Жовтневий борг

Перемога в Єврокубку над італійським клубом «Брешіа» дозволила «Прометею» піднятися в регулярному чемпіонаті на високу третю сходинку групи А.

Минулого тижня чинний чемпіон України проводив вже другий матч другого кола престижного турніру, причому звітна зустріч була досить принциповою. Зрозуміло, що тривалої історії протистоянь у представників України та Італії наразі не може бути, але й короткого історичного етапу вистачило, щоби говорити про певне зведення рахунків… Річ у тому, що в жовтні минулого року на італійському майданчику у протистоянні з клубом «Брешіа» ми поступилися з принизливим балансом – «-34» (70:104). Ця невдача стала рекордною для «Прометея» в єврокубковій історії. До цього найбільшою бідою був програш ізраїльському «Хапоелю» (Єрусалим) у кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів-2021/22 – «-25» (70:95).
Зрозуміло, що в столиці Латвії наші хлопці прагнули повернути борг супернику, що й вдалося зробити. Однак шлях до перемоги варто назвати важким. І нічого дивного в цьому немає, адже до звітної зустрічі «Прометей» та «Брешіа» знаходилися поруч в турнірній таблиці. Лише на одну перемогу український колектив випереджав італійського конкурента.
Левову частку матчу в Ризі команди йшли очко в очко, хоча на початку третьої чверті стало трохи тривожно, коли Нікола Акеле дозволив гостям сформувати перспективну різницю «+6» (37:31). Але у цю мить увімкнулися наші хлопці, яким вдалося за три хвилини зробити приємний баланс 9:0. Тоді виблискували Калеб Агада, Джіан Клавелл та Іссуф Санон. Завдяки цьому прискоренню «Прометей» на останню перерву пішов з мінімальною перевагою – 54:53.
Вже у вирішальній чверті ми відзначилися ще одним прискоренням 13:3, риску під яким підвів триочковий кидок Санона. Тоді здалося, що за шість хвилин до фінальної сирени «Брешіа» зламається, однак італійський колектив не зупинявся. Суперник підбирався до нашої команди навіть на відстань чотирьох балів, але в складні моменти про себе нагадали Онджей Балвін та Ді Джей Стефенс. Інтригу за 23 секунди до завершення зустрічі вбив ще один Ді Джей – Кеннедi, який реалізував штрафні кидки, сформувавши підсумковий результат 79:72 на користь нашого клубу.
Це була вже четверта поспіль перемога підопічних Ронена Гінзбурга в Єврокубку, а якщо згадувати ще й Латвійсько-Естонську лігу, де «Прометей» спокійно очолює класифікацію, то можна говорити про тринадцять звитяг поспіль у виконанні української команди. Однак попереду у нас важкі випробування – ігри з турецьким «Бурсаспором» (25 січня, в гостях) та іспанським колективом «Ховентут» (1 лютого, в Латвії).