Український трофей US Open

144-й розіграш Відкритого чемпіонату США (US Open) з тенісу видався знаковим для українського тенісу. Вперше в історії тенісу України нам підкорився титул Відкритого чемпіонату США. Українська тенісистка Людмила Кіченок разом зі своєю напарницею Альоною Остапенко з Латвії здобула головний трофей US Open в жіночих парних змаганнях.

Людмила Кіченок після завоювання титулу в жіночому парному розряді піднялася на п’яте місце у світовому рейтингу, оновивши національний рекорд в парних змаганнях. Крім цього, Люда, разом із своєю традиційною напарницею, уже достроково відібралася на Підсумковий турнір WTA сезону. Треба також зазначити, що такий гучний успіх не в новину для Людмили Кіченок, торік вона виграла титул у міксті на Вімблдоні, а цьогоріч – грала разом з Альоною Остапенко у фіналі Відкритого чемпіонату Австралії.
В жіночих одиночних змаганнях (українські тенісисти-чоловіки не отримали права за рейтингом грати навіть в кваліфікації) найдалі пробитися у сітці турніру вдалося нашим Марті Костюк та Еліні Світоліній. Вони поступилися в 1/16 фіналу US Open. Загалом за кількість учасників в жіночій основній сітці (7 спортсменок) наші тенісистки встановили український рекорд для Відкритого чемпіонату США. Крім Костюк і Світоліної на кортах US Open ще змагалися, щоправда без особливих звитяг, Ангеліна Калініна (в 1/32 фіналу поступилася Світоліній), Даяна Ястремська (1/64 фіналу), Леся Цуренко (1/64 фіналу), Катерина Байндл (1/64 фіналу) та Юлія Стародубцева (1/64 фіналу).
В одиночних фіналах, як у чоловіків, так і в жінок для виявлення переможців виявилось достатньо мінімальна кількість сетів. Фаворити здобули прогнозовані перемоги. Соболенко перемога дісталася дещо важче, але їй для успіху достатньо було просто стабільно демонструвати доступний їй нині теніс, після того, як із турніру вибула уже в чвертьфіналі нинішній перший номер жіночого тенісного світового рейтингу Свьонтек з Польщі.
Яннік Сіннер підтвердив своєю грою свій теперішній статус першої ракетки світу серед чоловіків. Для нього теж було сприятливо, що ще в 1/16 фіналу вибув з турніру друга ракетка Джокович, хоча зараз, здається, об’єктивно італійця ніхто б не зумів зупинити.