Владна розв’язка і молодіжні горизонти

В українському хокеї таки добігла до завершення епопея з’ясування, хто буде очолювати Федерацію хокею України. Нагадаємо, що восени минулого року на Генеральному Конгресі ФХУ головою хокейної федерації було обрано колишнього президента ХК «Кременчук» Сергія Мазура. Тодішній голова федерації Георгій Зубко повідомив, що не визнає результатів виборів, оскільки Конгрес проведено з порушенням статуту та законів України.

Розсудити ситуацію довелося на високому офіційному рівні – Міністерство юстиції України внесло до державного реєстру запис, що визнає очільником ФХУ Сергія Мазура.
Вже екс-президент Федерації Георгій Зубко залишися при своїй думці щодо обставин зміни хокейної влади України, але прийняв рішення не загострювати ситуацію і самочинно подав у відставку.
Раніше вибори нового глави ФХУ на своєму офіційному сайті визнала Міжнародна федерація хокею. Не вдаючись до оцінок інциденту, варто відзначити, що вирішення владних питань українського хокею убезпечило його від будь-яких питань на міжнародній арені. Першими у такому турнірі в новому році беруть участь молодіжна збірна України

МОЛОДІЖНИЙ ЧЕМПІОНАТ СВІТУ

Молодіжна збірна України з хокею розпочала чемпіонат світу U-20 у дивізіоні 1B. Змагання відбуваються в естонській столиці Таллінні. Переможець турніру кваліфікується до другого за класом дивізіону ІА чемпіонату світу (U20). Конкурентами української молодіжки у досягненні цієї мети є збірні Японії, Італії, Польщі, Естонії та Північної Кореї. На турнірі вже зіграно 3-и тури. Команда України очолює турнірні перегони.
А розпочали українські молоді хокеїсти змагання з матчу проти господарів змагань, ровесників із Естонії.

Україна U-20 – Естонія U-20
На початку матчу суперник атакував значно активніше, але ці атаки якісно нейтралізовував Левшин, інформує прес-служба ФХУ. На 4 хвилині матчу Денисенко відкриває рахунок, менше, ніж за хвилину його на добиванні подвоює Койда.
На 13 хвилині матчу Естонія мала дуже хороший шанс відкрити рахунок кидком у порожній кут воріт, але промахнулись. Емоцій на льоду дуже багато, часто вони закінчуються перепалками біля воріт. Вже в середині періоду заробили перше вилучення: Євтєхов їде на лаву штрафників. За 60 секунд ще одне вилучення заробив Микита Боднар. Нашій команді вдалось нейтралізувати всі атаки як 3 на 5, так і 4 на 5. Надто велика кількість кидків суперника була з браком: або в штангу, або зовсім поза ворота. Боднар повернувся на лід і вже в наступній перерві на лаву штрафників сів Данило Байда. Вся атака повністю перейшла в нашу зону, навіть шайбу виходить рідко викинути. Наприкінці меншості один на один з воротарем вийшов Євтєхов і закинув третю. За 2 хвилини до кінця розпочались максимально активні атаки українців, естонці намагались контратакувати. В одній із контратак Койда порушив правила, то ж другий період розпочався з меншості.
Другий період розпочався яскравим виходом Койди з лави штрафників, який одразу націлився на ворота. Загалом, перші 5 хвилин обидві команди атакували дуже активно. В другій чверті українці практично постійно оборонялись, але по її закінченню почали оборонятись частіше суперники.
Гольове затишшя всередині другого періоду порушив Нікіта Куліков, закинувши п’яту в ворота Естонії. Буквально в наступній атаці, за 6 секунд після попереднього взяття воріт, свій момент реалізовує капітан Команди Іларіон Купріянов. Період продовжується значною кількістю атак обох команд.
За 6 хвилин до кінця другого періоду Микола Косарев вилучається і за 30 секунд після того на лаві штрафників до нього приєднався і Богдан Трущенко. Наша команда якісно від захищалась і в форматі 3 на 5, потім 4 на 5.
Третій період розпочався першим вилученням Естонії у матчі. Микола Косарев його реалізував, закинувши в матчі шосту шайбу. За 1,5 хвилини свій момент реалізував Родіон Койда, оформивши дубль. До середини третій період проходив рівно: команди почергово атакували ворота один одного. За 9 хвилин до кінця грали в більшості, але реалізувати її не вдалось. За 2,5 хвилини після її початку матч зупинили через потрапляння арбітру шайби в шию після рикошету.
Нікіта Куліков відзначається ще раз: закидає восьму за 5,5 до кінця матчу. Згодом небезпечний кидок Естонії нейтралізував Олександр Левшин. Менше ніж за 2 хвилини до кінця естонці все ж змогли закинути одну свою шайбу. В наших воротах відзначився Артем Орлов. Естонія продовжувала насідати на наші ворота, але атаки не проходили, проте матч завершився черговою нашою небезпечною атакою.

