Успішний «Кривбас»

Минулого тижня команди української Прем’єр-ліги віддавали «борги», проводячи перенесені матчі, а в середу, 7 грудня, відбудеться останній поєдинок поточного року, після чого офіційно у відпустку підуть усі клуби елітного дивізіону.

Перенесений матч 8-го туру
30 листопада
«ДИНАМО» (Київ) – «МЕТАЛІСТ» (Харків) – 3:0 (2:0)
Голи: Буяльський (20), Ванат (29), Циганков (77).
Перенесені матчі 7-го туру
1 грудня
«ЗОРЯ» (Луганськ) – «КОЛОС» (Ковалівка) – 2:2 (1:1)
Голи: Болбат (10), Булеца (19, з пенальті), Чоботенко (52), Кірюханцев (63).
2 грудня
«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 0:1 (0:1)
Гол: Стецьков (45).
Вилучення: Джеймс (83, зрив очевидної гольової можливості).

Дуже банальною та прогнозованою стала суперечка «Динамо» та «Металіста». Кияни нещодавно обпеклися на іншій харківській команді, зігравши внічию 0:0 з «Металістом 1925», однак звітну зустріч «біло-сині» провели без зайвих хвилювань, про що говорить переконливий рахунок 3:0.
Великий крок до майбутньої звитяги підопічні Мірчі Луческу зробили в середині першого тайму, причому скористалися футболісти неочевидними гольовими моментами. Перший м’яч забив Віталій Буяльський, який якісно вдарив зі штрафного, а потім стався щасливий для господарів поля збіг обставин. На подачу Віктора Циганкова не встиг Владислав Ванат, однак Єгор Клименчук, вибиваючи «кулю», влучив у форварда, після чого м’яч опинився в воротах.
Харків’яни до перерви могли отримати більші проблеми, однак динамівці кількома гольовими нагодами не скористалися. По перерві кияни продовжували домінувати, що призвело до ще одного голу, автором якого став Циганков. Лідер команди вдало зреагував на простріл Томаша Кендзьори. А що ж «Металіст»? Харків’яни не турбували Георгія Бущана, а біля воріт Ореста Костика небезпека виникала досить часто, тому Олег Ратій повинен радіти, що вдалося обмежитися поразкою з різницею у три м’ячі.
Перемога дозволила «Динамо» відклеїтися від «Зорі», яка у другій грі поспіль втратила очки. Нещодавно «чорно-білі» не змогли перевершити «Минай» (1:1), а тепер довелося обмежитися паритетом у протистоянні з «Колосом». Команди на тій же арені імені Валерія Лобановського в столиці України досить швидко обмінялися голами. Господарі поля у власному штрафному майданчику залишили без уваги Сергія Болбата, який ефектно вдарив під поперечку. Пізніше вже помилилися гості, а якщо конкретизувати, то це невдало вибив «кулю» Ніколай Золотов, влучивши в Назарія Русина. Зручним рикошетом міг скористатися Дмитро Мишньов, проте його збив воротар, тому своєю одинадцятиметровою нагодою скористався вже Сергій Булеца.
Другий тайм також відзначився швидкими голами. «Колосу» допоміг забити стандарт, коли Сергій Чоботенко на «другому поверсі» скористався подачею від кутового прапорця. Луганці відповіли на це прострілом Мишньова та влучним ударом Ігоря Кірюханцева, про якого забули захисники. Надалі ближчими до переможного удару були гравці «Зорі», однак з хороших позицій дуже погано били В’ячеслав Чурко та Денис Антюх.
Треба сказати, що підопічні Патрік Ван Леувен вкрай невдало провели фінальний відрізок першої частини сезону, здобувши лише одну перемогу в п’яти матчах (плюс три нічиї та поразка). У «Колоса» в перший день зими були підстави для великої радості, адже команда вперше в останніх шести матчах змогла забити з гри! Попередні чотири голи – це результат одинадцятиметрових ударів.
Наступного дня ще більше тішилися гравці криворізької команди, яка здобула четверту перемогу в п’яти найсвіжіших зустрічах. Раніше, приміром, хлопці Юрія Вернидуба переграли лідера сезону – «Дніпро-1» (2:1), а в п’ятницю вдалося здолати аутсайдера першості. Долю дуелі вирішив один гол, хоча матч був досить цікавим, але команди не змогли скористатися іншими гольовими можливостями.
Переможний м’яч забив Тимур Стецьков, якому допоміг Микита Татарков, а почалося все з подачі Ріфета Капіча від кутового прапорця. Одеська команда навіть вдесятьох могла розраховувати бодай на нічию, однак невдало били Зігі Бадібанга та Кевін Кубемба. До червоної картки догрався інший легіонер «Чорноморця» – Манджрекар Джеймс, який не дозволив Назару Волошину вийти на побачення з воротарем. А останнє побачення 2022 року теж стосується «моряків», які 7 грудня на львівській «Україні» спробують реабілітуватися у протистоянні з «Рухом».