Українці в Європі

Минулого туру у провідних чемпіонатах Європи серед українців найбільше відзначилися наші «італійці». Руслан Маліновський зі своїм «Дженоа» зустрівся на футбольному полі з Віктором Коваленком із «Емполі». В обох результативні дії в матчі.

На 37 хвилині Маліновський дальнім ударом відкрив рахунок. Цей гол став для нього 25-им в Серії А, причому сімнадцятим – забитим з-за меж штрафного майданчика. У відсотках цей показник (відношення кількості голів, забитих з-за меж штрафного майданчика, до загальної кількості голів) становить 68%. Кращим за Маліновського за цим показником є тільки Андреа Пірло, в нього він становить 77,4% (31 забитий гол, 24 – дальніми ударами). Ще один українець, Віктор Коваленко, вийшов на заміну за «Емполі» і відзначився гольовою передачею.
У матчі 14-го туру АПЛ між командами «Арсенал» та «Вулвергемптон» повний матч відіграв захисник «канонірів» Олександр Зінченко, який на 13-й хвилині віддав результативну передачу. До того ж 26-річний український захисник лондонського «Арсенала» Олександр Зінченко потрапив до символічної збірної топ-5 ліг Європи у листопаді за версією статистичного порталу WhoScored. Олександр став найкращим лівим захисником за результатами минулого місяця.
Український вінгер «Челсі» Михайло Мудрик вийшов у стартовому складі лондонців та відіграв 81 хвилину проти «Брайтона». На 64-й хвилині Мудрик заробив 11-метровий після того, як Джеймс Мілнер сфолив на ньому у штрафному майданчику «чайок». А на 40-й хвилині поєдинку Мудрик мав чудовий шанс забити сам. Спочатку він ефектно обіграв суперника, а потім пробив з правої ноги з-за меж штрафного майданчика, проте м’яч пролетів за кілька сантиметрів від лівої стійки.
Поєдинок вийшов вдалим для Мудрика. Крім заробленого пенальті для своєї команди, Михайло виграв 5 єдиноборств, здійснив дві вдалі спроби дриблінгу – це найкращий показник серед усіх учасників матчу. Також Михайло став гравцем «Челсі», на якому найчастіше фолили суперники.
Захисник збірної України Віталій Миколенко проводить успішний сезон у складі англійського «Евертона». За інформацією клубу, 24-річний українець є лідером команди за кількістю відборів у нинішньому сезоні – 34.
В останньому турі АПЛ Віталій Миколенко відіграв повний поєдинок. проти «Ноттінгем Форест». Результативними діями сам Віталій не відзначився, але надійними діями у захисті допоміг «Евертону» перемогти – 1:0.
Український захисник «Борнмута» Ілля Забарний вийшов на поле з перших хвилин та відіграв увесь поєдинок проти «Астон Вілли». Гра завершилася внічию, а вболівальники «Борнмута» у соціальній мережі твіттер визнали Забарного найкращим гравцем поєдинку.
Український футболіст «Брентфорда» Єгор Ярмолюк вийшов на поле зі старту поєдинку та відіграв 70 хвилин матчу проти «Лутон Таун». На 55-й хвилині зустрічі українець чудово показав себе в атаці команди, зробивши винахідливий фінт на лівому фланзі, а також чудово просунувши м’яч у штрафний майданчик суперника. У результаті в цій атаці був зароблений кутовий, після якого був забитий другий гол «Брентфорда».
У матчі 15-го туру Ла Ліги, у якому «Жирона» на своєму полі приймала «Валенсію», у стартовому складі каталонців на полі з’явилися Артем Довбик та Віктор Циганков, але результативними діями цього разу український дует не відзначився. Зате допомогли «Жироні» здобути чергову перемогу і триматися разом з «Реалом» у лідерах іспанського чемпіонату. Український нападник «Валенсії» Роман Яремчук розпочав матч на лаві для запасних, та з’явився на полі лише на 84-й хвилині. Відзначитися не було часу.
Український голкіпер «Реалу» Андрій Лунін вийшов у стартовому складі команди та відстояв увесь поєдинок на нуль у матчі проти «Гранади». Щоправда, варто відзначити, що гравці «Гранади» завдали лише 1 удар по воротах, та й той не влучно.
В цьому сезоні Андрій Лунін провів 5 матчів за королівський клуб, пропустивши двічі. У 3 поєдинках українцю вдалося зберегти ворота «на замку».