Україна U-20 – Польща U-20
Матч розпочався вилученням Сухицького на 40 секунді. Дві хвилини ми практично не виходили зі своєї зони, поляки здійснили декілька дуже небезпечних кидків, але Олександр Левшин їх нейтралізував. Вже на 5,5 хвилині свій шанс у більшості отримала збірна України, жодну атаку довести до голу не вдалось, проте ми продовжили атакувати в рівних складах.
Середина періоду виглядала рівною між вдома командами, проте все ж з перевагою Польщі в кидках в сторону воріт. Обидві команди виходять в атаки, які або перехоплюють польові, або нейтралізує воротар. В третій чверті напад суперника тільки посилився, але нашій команді вдалось впоратись з тиском. Напружено рівною гра тривала аж до вилучення Микити Боднара за 2,5 хвилини до завершення періоду. Проте в рівних складах ми грали не так довго, бо за 15 секунд до сирени своє вилучення заробив Косарев.
Розпочали другий період в меншості, але відстояли її без пропущених шайб. Наша команда почала значно активніше атакувати й загалом більше грати в їхній зоні. Поляки виходили в контратаки і кожна з атак біля обох воріт нейтралізовується. Всередині періоду заробили більшість і за 20 секунд від її початку Михайло Гапоненко відкрив рахунок. Ми продовжили насідатт не суперника в їхній зоні і вже за декілька атак ще одну шайбу закидає Олексій Євтєхов. Команда максимально включилась в матч й почала якісно від-працьовувати тактичні дії. На шостій хвилині періоду третю шайбу в матчі закидає Максим Жеребко .
До кінця періоду Україна не виходила з зони Польщі. Бували поодинокі атаки суперника, але перевага була повністю на боці нашої команди.
Розпочали третій період з таким же настроєм, як пройшов другий: максимально активно продовжуємо атакувати. На 7 хвилині Левшин поїхав на лавку і поїхав допомагати шостий польовий аж до порушення правил поляками. Протягом всієї більшості наша молодіжка атакувала, але реалізувати жодного кидка не вдалось.
Атаки продовжилися й після завершення гри за кількісної переваги. В нашу зону суперники зайшли аж на 12 хвилині третього періоду. За 4:20 до кінця вилучили Денисенка, відпрацювали меншість. За 2 хвилини Польща зняла голкіпера, кидком в сторону воріт відзначився Олексій Євтєхов, але закинути четверту не вдалось.

Україна U-20 – Італія U-20
На третій хвилині матчу Нікіта Куліков заробив вилучення, для реалізації якого італійцям було потрібно лише 15 секунд. Італія домінувала всю першу чверть періоду. На 6 хвилині команда грала за кількісної переваги: шестеро проти п’яти. В цей час Італія порушує правила, за чим послідувало подвійне вилучення. Спочатку Даниїл Шульга зрівняв рахунок в форматі 5 на 3, формат 5 на 4 реалізовує Купріянов.
В наступній зміні в рівних складах третю шайбу закидає Максим Жеребко. Ми продовжуємо активно атакувати суперника, вони виходять в небезпечні атаки теж, але загалом проводимо відрізок біля їхніх воріт.
Всередині періоду ще одне вилучення Кулікова. За хвилину штраф отримав Максим Жеребко. Куліков вийшов і в форматі 4 на 5 одразу закинув суперник.
За 5,5 хвилин до завершення періоду закинув Родіон Койда. Після вкидань в нашій зоні атакувати ворота пробували італійці, але Олександр Левшин нейтралізовує всі атаки.
Завершили перший період в більшості, 1:45 якої провели і в другому.
Після початку другого періоду отримали 40 секунд подвійної переваги, яку реалізував Косарєв.
На 4,5 хвилині Гапоненко здійснив силовий прийом проти італійця, суперник зазнав серйозного пошкодження, тому нашого нападника вилучили до кінця гри. Койда сів на 5 хвилин на лаву штрафників. Тренер Італії отримав 2 хвилини штрафу через словесний конфлікт з арбітрами, тому 2 хвилин ми грали в форматі 4 на 4. Його реалізовує Купріянов.
Тоді своє вилучення заробив Олександр Левшин, чим скористався суперник й закинув в форматі 5 на 3. Наступне вилучення наша команда витримала, але Італія продовжила дуже активно атакувати.
Розпочали третій період з голу італійців на 34 секунді. Відставання на табло зменшилось до двох шайб. Наша команда активно відповідає і насідає на ворота, але жоден кидок реалізувати не вийшло. Період триває досить рівно, команди почергово виходять в атаки.
За 3 хвилини до завершення італійці заробили вилучення. На його 40 секунді наша команда взяла тайм-аут, але це не допомогло реалізувати перевагу. За 6 секунд до кінця перерву взяли суперники, але нам вдалось забрати свою перемогу.

