З перемінним успіхом

Відбір до Олімпіади-2024. Чоловіки

Чоловіча збірна України з волейболу розпочала участь у відбірковому турнірі до Олімпіади-2024. Загалом 24 збірні-претенденти на олімпійські путівки поділені на три групи – по 8 команд у кожній. Прямі перепустки на Ігри у Парижі отримують по дві кращі збірні з кожної групи. Збірна України потрапила до Групи А. Суперники – Бразилія, Італія, Іран, Куба, Німеччина, Чехія, Катар. Матчі нашої групи відбуваються у Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

В той термін, який ми встигаємо висвітлити в газеті, збірна України вже провела три матчі. З перемінним успіхом. Всі поєдинки за участі українських волейболістів закінчилися у трьох сетах. Двічі на користь суперників, одного разу на нашу.

Україна – Куба
Дебютний матч зі збірною Куби для наших хлопців зовсім не вдався. Хоча за чинним на той момент рейтингом суперників можна було вважати співставними за силою (Куба – 12 місце, Україна – 15), протягом усієї гри складалося враження що грають досвідчені чемпіони проти починаючих новачків. Матч Україна – Куба тривав всього 75 хвилин, за які кубинці без проблем виграли три сети. Кубинці у жодному з сетів не дозволили українцям набрати навіть 20 очок. Їм вдавалося більше діставати м’ячів у захисті після атак українських волейболістів, а також створювати тиск на своїх подачах, що впливало на швидкість і якість атак України. У кожній з трьох партій Куба доволі швидко створювала відрив, який вдавалося потім втримати.
Статистика гри також красномовна – у Куби – 8 ейсів, в України – 1, у Куби – 11 блоків, в України – 2.

Україна – Іран
У другому турі групи А олімпійського відбіркового турніру з волейболу серед чоловіків, який проходить у бразильському Ріо-де-Жанейро, чоловіча національна збірна України зустрічалася з Іраном. Обидві команди у перший ігровий день виступили невдало, тому було зрозумілим їхнє бажання набрати перші очки у цьому турнірі. Цього разу ми побачили у дії зовсім іншу українську збірну. Наші хлопці після поразки на старті турніру від Куби 0:3, у другому турі реабілітувалися сповна, Насамперед, як відзначають експерти Sport.ua, головний тренер пішов на дуже відповідальний та ризикований крок, залишивши поза стартовою шісткою капітана команди Олега Плотницького. Суперники явно до цього не були готові. А ще Крастіньш довірив місце ліберо з перших хвилин Дмитру Канаєву, і той своїм шансом скористався, показавши надійну гру в обороні. І, звичайно, порадували показники гри на блоці. Якщо з кубинцями нашій команді вдалося лише двічі вдало заблокувати удари суперників, то з Іраном ця цифра зросла до 7. Плюс було 8 ейсів у другій грі проти 1 в поєдинку із Кубою. А головне, у нас підвищилася результативність атак. Їх було 41. Більш ніж переконлива перемога над доволі сильним суперником.

Україна – Італія
У третьому турі волейбольного олімпійського турніру в Ріо-де-Жанейро чоловіча збірна України зустрілася із претендентом-фаворитом на одне з перших двох місць командою Італії. На той момент італійці посідали 3 місце у світовому рейтингу Міжнародної федерації волейболу і лідирували у групі А, здобувши дві перемоги. На жаль, значно вищий клас суперника позначався протягом усієї гри. Лише в першому сеті українська команда змогла нав’язати італійцям боротьбу. Навіть, коли рахунок був рівним – 22:22, з’явилася надія на переможний фініш у цій партії. На кінцівку сету краще змобілізувалася збірна Італії. В інших двох сетах перебіг подій на майданчику відбувався практично без шансів для наших волейболістів. Ще десь до середини партії збірна України трималася у боротьбі, а потім – або італійці примушували наших помилятися, або ж ми помилялися й невимушено.

Шлях №2 на Олімпіаду
Тепер шанси поборотися за перше-друге місце із примарних перетворюються у фантастичні. Щоправда, залишається ще один шлях на Олімпіаду-2024, але й він виглядає для нашої збірної малореалістичний.
У фінальному олімпійському турнірі Ігор в Парижі братимуть участь 12 збірних. Одне місце заздалегідь гарантована господарям – Франції. Ще 6 прямих путівок на Олімпіаду отримають по два переможці відбіркових груп, в одній із яких зараз граємо і ми. А вже перед самими Олімпійськими іграми 5 вакансій, які залишилися будуть розподілені за світовим рейтингом збірних.
Наша позиція в рейтингу практично не залишає шансів на потрапляння до п’ятірки цих щасливчиків. Варто зазначити, бали рейтингу змінюються після кожного зіграного матчу, як у бік збільшення, так і зменшення. Залежно від результату. Після поразки від італійців збірна України на одну сходинку опустилася – з 15 місця на 16-те. Але надія, як відомо, вмирає останньою.
Свій наступний матч українці проведуть у ніч із середи на четвер 5 жовтня з господарями турніру збірної Бразилії (після передачі газети до друку). В інших групах олімпійського відбіркового також команди зіграли по три матчі.
Матчі збірної України у прямому ефірі транслює «Суспільне» (регіональне).

Тарас СТАШЕНКО

Група А
Матчі збірної України
1-й тур. 1 жовтня
Куба – Україна – 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)
Збірна України: Юрій Семенюк (набрав 6 очок), Юрій Синиця (1), Олег Плотницький (5), Владислав Щуров (3), Василь Тупчий (11), Ілля Ковальов (3), Олександр Бойко (ліберо) – старт. Сергій Євстратов (1), Тимофій Полуян (3), Віталій Кучер (1), Дмитро Канаєв (ліберо).
2-й тур. 2 жовтня
Іран – Україна – 0:3 (19:25, 22:25, 17:25)
Збірна України: Юрій Семенюк (набрав 10 очок), Юрій Синиця (3), Тимофій Полуян (15), Владислав Щуров (3), Василь Тупчій (16), Ілля Ковальов (8), Дмитро Канаєв (ліберо) – старт. Олег Плотницький (0), Віталій Кучер (1).
3-й тур. 3 жовтня
Італія – Україна – 3:0 (25:23, 25:16, 25:16)
Збірна України: Владислав Щуров (набрав 3 очки), Василь Тупчий (6), Тимофій Полуян (11), Юрій Семенюк (8), Юрій Синиця (2), Ілля Ковальов (6), Дмитро Канаєв (ліберо) – старт. Віталій Кучер (0), Сергій Євстратов (0), Олег Плотницький (0).