Без комплексів

Що впало в око за підсумками матчів українських команд в єврокубках, які відбулися в нинішньому сезоні, так це якійсь напад комплексу меншовартості, коли ситуація складалася на їхню користь. Згадайте, у матчі-відповіді Ліги конференцій «Полісся» проти «Олімпії» житомирці відіграли один гол вже на першій хвилині і ніби самі злякалися такому своєму завзяттю. У підсумку – поразка. «Кривбас» після першого тайму проти «Вікторії» вів у рахунку. У другому таймі це ніби стало тягарем. У підсумку – поразка. «Динамо», маючи перевагу над «Глазго Рейнджерс» в один м’яч, перейшло на збереження рахунку. У підсумку – втрата перемоги на останніх секундах компенсованого часу матчу. З такою неприємною тенденцією треба було щось робити.

Ліга Чемпіонів. Кваліфікація. 3-й раунд
13 серпня
«РЕЙНДЖЕРС» (Шотландія) – «ДИНАМО» (Україна) – 0:2 (0:0)
Голи: Піхальонок (82), Н. Волошин (84).
Вилучення: Джефте (51).

Ліга Європи. Кваліфікація. 2-й раунд
8 серпня
«КРИВБАС» (Україна) – «ВІКТОРІЯ» (Чехія) – 1:2 (1:0)
Голи: Прінс (20) – Паньйос (49), Вашулін (69).

Початок матчу-відповіді «Глазго Рейнджерс» – «Динамо» не підтвердив побоювання, що динамівці передусім зосередяться на обороні власних воріт з поодинокими спробами атакувати. Зустріч почалася і власне весь перший тайм пройшов на зустрічних курсах. Шотландці більш активно намагалися пресингувати подекуди створюючи проблеми «Динамо» переходити від оборони до атаки, але динамівцям це регулярно вдавалося. В організації атак обидві команди діялиза за схожою схемою, активно залучаючи фланги. Відмінність у тому, що «Глазго Рейнджерс» у завершенні діяли досить прямолінійно спрямовуючи м’яч до карного майданчика в надії, що партнер виграє боротьбу (у першому матчі їм це вдалося). «Динамо» намагалося такі проходи закінчувати, якщо не до вірного, то націленими передачами на задіяних в атаці. Зокрема такі спроби з лівого флангу атаки у киян здійснювали Дубінчак і Кабаєв, з правого – Караваєв і Ярмоленко. Проте захист обох команд у визначальні моменти діяв безпомилково і справа до голевих моментів у першому таймі не доходила.
Другий тайм почався без динамічного натиску. Спроба ввімкнути агресію могла очікуватися від господарів, але цього не сталося. Сценарій першого тайму тривав до 50-ї хвилини, а потім сталася подія, яка суттєво вплинула на весь поєдинок. Брутальні дії шотландського бразильця Жефте (спочатку проти Ярмоленка, а тепер проти Караваєва) закінчилися печальними наслідками з дотерміновим вимушеним гравця господарів відпочинком від занадтої експресії. «Динамо» і «Глазго Рейджерс» хвилин п’ять придивлялися до нових реалій на полі. А потім динамівці помалу почали витискати зиск зі своєї чисельної переваги. Караваєв з супротивом не використав вихід сам на сам, Буяльський на самоті з 14 метрів у центрі карного майданчика влучив мячем у захисника. «Рейджери» мали одну нагоду, коли двічі поспіль небезпечні удари прийняли на себе оборонці вже «Динамо» (до слова, динамівці загалом непогано відіграли в захисті). Кияни володіли ініціативою, атакували, але статично, ніхто не брав ризик на себе у вирішальних діях. І тут варто віддати належне очільнику «Динамо» Олександру Шовковському, який зроби корисні і вчасні заміни. Ініціативу в голевому моменті взяв на себе Піхальонок, на мить звільнився і завдав на підступах до карного майданчику разючого удару точно в кут воріт. Відчайдушна спроба шотландців спробувати відігратися була покарана Шапаренком і Волошиним у швидкій контратаці. Догравали динамівці за результатом, але це вже не був комплекс меншовартості, а впевнене доведення справи до логічного переможного закінчення.
Останнім суперником «Динамо», якого треба здолати для виходу в груповий етап Ліги чемпіонів буде австрійський РБ «Зальцбург».
Тепер слово за «Кривбасом». Матч-відповідь кваліфікації Ліги Європи «Вікторія Пльзень» (Чехія) – «Кривбас» (Україна) – 15 серпня о 20.00. Перший матч – 2:1 на користь чехів.