Юнацьке «золото»

ЧЄ-2022 (U-18)

Своєрідною передмовою до дорослого чемпіонату світу стала континентальна юнацька першість з легкої атлетики, яка на минулому тижні завершилась в Єрусалимі.

Нашу країну в Ізраїлі представляли 19 спортсменів та спортсменок. Цікаво, що зазвичай у такому списку домінують наші дівчата, а от на юнацький турнір переважно поїхали хлопці – одинадцять, а на слабку стать залишилося вісім місць. Але й така делегація – це певний успіх у поточній ситуації, бо через повномасштабну війну, яку росія розв’язала проти нашої країни, українці не просто не могли тренуватися кілька тижнів чи місяців, а й були змушені, ризикуючи життям, шукати шляхи, як залишити міста, які окупанти постійно обстрілювали.
Здавалося, що в таких умовах ми можемо розраховувати лише на гідний виступ, тим паче що на усіх попередніх турнірах такого рівня ми сумарно взяли лише сім нагород. Однак восьму медаль нам принесла звітна першість та Михайло Брудін, який звик метати диск. Українець голосно про себе заявив, вигравши кваліфікаційну сесію, коли для проходження в фінал треба було показати хоча б 56,50 м. Таку задачу розв’язати змогли лише три атлети, серед яких опинився лідер відбірної сесії Брудін – 60,80 м. Ще дев’ятьох спортсменів довелося добирати у фінал за кращими результатами, однак у головній битві все одно домінувала згадана трійка, яку доповнили Яннік Ролвінк та Міхай Моторка.
Саме в такій послідовності Яннік та Міхай фінішували в підсумковій класифікації з результатами 63,06 м та 58,18 м відповідно. Але представників Нідерландів та Румунії випередив наш земляк, який в останній спробі встановив рекорд юнацьких чемпіонатів Європи – 64,51 м. Михайло на 20 сантиметрів перевершив попереднє досягнення іспанця Ясіеля Сотеро, показане ним у 2018 році. А якщо говорити про «золото», то, як виявилося пізніше, українець гарантував собі найцінніший метал ще у першій спробі, коли диск полетів на 63,57 м. Тому перемогу нашого хлопця варто вважати дуже впевненою.
Більше на п’єдесталі пошани ми не стояли, а в одному кроці від медалі у секторі для потрійного стрибка зупинилася Олена Часс. У найкращій спробі вона приземлилася на позначці 12,98 м, які забезпечили їй четверте місце. До нагороди українці не вистачило шести сантиметрів, а медальну трійку сформували: Клеменс Руж’є (Франція) – 13,72 м, Теодора Боберіч (Сербія) – 13,36 м, Наталія Драгоєвич (Сербія) – 13,04 м. Також треба відзначити восьму сходинку Іллі Бобровника, який у стрибках з жердиною показав результат 4,85 м. Д ля нагороди у цьому виді змагальної програми треба було стрибати 5,10 м. В інших дисциплінах українці та українки не змогли потрапити до елітної вісімки, а у медальному заліку юнацької першості з одним «золотом» ми посіли 19-ту сходинку.