Збірна України – серед еліти

У своєму п’ятому поєдинку фінального турніру чемпіонату світу-2024 збірна України з футзалу в 1/4 фіналу обіграла команду Венесуели. Ця перемога дозволила українським футзалістам вдруге у своїй історії пробитися до півфіналу чемпіонату світу. Попередній раз це ставалося у 1996 році, тоді українці посіли у світовому турнірі четверте місце.

На груповому етапі наша збірна спочатку поступилася Аргентині (1:7), а потім перемогла Анголу (7:2) та Афганістан (4:1), нагадує прес-служба УАФ. Посівши у квартеті друге місце, в 1/8 фіналу синьо-жовті здолали команду Нідерландів (3:1). Нашим суперником у чвертьфіналі виявилася Венесуела, яка несподівано перемогла Іспанію – 2:1, забивши вирішальний м’яч на передостанній хвилині.
На старті зустрічі в Ташкенті українці кілька разів пробили по воротах, а на 5-й хвилині відкрили рахунок, коли Абакшин замкнув простріл Корсуна від лицьової. Венесуельці зуміли швидко відігратися – передачу партнера замкнув Мільтон Франсія.
Надалі була низка небезпечних ударів від збірної України, проте Вільялобос стояв стіною. Утім, на 14-й хвилині наші хлопці таки забили – Чернявський накрутив візаві й кіпера та відпасував на Шотурму, який розстріляв ворота. Незабаром удруге забив Абакшин, зігравши на добиванні після удару Семенченка.
Проте венесуельці одразу відповіли двома голами. Спершу Віамонте скористався обрізкою Абакшина й виграв дуель у Сухова, а потім Відаль у дотик замкнув пас партнера з ауту. На 18-й хвилині українці знову повели – Абакшин із чудової позиції пробив у поперечину, але тут же після подарунку від суперника таки відправив м’яч у ворота. Надалі Сухов здійснив пару сейвів, а до перерви встиг забити Швед, замкнувши передачу Шотурми з ауту. 5:3. Цікавий факт –
На старті другого тайму Семенченко з передачі Абакшина збільшив перевагу українців. Пізніше відзначився Сухов – голкіпер отримав пас від Шведа на власній половині й після ефектного соло розписався у воротах. Венесуельці почали використовувати п’ятого польового й на 30-й хвилині скоротили відставання зусиллями Морільйо.
Невдовзі Чернявський забив восьмий гол у ворота Венесуели, розібравшись із кіпером після закидання Сухова. На 38-й хвилині Абакшин перехопив м’яч, а Микитюк забив уже в порожні ворота. Тож у підсумку маємо перемогу – 9:4.
Збірна України з футзалу зіграла в півфіналі чемпіонату світу вперше з 1996 року. Протистояла нашій команді Бразилія, яка на той момент була найуспішнішою командою на чемпіонаті світу – п’ять перемог на турнірі. а відбулася гра 2 жовтня в Ташкенті, на жаль, вже після передачі нашої газети до друку.
Матчі чемпіонату світу з футзалу транслюються у прямому ефірі телеканалом Суспільне (регіональне).

Андрій ПРОЦЕНКО

1/4 фіналу
29 вересня
Україна – Венесуела – 9:4 (5:3)
Голи: Абакшин (5, 16, 18), Шотурма (14), Швед (20), Семенченко (21), Сухов (27), Чернявський (32), Микитюк (38) – М. Франсія (6), Віамонте (16), Відаль (17), Морільйо (30).
Україна: Сухов (Ципун, 38) – Корсун, Мельник, Семенченко, Абакшин; Савенко, Швед, Жук, Чернявський, Зварич, Шотурма (к), Микитюк, Фаренюк.
Тренер: Олександр Косенко.
Венесуела: Вільялобос – Санс, Кабаркас, Карреньйо, Віамонте; Васкес, Хіменес, Морільйо (к), М. Франсія, С. Франсія, Відаль, Морено, Торрес, Брісеньйо.
Тренер: Робінсон Ромеро.
Попереджені: Швед (17) – Відаль (8), М. Франсія (31), Брісеньйо (34).