Українські дні в Європі

Українські футболісти-легіонери знову відзначилися в провідних футбольних чемпіонатах Європи. В чергових турах першостей топ-5 наші забили голи: Артем Довбик – в іспанській Ла Лізі, Олександр Зінченко та Віталій Миколенко – в англійській АПЛ, Віктор Коваленко – в італійській Серії А.

Іспанська «Жирона» провадить переможну ходу в чемпіонаті Ла Ліги. Клуб з Каталонії продовжує утримувати одноосібне лідерство у турнірній таблиці, після чергової вікторії над «Райо Вальєкано» на його полі– 2:1. Для «Жирони» ця перемога стала вже одинадцятою у стартових тринадцяти матчах іспанського чемпіонату. Експерти підрахували – так феєрично розпочинати змагання в Іспанії раніше вдавалось лише трьом командам: мадридському «Реалу» (7 разів), «Барселоні» (6 разів) та мадридському «Атлетіко» (2 рази).
Найголовніше, що в цих успіхах «Жирони» ключову роль відіграють українські збірники Артем Довбик та Віктор Циганков. Відзначилися наші футболісти і в останньому матчі з «Райо Вальєкано». На 42-й хвилині Артем вразив ворота «Райо Вальєкано» після асисту Віктора Циганкова. Довбик долучився і до другого гола жиронців – воротар після його удару відбив, а партнер добив м’яч у ворота суперників. У Артема Довбика тепер 7 голів у Ла Лізі та чотири гольові передачі. У Віктора Циганкова 2 голи та 2 гольові передачі.
Головний тренер «Жирони» Мічел задоволений дебютною адаптацією в команді українського нападника Артема Довбика:»Його адаптація відбувається дуже швидко. У Довбика є мовний бар’єр, але з Віктором Циганковим він розуміє все, що ми йому говоримо. В нього дуже хороші показники, ми зробили на нього ставку, тому що знали, що він чудовий гравець».
Відзначають Довбика і незалежні експерти. Авторитетне іспанське видання «Marca» підбило підсумки 13-ти зіграних турів в чемпіонаті Іспанії. Артема Довбика включено до символічної збірної «відкриттів» Ла Ліги сезону-2023/2024.
Показово, що з різних джерел, поки що не офіційно, але надходить інформація про увагу до Артема Довбика з боку топових клубів Європи – іспанських «Барселони» та «Атлетико», італійського «Інтера». Не виключено і увага до Віктора Циганкова. Головне не зупинятися у праці і звитягах.
Чудові новини про гравців збірної України надійшли минулих вихідних і з Англії. У другому матчі поспіль в АПЛ за свій «Евертон» забиває Віталій Миколенко. У переможному матчі (3:2) матчі з «Крістал Пелес», забивши всього через 54 секунди після стартового свистка, Миколенко став автором найшвидшого голу сезону в АПЛ. Віталій ледь не здійснив дубль, влучиши пізніше в стійку воріт суперника. Щодо відпрацювання своїх прямих функцій в обороні до Миколенка теж претензій не було. Віталій визнаний вболівальниками «Евертона» найкращим гравцем цього матчу, а статистичний портал Who Scored поставив українцю за його гру найвищий бал у складі «Евертона», а також включив Миколенка до топ-10 найкращих гравців АПЛ за останні шість матчів.
Але це ще не все. Першим голом в сезоні за свій «Арсенал» відзначився ще один наш збірник Олександр Зінченко. На 74-й хвилині з розіграшу кутового українець ефектним ударом ножицями встановив остаточний переможний рахунок матчу з «Бернлі»– 3:1. Олександр також взяв участь в атаці «Арсенала», що призвела до першого забитого м’яча.
Після завершення зустрічі статистичний портал Who Scored визначив Зінченка найкращим серед усіх гравців матчу.
Щоб завершити розповідь про українських голеадорів останнього туру в топових чемпіонатах Європи перенесімося до Італії. Чудесне натхнення зійшло нарешті в Серії А на Віктора Коваленка, який забив свій перший гол за «Емполі». І не просто гол, а єдиний м’яч у вже компенсований час, який приніс його команді сенсаційну перемогу на виїзді над чинним чемпіоном «Наполі». Можливо, що тепер Віктор далі буде виходити на поле не тільки на заміни.
Про інших українських легіонерів. В Англії наш захисник Ілля Забарний разом зі своїм «Борнмутом» здобув несподівану і дуже важливу для його команди перемогу над «Ньюкаслом» – 2:0. На відміну від своїх земляків у УПЛ Миколенка і Зінченка, ворота не вражав, але вчергове надійно відіграв у захисті «від дзвінка до дзвінка».
Михайло Мудрик взяв участь у феєричному матчі його «Челсі» проти Манчестер Сіті – 4:4. Український вінгер вийшов за «синіх» на заміну на 64 хвилині і вже через кілька хвилин посприяв стрімкій голевій атаці своєї команди. Сам Мудрик результативними діями не відзначився і отримав середню оцінку своєї гри.
Єгор Ярмолюк знову з’явився за «Брентфорда» на заміну але цього разу примудрився стати одним з найкращих дриблерів 12-го туру Англійської прем’єр-ліги. За 18 ігрових хвилин у матчі проти «Ліверпуля» (0:3) 19-річний півзахисник здійснив 4 вдалі спроби обіграшу суперника, що стало 6-м результатом у вищому англійському дивізіоні на цих вихідних.
В Іспанії зустрічалися дві команди, в складах яких є українські футболісти – «Реал» – «Валенсія» (5:1). Голкіпер королівського клубу Андрій Лунін вийшов у стартовому складі господарів та добре відстояв у воротах весь поєдинок проти «Валенсії». Гравець останньої, Роман Яремчук, з’явився на полі на 70-й хвилині, результативними діями відзначиться за гостей не зумів.
Український півзахисник Руслан Маліновський розпочав зустріч італійської Серії А у запасі «Дженоа» проти «Верони (1:0). На полі він з’явився на 86-й хвилині, відзначитися не встиг.
Приємно, що провідні гравці збірної України перебувають у хорошому ігровому тонусі і важливо, що відсутня, напередодні вирішального матчу з командою Італії, будь-яка інформація про ушкодження наших футболістів.