Знов про Циганкова і не тільки

Огляд

Минулого номера ми «передали куті меду» щодо колишніх звитяг Віктора Циганкова. Вибачайте. Але цей наш хлопець в Іспанії справді на виду. І цього разу Віктор вперше для себе вийшов на поле знаменитого барселонського «Камп Ноу» в основі своєї «Жирони». Про це трохи пізніше. А спочатку про деякі тенденції в тренерському бутті топ-футбольної Європи, зокрема, в Англійській прем’єр-лізі.

Цього сезону в АПЛ з головними тренерами не церемоняться. Закінчилося співробітництво Михайла Мудрика з головним тренерои «Челсі» Гремом Поттером. Михайло в клубі залишається, а от Поттера попросили на вихід. Також нещодавно був звільнений головний тренер «Лестера» Брендан Роджерс. Перед тим відбулася резонансна відставка авторитетного фахівця головного тренера «Тоттенхема» Антоніо Конте. Загалом у сезоні-2022/2023 в командах АПЛ сталося уже 12 змін на головному тренерському містку. Крім згаданих Конте, Поттера, Роджерса, не допрацювали до закінчення контракту Томас Тухель («Челсі»), Скотт Паркер, («Борнмут»), Бруно Лаже («Вулверхемптон»), Стівен Джеррард («Астон Вілла»), Ральф Хазенхюттль («Саутгемптон»), Френк Лемпард («Евертон»), Джессі Марш («Лідс Юнайтед»), Натан Джонс («Саутгемптон), Патрік Вієйра («Кристал Пелас»).
«Саутгемптон» і «Челсі» міняли тренерів уже двічі. «Челсі» після звільнення Грема Поттера мало намір швидко призначити нового тренера, щоб уже до першого чвертьфіналу Ліги чемпіонів з «Реалом» 12 квітня команда підходила з постійним наставником. Клуб розглядав 4–5 кандидатів, а головним претендентом був Юліан Нагельсманн. Серед інших кандидатів називали Маурісіо Почеттіно, Зінедіна Зідана та Луїса Енріке. Очевидно, ще не домовилися і новим тимчасовим наставником Мудрика став колишній головний в «Евертоні» Миколенка екс-зірка «Челсі» Френк Лемпард. До речі, очільник «Вест Хема» Девід Моєс, який сам перебуває під загрозою звільнення, так оцінив цю тенденцію до звільнень: «Тренери перебувають у вирі. Звільнення трапляються все частіше і частіше, тому що в АПЛ на кону стоять величезні гроші, і якщо команді загрожує виліт, то для керівництва це велика проблема».
Проте й звільнені тренери в Англії мають свої хороші бонуси. Названо суму компенсації для Поттера за розірвання контракту з «Челсі». Лондонський клуб виплатить 47-річному тренеру 13 млн фунтів стерлінгів. Рекорд же сезону у змінності тренерських кадрів в топ-лігах, мабуть, встановив клуб Бундесліги «Штутгарт», який нещодавно призначив уже четвертого тренера за цей сезон. Тренери в Україні ще комфортно себе почувають.
Тепер про Циганкова і не тільки. Віктор вперше у складі «Жирони» вийшов на поле «Камп Ноу» у каталонському дербі проти «Барселони». Але не вперше у футбольному житті. Ще у 2020 році як гравець київського Динамо у матчі Ліги чемпіонів він на знаменитому стадіоні навіть забив гол. Цього разу відзначитись не вдалося. Уже на 2-й хвилині завдавав з меж карного майданчика удару злету, якому забракло влучності. На 55-й хвилині Циганков забив би гол, якби партнер, з яким вони удвох вибігли на одного воротаря, не поскупився віддати м’яч Віктору на порожні ворота. Загалом 71-у хвилину Циганков відіграв рівно, чимало відпрацьовуючи на оборону, як і вся «Жирона». Почесна нічия на його полі з лідером чемпіонату. «Реал» у турі несподівано програв. Лунін сподівано в запасі.
З першим матчем на чолі з Лемпардом ні для «Челсі», ні для Мудрика нічого на краще не змінилося. Комада програла, Михайло залишився у запасі. Вийшов на 68-й хвилині на заміну. Вплинути на ситуацію не вдалося. «Челсі» не виграє в АПЛ 4-й матч поспіль. Зінченко в основі розпочав матч «Арсенала» з «Ліверпулем», який закінчився бойовою нічиєю. Був замінений на 88-й хвилині, отримав посередню оцінку за матч. Перевага «Арсенала» перед «Манчестер Сіті» за втраченими очками скоротилася до трьох. «Евертон» нічого не зумів протиставити «Манчестер Юнайтед». Миколенко з’явився по перерві. Його команда на межі вильоту. Перемогою над «Лестером» поліпшив своє становище «Борнмут» Забарного. Ілля, який дебютував з 5-ма ігровими хвилинами в АПЛ у минулому турі, цього разу провів увесь матч в запасі.
У Франції «Марсель» зіграв унічию і втратив другу позицію в турнірній табліці. Малиновський з’явився на полі лише на 81-й хвилині. Соболь за «Страсбург» відіграв увесь матч. Оцінку отримав вищу за більшість своїх партнерів. Це не допомогло, його команда програла і перебуває у зоні вильоту. Коваленко із італійської Серії А нині перебуває на лікарняному.