НаМудрикували

Група С

Найскладніше у подібних протистояннях – не святкувати перемогу завчасно. Немає сенсу порівнювати сили команд, але коли поглянути на статистику, то перед цим матчем у збірної України у очних зустрічах з командою Мальти був паритет – по одній перемозі і поразці. Щоправда, те непорозуміння, коли ми програли мальтійцям 0:1, сталося у дуже товариському матчі ще за керування українською командою Андрієм Шевченком. Тоді це було неприємно, але, скоріше, смішно. А ось реванш з нашого боку уже під началом Сергія Реброва в нинішньому офіційному відбірковому матчі дався збірній України непросто і мінімально – 1:0. Гол, нагадаю, Віктора Циганкована на 72-й хвилині з пенальті. І тепер у найвідповідальніший момент втрачати очки з мальтійцями – було б уже не до сміху.

17 жовтня
МАЛЬТА – УКРАЇНА – 1:3 (2:1)
Голи: П. Мбонг (12) – Камензулі (38 автогол), Довбик (43 з пенальті), Мудрик (85).

ПЕРЕДМАТЧЕВІ РОЗКЛАДИ
Передматчеві розклади у цьому поєдинку відповідно були простіші простого. Збірна України прибула за трьома очками до турнірної таблиці. Навіть з яким рахунком здобувати перемогу для нашої команди не мало вагомого значення.
Збірна Мальти ні на що не претендувала ще до початку змагання. Але в цьому, як не парадоксально, і є небезпека від мальтійців – не обтяжені турнірним завданням їм просто нічого було втрачати. Відбірковий турнір для команди Мальти вже і є Євро, та кожна звитяга у цьому змаганні для них набувала європейського масштабу. Господарі були б раді здобути у відбірному турнірі бодай перше очко до свого заліку.
Найбільшою інтригою перед матчем було – чи піде Сергій Ребров на ротацію складу, дати пограти резервістам, поексперементувати. Враховуючи різницю у класі команд, можна було на такі кадрові зміни і наважитися. Але Сергій Станіславович вирішив суттєво в порівнянні з попереднім матчем майже нічого не змінювати. Замість травмованого Тараса Степаненка у старті за позицією вийшов Сергій Сидорчук, і замість Олександра Зубкова, який випадав із гри з Північною Македонією, вийшов не за позицією Владислав Ванат.

МАТЧ
Бувають матчі, про які й не хочеться говорити. За результатом – мети досягнуто, за грою – суцільне розчарування.
Перші хвилин 10-ть вже породили перший сумнів – не так вже все і просто для української команди. А на 12-й хвилині прогриміло серед чистого неба. Як же легко Пол Мбонг із мальтійської «Біркіркари» по центру втік від Миколи Матвієнка і Іллі Забарного, Анатолій Трубін невдало зреагував на не такий вже й убійний удар. Невже піймали зірочку? А ми хотіли ще якихось кадрових експериментів.
А потім мальтійці стали стіною. Ми проти такого не любимо грати. 30 хвилин позаду, третина матчу, збірна України програє і не має навіть голевих моментів. Командної швидкості немає, класична розпасовка без жодних сюрпризів для господарів. Правий фланг взагалі «мертвий». Ну, не позиція Ваната правий вінгер. Михайло Мудрик, хоч бігає. Інші ходять по полю. Може й варто було освіжити склад.
Спасибі фортуні, що вона нас так любить. Щоб так переспрямувати м’яч у власні ворота, який мирно котився за лицьову лінію, як це зробив мальтієць Раян Камензулі, то треба ще дуже постаратися. Спасибі мальтійцям ще за пенальті на Мудрику. І за тільки поперечину у наші ворота.
Другий тайм. На 60-й хвилині мальтійці притиснули наших у захист, добре, що Трубін цього разу потягнув дальній удар. Ну, загалом, майже рівна гра. Печалька.
Ребров робить заміни на посилення захисту. Єгор Назарина замість Георгія Судакова. Юхим Конопля – замість Владислава Ваната. Мальтійці загрожують нашим воротам.
У нас в матчі грав один Михайло Мудрик. Можна його скільки завгодно критикувати, що втрачав м’яч, не так робив передачі, не туди бив, але він хоч постійно намагався створювати небезпеку. Зрештою, саме він організував два голи нашої збірної – наприкінці першого тайму заробив пенальті, наприкінці другого відмінним ударом заспокоїв нас щодо кінцевого результату. Ще одного разу дуже постарався на користь української команди гравець збірної Мальти. А інші наші футболісти, для чого виходили на поле?
До речі, після завершення зустрічі уболівальники обрали, так званого, Лева матчу. Ним став автор красивого голу на 85-й хвилині – Михайло Мудрик.
Він набрав 66% голосів. Найближчим переслідувачем став Артем Довбик (10%), треті – Олександр Зінченко та Георгій Судаков (6%).
А взагалі – це матч, після якого хочеться перехреститися. І не думати про матч наступний.