх воріт треба значно швидше, ніж бігати до чужих. а повернувшись не губити суперника у вбивчій позиції в зоні своє відповідальності. Партнери не підстрахували. Можливо кращі часи 34-річного Обамеянга і позаду, але майстерність і досвід залишилися при ньому. Виймайте, без варіантів.
«Гірники» відігралися досить швидко, але не без частки везіння. Жонатан Клосс у власному штрафному недолуго не влучив по м’ячу, а Микола Матвієнко без перешкод у кут воріт суперника влучив.
Наприкіці матчу комади знову дуплетом обмінялися голами. І Знову за грубих помилок у захисті. Обамеяг як «хлопчика» обійшов Гіоргі Гочолейшвілі і відпасував абсолютно вільному Іліману Ндіає, який спокійно і вправо «виконав пенальті». А за пару хвилин захистник «Марселя» Самюель Жіго тільки імітував супротив Егіналду, який після націленого навісу Олександра Зубкова, вправо головою переспрямував м’яч у ворота.
Насправді і другий тайм не назвеш феєричним на гольові моменти. Доволі велика кількість забитих м’ячів – це скоріше не комплімент атаці, а закид захисту обох команд. тут напрошується народний вислів: «Два чоботи – пара». Про свій «чобіт» марсельці нехай самі дбають, а «Шахтарю» у своїх захисних лавах терміново і вкрай необхідно навести бодай належну дисципліну. Претензії є до всіх. Великою втратою для «гірників» буде, якщо не вдастся відновити до матчу-відповіді Тараса Степаненка. Рівноцінної заміни наразі немає, але є оптимістичний прогноз, що в Марселі Тарас буде в строю. Точно не буде захисника «Шахтаря» Валерія Бондара через перебір жовтих карток.
Дещо розчарував своєю, як для одного із лідерів команди, пасивою грою Георгій Судаков. Саме передусім в таких міжнародних матчах Георгій має своїми діями підтверджувати фінансові запити керівництва «Шахтаря» щодо його можливого трансферу. Цією грою Судаков ніяк не тягнув і на ті 40 млн євро, яких очільникам «гірників» за чутками видалося замало в минуле зимове трансферне вікно.
А от хто справді взяв на себе роль лідера, так це Зубков. Головна гострота в атаці була від нього. Моментами нагадував себе кращого Артем Бондаренко. Перший свій гол за «Шахтар» забив 19-річний бразилець Егіналду.
Керманичу «гірників» Маріно Пушичу на тиждень до поїздки у Марсель було багато роботи. Це молодці, що двічі не знітилися і зуміли відігратися, але наступного разу Фортуна може і відвернутися.
У матчі-відповіді, у першу чергу враховуючи фактор домашнього поля, шанси на загальний успіх марсельців оцінюються вище. Проте ця перевага не є беззаперечною і за продуманих і ефективних дій залишає «гірникам» цілком реальні шанси на вихід до наступого кола Ліги Європи.
P.S. В останньому турі фрацузької Ліги 1 «Марсель» зазнав поразки і опустився в турнірній таблиці французького чемпіонату уже на 9-те місце. Марсельський клуб на офіційному сайті оголосив про звільнення з посади наставника команди Дженнаро Гаттузо. Його замінить 70-річний француз Жан-Луї Гассе, який у січні залишив посаду тренера збірної Кот-д’Івуару. У Франції очолював «Монпельє», «Сент-Етьєн» та «Бордо».