Українське дербі Іспанії

Особливу увагу в минулому турі провідних європейських чемпіонатів викликав матч між лідерами іспанської Ла Ліги мадридським «Реалом» і каталонською «Жироною». До нього з обох боків були причетні українські легіонери.

ЛУНІН ПРОТИ ДОВБИКА І ЦИГАНКОВА
Андрій Лунін у воротах «Реала» і Артем Довбик з Віктором Циганковим в полі за «Жирону» з’явилися в топовому матчі чергового туру Ла Ліги з перших хвилин зустрічі. Серйозного, та ніякого взагалі, протистояння між лідируючими у чемпіонаті командами не вийшло. «Реал» не мав жодних проблем на домашньому стадіоні з «Жироною» – 4:0.
У кожному із таймів «вершкові» забили по два голи. В доданий до матчу час мадридці ще не реалізували пенальті.
Андрій Лунін за матч не мав роботи – каталонці не завдали жодного удару в площину воріт.
Віктор Циганков та Артем Довбик відіграли по 70 хвилин у складі каталонців, потім їх замінили. Обидва українці не можуть занести собі в актив матч на «Сантьяго Бернабеу». Проблеми у попередніх матчах в центрі захисту «Реала», здавалося, давали додаткові шанси Довбику, але український нападник залишився без підтримки півзахисту. У першому таймі Артем мав свій невеликий шанс, але його удар заблокували.
«Жирона», яка вже навчилася успішо протистояти іншим грандам іспанського футболу, «Барселоні» і «Атлетіко» знову виявилася абсолютно безсилою проти мадридського «Реалу». У першому колі, нагадаємо, мадридці також розгромили порушника спокою в Ла Лізі на його полі – 3:0. Ці дві очні перемоги дуже вірогідно і зіграють вирішальну роль, якщо говорити про якісь чемпіонські амбіції «Жирони».
Ще один український легіонер в Іспанії, Роман Яремчук, не грав в черговому матчі за «Валенсію» через ушкодження.

ВТРАТА ІГРОВОЇ ПРАКТИКИ
Два гравці збірної України уже два тури не з’являються на полі у складах свої команд. Олександр Зінченко, після рецидиву старої травми у матчі позаминулого туру з «Ліверпулем», уже в другому поєдинку поспіль не потрапляє навіть до заявки «Арсенала» на матчі – травма литкового м’яза. Це тривожить наших вболівальників, зважаючи, що до відповідальних матчів збірної України залишилося не так вже й багато часу.
З іншої причини залишається поза полем інший український збірник Михайло Мудрик. Михайло перебуває в запасі «Челсі», але вже в другому поспіль матчі не з’являється у грі навіть на лічені хвилини. Оскільки ніякої інформації про якісь негаразди зі здоров’ям Мудрика не з’являлось (з травмою гравця на лаві запасних не тримають), виникає висновок, що нині футболіст не відповідає вимогам тренера. Бути здоровим, але не в ігровому тонусі, теж не кращий варіант для збірної.

В СТРОЮ
Інші потенційні кандидати до національної збірної з провідних європейських чемпіонатів перебувають у доброму здравії і з ігровою практикою.
Віталій Миколенко традиційно весь матч провів за свій «Евертон». Успішно протистояти «Манчестер Сіті» не вдалося. Якби Ілля Забарний не відіграв від дзвінка до дзвінка за свій «Борнмут», це уже дуже б здивувало. Але приводу дивуватися немає, Забарний знову незамінний. Хоча його клуб поступився, Ілля за свою гру отримав хорошу оцінку.
Ще один кандидат до української збірної, але поки що молодіжної, 19-річий Єгор Ярмолюк, продовжує набувати цінного досвіду англійської АПЛ. Вийшов на заміну у середині другого тайму у складі «Брентфоду». Посприяв своїй команді здобути важливу перемогу.
Після повернення до італійської Серії А знову почав «оживати» Руслан Маліновський. Недаремно його нинішній клуб «Дженоа» достроково перевів відносини з українцем з оренди у повноцінний контракт. А в минулому турі у Руслана, можливо, були підстави відчути деякі нотки ностальгії. Він вийшов на футбольне поле проти команди, у складі якої провів поки що кращий свій період в італійському футболі, проти «Аталанти». І Руслан забив своїм колишнім партнерам, у притаманній манері – гарматним пострілом здалеку. Але Маліновський толерантно цей гол не святкував, сказав, що із поваги до бергамських вболівальників. «Аталанта» все ж таки сильніша за теперішній клуб Руслана, що і було переконливо доведено.
Колишній наш український збірник Віктор Коваленко взяв участь у важливій перемозі його «Емполі» в боротьбі за виживання в елітному дивізіоні над «Салернітаною». Коваленко зі своєю командою вже поза зоною вильоту. Віктор з’явився на полі на 78-й хвилині.