«Срібний» снайпер

Срібним призером у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох положень на 50 метрів став українець Сергій Куліш. Куліш приніс Україні другу медаль в Парижі-2024 після «бронзи» фехтувальниці Ольги Харлан, тепер уже срібного гатунку.

Необхідно зазначити, що для 31-річного спортсмена з Черкас це друга олімпійська медаль в кар’єрі. Олімпіада-2024 стала четвертою для спортсмена. Раніше Сергій брав участь у змаганнях у Лондоні, Ріо-де-Жанейро та Токіо. Найкращим результатом до «срібла» Парижа було друге місце на Іграх у Бразилії. Тоді, щоправда, спортсмен відзначився з пневматичної гвинтівки й на іншій дистанції: 10 метрів.
У тепершніх змаганнях на Олімпіаді-2024 з малокаліберної гвинтівки з трьох положень на 50 метрів Сергій Куліш показав напередодні третій результат у кваліфікації (592 бали). А потім у фіналі, де боротьба починалася з нуля, він також йшов третім після завершення стрільби з коліна та лежачи (311,1), поступаючись лише норвежцю Йону-Германну Хеггу (312,1) та китайцю Лю Юйкуню (311,5) і на одну десяту випереджаючи представника Чехії.
Але з початком стрільби з положення стоячи з вибуванням українець зумів захопити лідерство, яким поступився лише за два постріли до кінця, коли вже гарантував собі нагороду. У підсумку, з результатом 461,3, Сергій Куліш посів друге місце після автора олімпійського рекорду в кваліфікації Лю Юйкуня з Китаю (463,6).
Український стрілець зазначає, що все склалося, як потрібно, проте перестрілка за золоту нагороду у цій дисципліні видалась дуже нервовою. Тепер Сергій Куліш не полишає надії взяти реванш в китайця Лю Юйкуня на наступних Іграх.
А тепер Сергій Куліш виборов другу в історії України медаль на Олімпіадах у стрільбі з гвинтівки з трьох положень на дистанції 50 метрів. Першу, також срібну нагороду, здобув Юрій Сухоруков на Іграх у Пекіні у 2008 році.