«Карпати» почали втрачати

У 5-му турі в епіцентрі уваги матчів Першої ліги були два поєдинки в Чемпіонській групі, в яких стосунки з’ясовували команди з верхньої частини таблиці, зазначає прес-служба УАФ. Лідируючі «Карпати» приймали другу команду у таблиці «Інгулець». А «Епіцентр» зустрічав на своєму полі сусіда по турнірній таблиці – «Лівий берег».

Доволі неочікувано «Інгулець» у гостях упевнено взяв гору над лідером – «Карпатами». Господарі були явно не готові до дій гостей першим номером, петровці високо пресингували й змушували зелено-білих помилятися. Перемогу «Інгульця» (2:1) слід визнати справедливою. Вона загострить боротьбу за звання найсильнішої команди першої ліги.
Після фінального свистка керманич львів’ян Мирон Маркевич сказав, що його підопічні явно переоцінили свої можливості, а його колега з «Інгульця» Владислав Лупашко похвалив свою команду за чітке виконання установки. Гості були заточені на атаку, а перевага у швидкості прийняття рішень дозволила контролювати хід подій на полі.
Варто відзначити, що ця поразка стала для «Карпат» першою з 5 листопада 2023 року і перервала семиматчеву виграшну серію львівського клубу. Львівська команда таким чином дозволили наблизитися до себе «Інгульцю» на відстань лише 5 очок. Але та обставина не має, крім престижності, принципового значення, оскільки відразу дві перші команди Чемпіонської групи отримують пряму путівку до УПЛ.
Від третього ж місця, з «головним болем» перехідних матчів із командами УПЛ, у «Карпат» залишається комфортний гандикап в 11 очок. А от, хто істотно постраждав від такої несподіваної розслабленості львівського колективу, так це «Лівий берег», який веде напружену боротьбу якраз із «Інгульцем» за друге місце в групі пряму путівку до УПЛ.
«Лівий берег» тим часом вирушив у цьому турі до Кам’янець-Подільського на зустріч з місцевим «Епіцентром». До речі, обидва суперники в минулому турі перервали свої затяжні серії без поразок. «Епіцентр» зазнав поразки від «Інгульця», а «Лівий берег» програв «Карпатам». Матч між ними був прекрасною нагодою реабілітуватися перед своїми вболівальниками. До того ж, гості ще не втратили шансів поборотися за друге напряму прохідне місце до УПЛ, а господарям потрібна була звитяга, щоб залишитися на четвертому місці, яке дає право на участь у перехідних поєдинках за підвищення в класі. Але в цьому протистоянні було зафіксовано бойову нічию (1:1), яка більше влаштувала конкурентів.
Нагадаємо, найкращі дві команди Чемпіонської групи напряму вийдуть до УПЛ, а ще дві зіграють стикові матчі проти клубів, які посядуть 13–14 позиції в Прем’єр-лізі. Командам для з’ясування хто на що заслужив залишилося зіграти ще 5 турів.
Що ж до суперництва в групі Вибування, то продовжує програвати недавній лідер – «Металург» (цього разу «Буковині» – 0:5), а от «Діназ» здобув важливу перемогу над «Хустом» (1:0) і дещо поліпшив своє турнірне становище. Перервав смугу невдач і «Чернігів», узявши гору над колись грізним «Металістом» (2:1). Аутсайдери докладають максимуму зусиль, щоб не вилетіти.
У групі Вибування три останні команди напряму понижуються в класі до Другої ліги. А ще двом перед ними у турнірній таблиці клубам доведеться грати перехідні матчі за право залишитися у Першій лізі з друголіговими претендентами на підвищення.

ДРУГА ЛІГА
У 25-му турі другої ліги команди із чільної групи свої поєдинки проводили в рідних с тінах. Цей фактор неабияк вплинув на перебіг подій у протистояннях.
ФК «ЮКСА» доволі неочікувано легко впорався з «Рухом-2». Знову феєрили бразильські легіонери господарів. Дубль оформив Венді, який із 10-ма забитими м’ячами наблизився до лідерів бомбардирської гонки. Габрієль довів справу до розгрому, а останнє слово було за Антоном Євдокимовим – 4:0.
Своєю чергою норвезький нападник «Звягеля» Джордж Льюїс відкрив рахунок у матчі з «Карпатами-2». На 38-й хвилині він ефектно завершив комбінацію партнерів. Перед перервою відзначився Ян Морговський – у підсумку 2:0.
В поточному турі ще один із лідерів, «Чайка», приймав «Скалу 1911». Господарі впевнено взяли гору – 2:0. У середині першого тайму відзначився Дмитро Шакун, а по перерві гості пропустили після рикошету.
Наостанок відзначимо київський «Локомотив», який здобув другу перемогу поспіль (цього разу – над вінницькою «Нивою» (2:1), яка навесні пригальмувала) і закріпився на 10-му місці. Господарі двічі забили перед перервою, а гості скоротили відставання в рахунку до мінімуму наприкінці гри. Певною втіхою для подолян стало хіба що те, що граючий президент їхнього ФК Артур Загорулько записав до свого активу 16-й гол та лідирує серед бомбардирів.