Мудрик забив!

Сталася подія, на яку чекали із січня цього року, коли Михайло Мудрик перейшов до «Челсі». Чекали протягом 24 матчів, в яких він виходив на поле в офіційних матчах за цей клуб. І ось це сталося – Михайло забив!

У гостьовому поєдинку чергового туру АПЛ з «Фулгемом» (2:0) Мудрик вчетверте поспіль вийшов у стартовому складі «Челсі». На 18-й хвилині українець відкрив рахунок у матчі, відзначившись дебютним голом за лондонців в офіційних іграх. Михайло отримав передачу від партнера, перебуваючи на лінії штрафного майданчика суперника. Проминувши захисника, українець вийшов сам на сам із голкіпером та завдав гольового удару. До двох асиситів, які дотепер були в активі Мудрика, він додав лік забитим своїм голам за «Челсі» в офіційних матчах.
Михайло Мудрик став сьомим українським футболістом, який відзначився голом у матчах англійської Прем’єр-ліги. Наразі одразу три представники України, які є чинними гравцями чемпіонату, забили по одному м’ячу. Окрім Михайла, по разу в АПЛ відзначалися Віталій Миколенко та Олександр Зінченко.
Втім, після перерви у знаменному для себе матчі Мудрик не вийшов на поле – його замінив інший гравець «Челсі». але це не через погану гру, а, як поясив головний тренер команди Маурісіо Почеттіно, український вінгер отримав невелике ушкодження: «Він відчув щось у квадрицепсі, нам потрібно це перевірити. Він не почував себе комфортно, щоб продовжувати грати. Ми сподіваємося, що ця проблема не є серйозною і він буде доступний у для комадни у суботу». Наступний матч «Челсі» проведе у суботу, 7 жовтня. «Сині» зіграють проти «Бернлі» на виїзді у чемпіонаті АПЛ. Але для нас головне, щоб Мудрик був доступний для збірної України, бо на черзі жовтневі матчі збірних. Михайло отримав виклик на відбіркові матчі Євро-2024 проти Північної Македонії (14 жовтня) та Мальти (17 жовтня).
Наразі, окрім Мудрика, у національній збірній чекають з Англії ще на трьох українських гравців: захисників Олександра Зінченка («Арсенал»), Іллю Забарного («Борнмут») та Віталія Миколенка («Евертон»). До молодіжної збірної України вирушить півзахисник Єгор Ярмолюк («Брентфорд»).
В черговому турі АПЛ ніхто із них особливим нічим не відзначився. В українському дербі зійшлися Зінченко і Забарний. Зінченко у розгромі суперника брав участь протягом 67-и хвилин, Забарний відбивався весь матч. Миколенко був у складі «Евертона» всі 90 хвилин матчу, отримав одну з найкращих оцінок, але його команда несподівано програла вдома. Юному Ярмолюку місця на полі ще не довіряють.
На жаль, жовтневі матчі збірної України пропустить наш фланговий футболіст – Віктор Циганков, він травмувався у матчі за «Жирону» та вибув орієнтовно на один місяць. На жаль для Віктора, до того ж його команда з розгромом не витримала випробування мадридським «Реалом» – 0:3. Артем Довбик вийшов у старті «Жирону». 60 хвилин його перебування на полі ні до якого результату не призвели. Андрій Лунін знову весь матч в «Реалі» надійно захищав лаву запасних.
Роман Яремчук вперше вийшов у стартовому складі «Валенсії». У аерерві, невдалого для його команди матчу, Романа замінили.
Руслан Маліновський почав гостьовий матч сьомого туру Серії А у складі «Дженоа» з перших хвилин. На 67-й хвилині його замінили, але після нічийного матчу головний тренер «Дженоа» Альберто Джилардіно позитивно оцінив гру українця. Ну, і добре – Руслана знову викликано до збірної. Віктора Коваленка нікуди не викликали і нічого про нього не говорили. Він знову тихенко спостерігав за розгромом його «Емполі» з лави запасних.
У французькій Лізі 1 продовжує відновлюватися після травми на лаві запасних Едуард Соболь. Його «Страсбург» теж програв.
До німецької Бундесліги українці не їдуть і не грають.