Так гартується команда

U21

Молодіжна збірна України видала надзвичайно видовищний із суперщасливим закінченням матч. І це був поєдинок не з ким небудь, а з однією з найсильніших в європейському молодіжному футболі збірною, чинним чемпіоном Європи, командою Англії. Це дійство відбулося в рамках відбіркового турніру Євро U-21-2025. До очної зустрічі команди в групі здобули по дві перемоги.

12 жовтня
ЛЮКСЕМБУРГ – УКРАЇНА – 0:3 (0:1)
Голи: Краснопір (45), В’юнник (69), Квасниця (90+4).
16 жовтня
УКРАЇНА – АНГЛІЯ – 3:2 (2:0)
Голи: Н. Волошин (31), Очеретько (43), Квасниця (90+4) – Мадеке (67), Крессвелл (89).

6. Люксембург  3

Англійці в нашій відбірковій групі з відмінним підбором виконавців розглядаються як безсумнівні фаворити. У попередньому турі вони «в попіл знищили» не слабку команду Сербії – 9:1. Тому на зустріч з ними, щиро кажучи, очікувалося з серйозним хвилюванням. Думалося не так за результат, а щоб наші показали гідну гру.
Збірна України з Англією навдивовиж впевнено розпочала матч. Як би не знав, хто у якій формі, можна було подумати, що англійці грають у жовтих футболках, а українці в білих. І перший голевий момент створили футболісти української молодіжки. На 7-й хвилині дальною вертикальною передачею майже сам на сам вивели Назара Волошина. В останню мить встиг під удар підставити ногу захисник збірної Англії.
Але ж, суперник не зможе, ми допоможем. Дика обрізка біля свого штрафного майданчика Володимира Бражка і неймовірними зусиллями Руслану Нещерету і захисникам вдалося зупинити вихід до воріт гравця Англії.
Англійці оживились. Але наші не прогнулись і гра вирівнялася. Було приємно спостерігати, що нашим вдається, попри пресинг суперника, непогано тримати м’яч. Про якусь розгубленість чи невпевненості дій 20 хвилин не йдеться. У командній грі, справді, є прогрес.
25-а хвилина, швидка комбінація англійців. На лінії воротарського майданчика Джеймса Макеті забули. Пощастило, що удар не вийшов. 1:1 за голевими.
Після 30-ї хвилини англіці почали щільніше діяти, м’яч менше у нас тримається. Коли не дають атакувати позиційно, треба вмикати швидкість. Спрацювало. 31-а хвилина, швидкий прохід Максима Брагару флангом, передача до центру. Англійці були цим захоплені зненацька і самісінький Волошин не сильно, але влучно спрямував м’яч у дальній кут воріт.
На 40-й хвилині дозволили ударити з карного майданчика по нашим воротам Мадуеке, але, на щастя, знов удар не вийшов. А от в Олега Очеретька вийшов удар зі штрафного під кутом у дальній кут. Не без помилки воротаря, але ж це не наші проблеми. 2:0.Англійці здивовані!?! Дуже цікаво, що буде у другій половині.
З перших хвилин другого тайму надзвичайної агресії з боку англійців не спостерігається. А наші провели закидання вперед на Волошина і тільки воротар Англії встиг зіграти головою уже за межами карного майданчика.
До командної гри нашої збірної питань немає, а от технічного браку хотілося б бачити менше. Але це робиться не за один день.
15 хвилин – без моментів І відразу шанс у наших. Знову флангом прорвався Брагару передача на Очеретька, якого випустили із уваги у карному, але бити було незручно, удар відбив захисник.
Пішла веселіше гра. На зустрічних курсах. І тут ми програли епізод. Українські захисники прогавили Мадуеке у штрафному, цього разу класний і ідеально точний удар. Від дальньої стійки м’яч влетів у ворота. Тепер наша перевага в рахунку мінімальна і пішло випробування на психологію.
70-а хвилина, наші почали трохи притискатися. Але захищаємось організовано. Гострота є, а голевих моментів не дуже. І не забуваємо «огризатися». На 85-й хвилині Брагару знайшли в штрафній, той с хорошої позиції не влучив у дальній кут.
Та англійці таки дотиснули. В суто британській манері, навіс і в силовій боротьбі суперник головою спрямував м’яч з близької відстані у ворота.
Наші відбивалися, англійці всією командою йшли вперед і… перестаралися. Втратили м’яча у центрі, миттєва наша контратака, швидко розіграли, вивели на удар Іллю Квасницю і бездоганне виконання у дальній кут!
На останніх секундах у збірної Англії ще був шанс врятувати матч. Після подачі зі штрафного завдавався удар, Нещерет теж не підвів своїх партнерів. Блискуча командна перемога!
Тепер приємність продовжується споглядаючи таблицю групи. Ми одноосібні лідери. Вихід на молодіжне Євро-2025 отримує переможець групи. Ще три збірні виходять напряму з другого місця за найкращими показниками з 9-ти груп. Інші шість другомістних команд у плей-оф між собою розігрують останні три путівки.
В наступних турах у збірної України суперники – Люксембург і Азербайджан. Все в наших руках.