«Золото» за «сріблом»

На тріумфальній ноті завершили українські атлети змагання чемпіонату світу з легкої атлетики, які відбулися у столиці Угорщини Будапешті. Ярослава Магучіх виборола «золото» у стрибках у висоту, а Марина Бех-Романчук стала срібним призером у потрійному стрибку.

Відверто кажучи, найбільші сподівання українських вболівальників на нинішньому чемпіонаті світу були пов’язані саме зі змаганнями у секторі для стрибків у висоту серед жінок. Відразу чотири українські стрибунки змогли відібратися на цей світовий легкоатлетичний форум на чолі з лідеркою сезону Ярославою Магучіх. Ярослава та Ірина Геращенко пробилися до фіналу цих змагань. Юлія Левченко і Юлія Чумаченко не подолали кваліфікацію. В останній день чемпіонату світу розігрувалися медалі саме у цій легкоатлетичній дисципліні. Напруга, висока відповідальність і конкуренція супроводжували кожну спробу у цій боротьбі. І чим вище підіймалася планка, тим більше вони зростали. Найвищі майстерність і самовладання у ці вирішальні миті продемострувала наша Ярослава Магучіх. Тільки їй серед усіх учасниць фіналу підкорилася висота у 2.01 метри. Це була «золота» висота! Ярослава Магучіх – чемпіонка світу-2023.
Для Ярослави це перший титул чемпіонки світу у її спортивній кар’єрі. У 2019-му та 2022-му роках вона ставала срібним призером світового легкоатлетичного форуму. На Олімпіаді-2022 у Токіо Магучіх здобула бронзову нагороду. 21-річна Ярослава Магучіх стала дев’ятою українською чемпіонкою світу з легкої атлетики в історії. А Україна вперше за останні десять років здобула на таких змаганнях «золоту» медаль. Ірина Геращенко з показником 1.94 метра посіла почесне п’яте місце серед найсильніших.
А перед тим, 28-річна українська легкоатлетка Марина Бех-Романчук принесла в скарбничку України першу медаль чемпіонату світу з легкої атлетики в Будапешті. Представниця Хмельниччини вперше в кар’єрі стала віце-чемпіонкою у змаганнях з потрійного стрибка. Її показник у фіналі 15 метрів залишався найкращим до останньої спроби змагань. І лише фінальним стрибком на 15.08 результат українки спромоглася покращити чинна чемпіонка світу і Олімпійських Ігор венесуелка Юлімар Рохас. Марина Бех-Романчук заслуговує на високу похвалу.
Деякі українські атлети на чемпіонаті світу-2023, хоч і не здобули нагород, але показали дуже гідні результати, у деяких не склалося. Попереду нові змагання, нові виклики. Віримо в найкраще.