Рекорди і втрати в Америці

26 серпня стартував вже 144-й розіграш американського щорічного престижного тенісного змагання – Відкритий чемпіонат США (US Open)з тенісу. US Open є четвертим і завершальним тенісним турніром Великого Шлему. У 2024 році призовий фонд US Open складе 75 мільйонів доларів США. Відразу семеро тенісисток України стартували в основній сітці турніру. Це рекордна для нас кількість на змаганнях Відкритого чемпіонату США.

Шість українських тенісисток заздалегідь гарантували собі участь в основній сітці US Open-2024.Серед українок до основи престижного турніру потрапили Марта Костюк,
Даяна Ястремська, Еліна Світоліна, Ангеліна Калініна, Леся Цуренко, Катерина Байндль (SR).
Зазначимо, що Байндль скористалася «захищеним рейтингом». Цей статус дає змогу спортсменам, які пропускають турніри з поважної причини, зберегти місце в рейтингу впродовж певного періоду часу, щоб повернутися після перерви та відновити виступи на раніше досягнутих позиціях.
Чотири українські тенісистки отримали можливість спробувати до основної сітки пробитися через сито кваліфікації – Дар’я Снігур, Юлія Стародубцева, Катаріна Завацька та Анастасія Соболєва. Однак пробитися через трираундове сито відбору змогла тільки Юлія Стародубцева.
Марта Костюк, Еліна Світоліна та Даяна Ястремська стали сіяними на Відкритому чемпіонаті США з тенісу.
За результатами останнього оновлення рейтингу WTA Марта отримає 19-й номер посіву, Еліна – 29-й, Даяна – 32-й.
Після першого кола українські тенісистки, на жаль, втратили понад полвини свого представництва. Але спочатку все почалося з перемоги. Титулована українська тенісистка Еліна Світоліна (WTA 28) успішно стартувала на Відкритому чемпіонаті США -2024. У 1/64 фіналу українка у трьох сетах у вольовому стилі здолала представницю Аргентини Марію Лурдес Карле (WTA 83) за 2 години та 20 хвилин. Для перемоги довелося і фізично потерпіти. Світоліна тричі брала медичний тайм-аут. Лікар накладав додаткові тейпи на праву ногу українки. Про проблему із правою ногою Еліни зазначають фахівці відомо вже давно. Тепер у наступному колі на нас чекає українське дербі: Світоліна – Калініна.
Ангеліна Калініна (№55 WTA) також переможно розпочала виступи на Відкритому чемпіонаті США з тенісу. У першому раунді українка переграла у трьох сетах француженку Осеан Доден (№86 WTA). І тепер у наступному раунді, як зазначалося, Ангеліна за сіткою буде змагатися з Еліною.
Першою із наших вибула із US Open-2024 Даяна Ястремська (WTA 34), яка досить несподівано поступилася у трьох сетах представниці Німеччини Юле Німаєр (WTA 101).
Потім українська тенісистка Леся Цуренко (№85 WTA) завершила виступи на Відкритому чемпіонаті США з тенісу. У першому раунді українка поступилася перспективній американці Пейтон Стернс (№47 WTA). Американська тенісистка у цьому протистоянні заздалегідь була фаворитом. З часом Лесі важче претендувати на свої колишні досягнення. Зокрема, у 2018-му Цуренко дійшла до 1/4 фіналу на US Open. Це її найкраще досягнення на турнірах Великого Шлему.
А от у іншої української тенісистки, Марти Костюк (№19 WTA), на початку виступів на Відкритому чемпіонаті США з тенісу жодних проблем не виникло. У першому раунді 19-та сіяна українка переграла Маккартні Кесслер зі США (№63 WTA), яка стала чемпіонкою турніру в Клівленді перед стартом американського мейджора. Костюк цього року не програвала у стартових матчах на турнірах Великого Шлему.
У наступному раунді Марта змагатиметься проти британки Геррієт Дарт (№78 WTA). Найкраще досягнення Марти на турнірі – третє коло (2020).
Ще одна невдаха на старті серед українських тенісисток, Юлія Стародубцева (№146 WTA) завершила виступи на Відкритому чемпіонаті США з тенісу. Але цій, ще не дуже досвідчену на змаганнях такого рівня, спортсменці не варто робити закиди. У першому раунді українка поступилася експершій ракетці світу Вікторії Азаренко (№20 WTA).
Юлія зіграла лише другий матч проти суперниць із топ-20 у кар’єрі та вдруге програла. На початку року вона поступилася Онс Жабер у першому раунді Australian Open.
Зазначимо, що Стародубцева цього сезону подолала сито кваліфікації на всіх турнірах Великого Шлему, але в основі виграла тільки один матч на Вімблдоні.
Закінчувала змагання у поєдинках першого кола серед українських тенісисток Катерина Байндл (№329 WTA). на жаль, вона також завершила виступи на Відкритому чемпіонаті США з тенісу в одиночному розряді.
У першому раунді українка поступилася Елізабетті Коччаретто (№65 WTA). Але Байндл не залишає US Open-2024 і продовжить боротьбу на турнірі в парному розряді в дуеті з Кеті Волинець.

Жінки
Одиночний розряд
Перше коло (1/64 фіналу)
26 серпня
Еліна Світоліна (№28 WTA) [27] – Марія Лурдес Карле (№86 WTA) 2:1 (3:6, 6:3, 6:4 )
Даяна Ястремська (№33 WTA) [32] – Юле Німаєр (№100 WTA) 1:2 ( 4:6, 7:6, 4:6)
Ангеліна Калініна (№54 WTA) – Осеан Доден (№83 WTA) 2:1 (6:1, 3:6, 6:1)
Леся Цуренко (№82 WTA) – Пейтон Стернс (№47 WTA) 0:2 (1:6, 5:7)
Марта Костюк (№19 WTA) [19] – Маккартні Кесслер (№98 WTA) [WC] 2:0 (6:2, 6:3)
Юлія Стародубцева (№146 WTA) – Вікторія Азаренко (№20 WTA) 1:2 (6:3, 1:6, 1:6)