Великий теніс Франції

Стартував Відкритий чемпіонат Франції з тенісу (Ролан Гаррос). Один із чотирьох, разом з Австраліан опен, Вімблдоном та US Оpen, найпрестижніших тенісних турнірів світу.

Це вже 128-й за ліком турнір Ролан Гаррос. На цьогорічному змаганні свої чемпіонські титули мають захищати Новак Джокович та Іга Свьонтек.
Цього року до основної сітки престижного турніру за особистим рейтинго увійло відразу п’ятеро українських тенісисток: Еліна Світоліна, Марта Костюк, Даяна Ястремська, Леся Цуренко та Ангеліна Калініна. Пізніше до них приєдналася ще одна українка – Юлія Стародубцева, вдало подолавши сито відбору кваліфікації.
Ще двом нашим тенісисткам це зробити не вдалося – Дар’ї Снігур та Катарині Завацькій (поступилася у першому колі кваліфікації Стародубцеві).
У чоловіків у нас все незрівнянно скромніше. Мав шанс теж пройти кваліфікацію лише один Василь Сачко, але поступився у першому матчі.
На цей час, до передачі газети до друку, всі українські тенісистки уже зіграли матчі першого кола Ролан Гарросу. Після нього наше представництво скоротилося наполовину.
Успішно стартувала перша ракетка України Еліна Світоліна (№19 WTA). У першому раунді 15-та сіяна українка в трьох сетах здобула вольову перемогу над екс-першою ракеткою світу, чешкою Кароліною Плішковою.
З непростої перемоги розпочала в иступ на Відкритому чемпіонаті Франції Марта Костюк (№20 WTA). У матчі першого раунду українка, поступаючись по ходу, переграла Лауру Пігоссі з Бразилії (№119 WTA), яка подолала кваліфікацію. Марта вп’яте зіграла перше коло основи в Парижі і пройшла далі лише вдруге.
У матчі першого раунду Даяна Ястремська (№32 WTA) здобула вольову перемогу над австралійкою Айлою Томлянович (№207 WTA), яка отримала вайлд-кард від організаторів. Даяна вперше в кар’єрі виграла матч в основі Ролан Гаррос.
Українка Ангеліна Калініна (№48 WTA) змушена була припинити боротьбу в першому раунді Ролан Гаррос-2024 проти Каміли Осоріо Серрано. У третьому сеті Калініна брала медичний тайм-аут, і в підсумку знялася з матчу.
Також не дограла свій стартовий матч Леся Цуренко (№44 WTA) У матчі першого раунду українка зіграла проти хорватки Донни Векич (№40 WTA) майже повний перший сет, але була змушена знятися через травму спини.
Також завершила виступи на Ролан Гаррос Юлія Стародубцева (WTA 142) У матчі першого раунду українка, яка здолала кваліфікацію, поступилася іспанській тенісистці Крістіні Букші (WTA 73). Юлія Стародубцева вперше зіграла в основній сітці Відкритого чемпіонату Франції, подолавши три раунди кваліфікації. Загалом для неї це був другий матч в основній сітці турніру Великого Шолому – у січні вона, також після успішної кваліфікації, поступилася в першому колі Відкритого чемпіонату Австралії.

Андрій ПРОЦЕНКО

Жінки
Одиночний розряд
Перший раунд
Еліна Світоліна (Україна) – Кароліна Плішкова (Чехія) 2:1 (3:6, 6:4, 6:2)
Юлія Стародубцева (Україна) – Крістіна Букша (Іспанія) 0:2 (4:6, 1:6)
Ангеліна Калініна (Україна) – Каміла Осоріо Серрано (Колумбія) 6:3, 6:7 (2-7), 1:4 (відмова Калініної)
Марта Костюк (Україна, 18) – Лаура Пігоссі (Бразилія) 2:1 (7:5, 6:7(4-7), 6:4)
Даяна Ястремська (Україна) – Айла Томлянович (Австралія) 2:0 (3:6, 6:3, 6:3)
Леся Цуренко (Україна) – Донна Векич (Хорватія) 5:6 (відмова Цуренко)