Виконання обов’язкової програми

Жіноча збірна України впоралася з обов’язковою програмою чергового спареного туру відбіркового турніру на гандбольний чемпіонат Європи. Здобуто дві поспіль перемоги над командою Ізраїлю.

Матчі з ізраїльською збірною умовно ділилися на домашні і гостьові. Оскільки Ізраїль перебуває у таких самих обставинах як і ми, ці поєдинки відбулися у Словаччині. В української команди напередодні цього протистояння неочікувано виникли непередбачувані питання. Буквально за два дні до першого матчу зі збірною Ізраїлю головний тренер збірної України Віталій Андронов за власним бажанням склав із себе повноваження очільника команди.
Але попри всі обставини, ситуація в нашій відбірковій групі вимагала обов’язково в протистояннях із командою брати максимум очок. Із групи до Євро-2024 прямі путівки отримують перші дві команди, третя має шанс, але уже за додатковими показниками. Збірна Німеччини фаворит групового турніру. Збірна Ізраїлю – аутсайдер. Головна боротьба в української команди за ще одну європутівку зі збірною Словаччини. Тож надавати додаткових шансів конкурентам у цій боротьбі втратою залікових балів було неприпустимо. І наші дівчата впоралися з поставленою задачею, хоча не обійшлося без певних хвилювань.
Тепер доля путівки на Євро-2024 буде вирішуватися у матчі збірних України і Словаччини на полі суперниць. У першому матчі маємо перемогу – 25:20. Отож тепер перед нашими дівчатами завдання не поступитися головним конкуренткам з різницею більше ніж у чотири м’ячі.
4-го квітня збірна України грає з командою Німеччини, 7-го квітня – зі Словаччиною.

Андрій ПРОЦЕНКО

Група 2
02.03.2024
Україна – Ізраїль – 32:28 (19:14)
Україна: Балог, Салтанюк – Смбатян (2), Соскида (5), Компанієць (1), Оржаховська, Когуч (3), Петрів, Дяченко, Краснянська (4), Науменко (1), Колодюк (3), Лакатош (4), Пойманова (4), Горільська (2), Нестеренко (3)
29.02.2024
Ізраїль – Україна – 27:28 (13:14)
Україна: Балог, Салтанюк – Смбатян (2), Соскида (5), Компанієць (1), Оржаховська, Когуч, Петрів (2), Дяченко, Краснянська (2), Науменко (2), Колодюк (2), Лакатош (4), Пойманова (1), Горільська (8).