Весняні тури

Команди Першої і Другої ліги зіграли вже три тури у весняній частині першостей. В якихось питаннях результати цих матчів додали ясності, а в якихось додали інтриги.

ПЕРША ЛІГА
Після третього туру в Чемпіонській групі Першої ліги ще більше зміцнили свої лідерські позиції львівські «Карпати». Зате загострилася боротьба за другу пряму путівку до УПЛ, інформує прес-служба УАФ.
Заслуга в цьому належить передусім футболістам «Лівого берега», які здолали в гостях «Прикарпаття» (1:0) і наблизилися до «Інгульця», що пропустив під завісу поєдинку у Волочиську (0:1).
«Карпати» зміцнили своє чільне становище, хоча звитяга над «Маріуполем» (3:1) далася їм нелегко. Гості навіть відкрили рахунок, але господарі завдяки підтримці вболівальників і наполегливості бразильського нападника Невеса зуміли добитися зламу. Утім, головний тренер зелено-білих Мирон Маркевич після фінального свистка зазначив, що «Карпати» ще рано вітати з титулом найсильнішої команди першої ліги. Багато що залежатиме від того, як львів’яни зіграють у наступних матчах – із «Лівим берегом» та «Інгульцем», найближчими переслідувачами.
Закріпився в чільній групі й «Епіцентр» – після перемоги над «Вікторією» (3:1).
Що ж до групи вибування, то несподівано пригальмувала амбітна «Буковина», яка втратила очки в поєдинку з «Кременем» (0:0). А ось весняний спурт «Хуста» (три перемоги поспіль, 10 забитих м’ячів) допоміг підопічним Володимира Циткіна залишити небезпечну зону.

ДРУГА ЛІГА
У 22-му турі чемпіонату Другої ліги в епіцентрі уваги були відразу два протистояння.
У Звягелі місцеві футболісти, які очолювали турнірну таблицю, приймали головного конкурента в боротьбі за пряму путівку до першої ліги – ФК «ЮКСА». Гості з Тарасівки, серед яких вирізнялися три бразильські легіонери, зуміли нейтралізувати спроби господарів атакувати великими силами завдяки компактності й грі на випередження. У середині першого тайму ФК «ЮКСА» вийшов уперед після удару Кирила Ховайка. Перед перервою Ян Морговський міг вирівняти становище, але не реалізував пенальті. Підсумковий рахунок встановив Андрій Демиденко, який ще раз засмутив воротаря звягельців Антона Яшкова. Підопічні Миколи Цимбала випередили «Звягель», перемістившись на перше місце.
Скористатися осічкою «Звягеля» й наздогнати поліщуків могла «Дружба», якби взяла гору над «Чайкою». Але не судилося. Капітан гостей Богдан Семенець відкрив рахунок на 17-й хвилині, а Андрій Порохня врятував мирівчан від поразки – 1:1. Утім, за втраченими очками саме «Дружба» є прихованим лідером, випереджаючи як ФК «ЮКСА», так і «Звягель».

«Карпати» – «ФСК Маріуполь» – 3:1
Голи: Полегенько (28), Невес (35), Піліпенець (53) – Плакса (5)
«Агробізнес» – «Інгулець» – 1:0
Гол: Галенков (90)
«Нива» Б – «СК Полтава» – 2:2
Голи: Тименко (54 з пенальті), Рогозинський (55) – Марусич (8), Щербак (89 з пенальті)