Розчарували

U-17

Юнацька збірна України невдало виступила на фінальному турнірі чемпіонату Європи U-17. Поступившись після стартового матчу із ровесниками Сербії (0:1), українські юнаки зазнали поразки і в другому матчі групового турніру Євро від команди Чехії – 1:3. Останній матч з господарями змагання, збірною Кіпру, для наших юних футболістів уже перетворився на порожню формальність – усі шанси на вихід до чвертьфіналу Євро U-17 було втрачено.

Після поразки юнацької збірної України в матчі першого туру групового турніру від сербських ровесників, у наступному матчі проти однолітків Чехії нашій команді потрібна була лише перемога. Були сподівання, що стартова невдача, то був несприятливий збіг обставин і невезіння, і все ще вдасться виправити на свою користь. Адже збірна України U-17 зібрала досить пристойного рівня склад, половина із наших юнаків уже грають і тренуються у таких футбольних країнах, як Німеччина, Італія, Іспанія тощо. Та й відбірковий турнір до фіналу Євро U-17 українська команда пройшла на одному подиху – 3-и перемоги у 3-х матчах, загальна різниця м’ячів – 8:0.
На жаль, не так сталося, як гадалося. Збірна Чехії відразу захопила ініціативу у матчі. Вони одразу почали створювати моменти, заробляти кутові, а на 12-й хвилині Мудри відкрив рахунок із пенальті, який українці привезли собі самі. На 32-й хвилині свою команду виручив Макаренко, відбивши удар Пенкси з кількох метрів, пізніше чехи навіть забили, але з офсайду.
На відміну від попереднього матчу із сербами, коли українці теж після невдалого першого тайму, у другому таймі дещо оговталися, тепер і такого не сталося. У діях наших юнаків переважало непорозуміння і навіть розгубленість. Було враження, що хлопці взагалі один одного вперше бачуть. На відміну, чехи продовжували впевнено і переконливо диктувати свої умови в грі. До кінця матчу збірна Чехії закономірно довела свою перевагу у матчі до розгромної. Тільки вже у компенсований час збірній України вдалося цього уникнути, реалізувавши пенальті. Загалом, що це було у виконанні наших гравців – не піддається поясненню.
Ось як спробував це зробити головний тренер юнацької збірної України Юрій Мороз:
– Планували, що відступати нікуди, нам потрібна була тільки перемога. Що трапилося – сам не розумію. Дитячий футбол, дитяча психіка, перегоріли… Хлопці не показали на полі всієї сили, того, що вміють. Багато боротьби програвали, було багато індивідуальних помилок, у простих ситуаціях втрачали м’яч.
Заключний матч групового турніру Євро U-17, який уже нічого не важив ні для нас, ні для суперника проти господарів змагань кіпріотів збірна України виграла – 2:0. На тому і поїхали додому.
Після такої гри, тепер настає час для серйозних висновків.