СИТУАЦІЯ

Тільки переможець групи отримає підвищення з дивізіону ІВ до дивізіону ІА. З трьома перемогами збірна України лідирує після 3-х турів. Не повинно, за належної концентрації, бути проблем в української молодіжки і в матчі проти ровесників Південної Кореї. Все може вирішуватися в останньому турі, коли команда України зустрінеться з японською збірною, саме вони минулого сезону опустилися сюди із вищого дивізіону. Але це за умови, що напередодні Японія в основний час обіграє Італію. Якщо навпаки, то є шанс на однакову кількість очок у 3-х команд. Отже, питання підвищення в статусі для збірної України ще далеко не вирішене. Треба й надалі вигравати.

Склад збірної України U-20
Воротарі:
Олександр Левшин («Toronto Patriots», Канада)
Роман Батіг («Burlington Cougars», Канада)
Назар Бойко («Київ Кепіталз», Україна)
Оборонці:
Микита Боднар («Poruba» U20, Чехія)
Микола Косарев («Stavanger Oilers», Норвегія)
Микита Полоницький («Сокіл», Україна)
Богдан Трущенко («Шторм», Україна)
Савелій Сухицький («Aosta», Італія)
Іван Козленко (DVTK «Jegesmedvek Akademia» U20, Угорщина)
Руслан Здоровець («Pikes EHC Oberthurgau», Швейцарія)
Нападники:
Олексій Євтєхов («Dynamo Pardubice» B, Чехія)
Іларіон Купріянов («Dukla Jihlava» U20, Чехія)
Даниїл Шульга («Geneve-Servette» HC U20, Швейцарія)
Михайло Гапоненко («Forus/Sandnes» U20, Норвегія)
Даниїл Денисенко (Chilliwack Jets, Канада)
Нікіта Куліков (Chilliwack Jets, Канада)
Марко Миронов (Chilliwack Jets, Канада)
Ілля Байда (STS «Sanok», Польща)
Данило Байда (STS «Sanok», Польща)
Родіон Койда («Poruba» U20, Чехія)
Максим Жеребко («Сокіл», Україна).

Чемпіонат світу U-20. Дивізіон ІВ
1-й тур. 11 січня
Естонія – Україна – 1:8 (0:3, 0:2, 1:3)
Шайби: 0:1 – Денисенко (Куліков), 04:22, 0:2 – Койда, 05:13, 0:3 – Євтєхов (менш.), 15:10, 0:4 – Куліков (Денисенко), 30:09, 0:5 – Купріянов (Гапоненко, Шульга), 30:17, 0:6 – Косарєв (Євтєхов, більш.), 40:40, 0:7 – Койда, 44:41, 0:8 – Куліков (Міронов, Денисенко), 54:07, 1:8 – Орлов (Ахман), 58:02
Україна: Левшин; Шульга – Купріянов – Гапоненко, Трущенко – Косарєв; Койда – Євтєхов – Сухицький, Полоницький – Козленко; Байда І. – Жеребко – Байда Д., Боднар – Здоровець, Денисенко – Куліков – Миронов
Польща – Італія – 4:7 (0:2, 3:4, 1:1)
Південна Корея – Японія – 4:3 Б (0:0, 2:1, 1:2, 1:0)
2-й тур. 12 січня
Україна – Польща – 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Шайби: 1:0 – Гапоненко (Косарев, Євтєхов), 28:48, 2:0 – Євтєхов (Сухицький, Койда), 30:18, 3:0 – Жеребко (Здоровець, Шульга), 33:53
Україна: Левшин; Шульга – Купріянов – Гапоненко, Трущенко – Косарєв; Койда – Євтєхов – Сухицький, Полоницький – Козленко; Байда І. – Жеребко – Байда Д., Боднар – Здоровець, Денисенко – Куліков – Миронов
Японія – Естонія – 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)
Італія – Південна Корея 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
3-й тур. 14 січня
Україна – Італія – 6:5 (4:2, 2:1, 0:2)
Шайби: 0:1 – Пізетта (Гарау, Ремолато, більш.), 02:29, 1:1 – Шульга (Євтєхов, Косарев, подв. більш), 2:1 – Купріянов (Косарев, більш.), 07:38, 3:1 – Жеребко, 07:51, 3:2 – Мбоу (Пісетта, Праст, більш.), 12:20, 4:2 – Койда (Косарев, Євтєхов), 12:29, 5:2 – Косарев (Євтєхов), 21:19, 6:2 – Купріянов (Сухицький, Полоницький), 26:29, 6:3 – Мбоу (Пісетта, Гесумарія), 28:35, 6:4 – Гарау (Ремолато, Фрік), 40:34, 6:5 – Гарау (Ремолато, Мбоу, більш.), 52:04
Україна: Левшин; Шульга – Купріянов – Гапоненко, Трущенко – Косарєв; Койда – Євтєхов – Сухицький, Полоницький – Козленко; Байда І. – Жеребко – Байда Д., Боднар – Здоровець, Денисенко – Куліков – Миронов
Японія – Польща – 7:6 ОТ (3:2, 2:4, 1:0, 1:0)
Південна Корея – Естонія – 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)