Волейбольні обрії

Кубок претендентів

Чоловіча і жіноча збірні України з волейболу незабаром візмуть участь змаганнях Кубка претендентів. Обидві наші волейбольні команди вибороли право брати участь у цьому турнірі завдяки успішним виступам в останньому розіграші Золотої Євроліги. Збірна, яка здобуде перемогу у турнірі Кубка претендентів отримає право наступного сезону грати разом із найсильнішими волейбольними командами світу у Лізі націй.

Кубок претендентів серед чоловічих збірних з волейболу, який пройде 27–30 липня в Досі, Катар, отримав свого останнього учасника в сезоні-2023.
Відтак на турнірі остаточно сформувалася сітка з восьми команд.
Від Європи збірна України пройшла на турнір разом із Туреччиною, якій поступилася у фіналі Золотої Євроліги-2023.
За рейтингом від Південної Америки та Африки на турнір пройшли Чилі й Туніс відповідно. Автоматичну путівку здобув і господар цьогорічного розіграшу Катар.
Домініканська Республіка представлятиме на турнірі NORSECA, а Китай вилетів до Кубка з останнього місця в Лізі націй-2023.
Останній, восьмий учасник мав визначитися в Кубку претендентів Азії. Путівку здобував переможець турніру, у фіналі якого Таїланд розгромив Бахрейн за підсумками трьох сетів (3:0).
Змагання Кубка претендентів відбуватимуться за принципом плей-оф. Один поєдинок – хто програє, той вибуває.
Українські волейболісти згідно з рейтингом розпочинатимуть турнір з матчу проти збірної Китаю, учасника чотирьох розіграшів Ліги націй. Найкращий результат китайців на провідних змаганнях – 13-те місце в сезоні-2022.
Вже у півфіналі Україна може вийти на Туреччину, колишнього суперника у фіналі Золотої Євроліги.
Відтак до фіналу Кубка претендентів зможе вийти лише одна з європейських збірних.

Фінал – 30 липня.

Жіноча волейбольна збірна України теж 27 липня розпочне виступи в жіночому Кубку претенденток, який відбудеться у Франції. Наша збірна вперше у своїй історії пройшла до Кубка претенденток, кваліфікаційного турніру до Ліги націй. Це сталося після того, як українські волейболістки вийшли у фінал Золотої Євроліги з волейболу, де двічі по 3:0 обіграли Швецію.
У Кубку претенденток зіграють вісім команд, які визначилися ще на початку липня. Серед них – господар турніру Франція, остання команда Ліги націй Хорватія, а також Україна, Швеція, Кенія, Мексика, В’єтнам та Колумбія.
Турнірну сітку Кубка претенденток з волейболу визначило положення учасниць у рейтингу Міжнародної федерації волейболу станом на 10 липня. Україна у цьому заліку після перемоги у Золотій Євролізі займає 20-е місце, відтак, стала однією із сіяних команд.
Згідно регламенту змагань, Франція отримала у суперники команду з найменшим рейтингом – В’єтнам. Натомість збірна України зіграє проти найрейтинговіших суперниць із переліку несіяних – команди Хорватії.
У разі перемоги 27 липня, коли стартують змагання, українки зіграють у півфіналі турніру проти сильнішої збірної у парі Франція – В’єтнам. Півфінальні матчі будуть зіграні 29-го, а поєдинок за третє місце та фінал – 30 числа. Переможець змагань вийде до Ліги націй 2024 року.